Løperprofil
Sonja Mellberg
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
24 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
nr. 274 av 2062
Nr. 274 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 122 av 366 i klassen D21–34 (senior) · nr. 9 av 20 i 1997-kullet
- Forventet kmtid
- 10.38
- Løpskapasitet
- 9.44
- O-evne
- 0.54
- Jevnhet ±
- 6,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.15
- Sikkerhet
- 13
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 25 (sist 30.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1486 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1509 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0663 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0232 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,42 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 13,01 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9529 |
| bomVekt | 128,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2024 |
| bomStorSigma | 0,7893 |
| antallBom | 53 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0661 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1991 |
| havariVekt | 11,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0066 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5664 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0044 |
| fartSesongSin | 0,0024 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2591,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2830,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.35
- Løpskapasitet
- 7.27
- O-evne
- 0.08
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,6
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 23.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0851 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0842 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0574 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0417 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,89 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,99 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,683 |
| bomVekt | 18,35 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,216 |
| bomStorSigma | 0,6368 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0572 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,077 |
| havariVekt | 1,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1563 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2759,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2809,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 9 | 30.10.2026 NOM natt (Østmarkatrippelen #1), bom 7.06 | 98 | nr. 5130 |
| Bom over fem minutter | 9 | 30.10.2026 NOM natt (Østmarkatrippelen #1), bom 7.06 | 149 | nr. 6922 |
| Bom over ti minutter | 158 | 22.10.2024 KKC 4 jaktstart, disk | 181 | nr. 4203 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.10.2026 | NOM natt (Østmarkatrippelen #1) | D | 1.04.02 | 10 /19 | 9.36 | 10.24 | 1.34 | 10.39 | 0.54 | |
| 23.10.2026 | Harry Lagerts Nattcup 2026 – Finale | Kari | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2026 | Klubbmesterskap natt | D21 | 48.02 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 07.10.2026 | Harry Lagerts Nattstafett 2026 - Individuelle klasser | SoloD | 42.33 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2026 | Harry Lagerts Nattcup 2026 – Løp 2 | Kari | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2026 | Huldersprinten | D 17- | 55.43 | 5 /9 | 0.05 | 7.28 | 0.01 | 7.38 | 0.08 | |
| 25.04.2026 | Lørdagskjappen | D 21-E | 53.30 | 30 /44 | 1.59 | 10.12 | 0.23 | 10.57 | 0.52 | |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | W 21E | 44.24 | 56 /70 | 0.28 | 10.20 | 0.07 | 10.57 | 0.52 | |
| 29.03.2026 | Ingarödubbeln, medel | D21 | 39.50 | 27 /42 | 1.44 | 10.24 | 0.27 | 11.03 | 0.57 | |
| 07.11.2025 | NoM natt | D17 | 1.35.38 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.10.2025 | Oppsals klubbmesterskap natt | D21 | 42.48 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2025 | Harry Lagerts Nattcup 2025 – Finale | Kari | 2.02.36 | 10 /11 | 4.54 | 10.03 | 0.27 | 11.10 | 1.01 | |
| 08.10.2025 | Harry Lagerts Nattcup 2025 – Løp 2 | Kari | 36.14 | 9 /20 | 0.27 | 9.42 | 0.07 | 11.10 | 1.01 | |
| 24.09.2025 | Harry Lagerts Nattcup 2025 – Løp 1 | Kari | 41.00 | 16 /20 | 4.16 | 11.31 | 1.12 | 11.21 | 1.05 | |
| 16.09.2025 | KM Natt AOOK | D 21- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Solrenningen Mellomdistanse | D 21-E | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | D21E | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | D 21-E | 1.04.30 | 48 /52 | 7.14 | 11.39 | 1.18 | 11.13 | 1.03 | |
| 25.10.2024 | Gimse by Night - 10 år! | AM | 57.33 | 20 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2024 | KKC 4 jaktstart | Løype: Babes2 | 1.46.33 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2024 | KKC#4-Prolog | Babes | 31.58 | 8 | 0.56 | 9.58 | 0.17 | 11.08 | 1.00 | |
| 09.10.2024 | Byåsennatta | D 21- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.10.2024 | Jervskognatta | D 19- | 1.27.37 | 5 /9 | 7.22 | 10.59 | 0.55 | 11.08 | 1.00 | |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | D 21 WRE | 2.14.58 | 48 /57 | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2024 | Halden O-Meeting Mellom | D 21 WRE | 51.42 | 63 /78 | 3.57 | 11.25 | 0.52 | 11.26 | 1.05 | |
| 12.04.2024 | Halden O-Meeting Sprint | D 21 WRE | 21.35 | 52 /53 | 1.27 | 8.18 | 0.33 | 8.02 | 0.15 | – |
| 10.10.2023 | KKC4-Prolog | Babes | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.10.2023 | Byåsennatta | D 21- | 1.08.25 | 10 /14 | 3.31 | 11.32 | 0.36 | 11.17 | 1.04 | |
| 19.08.2023 | KM - mellomdistanse | D 21- | 49.24 | 13 /16 | 5.19 | 11.19 | 1.13 | 11.12 | 1.10 | |
| 13.08.2023 | Hølondløpet | D 17- | 1.14.16 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2023 | Tradisjonsbæreren - KM langdistanse STOK | D 21- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2023 | Trondheim Open, dag 2 | D 21- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2023 | swecOsprinten | A-kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2023 | Swedish League, #5, medel (WRE) samt publiktävling | Svår 5 km | 42.17 | 56 /99 | 2.31 | 10.02 | 0.36 | 11.14 | 1.06 | |
| 23.04.2023 | Blåveisløpet | D 21- | 38.40 | 20 /41 | 1.29 | 9.52 | 0.23 | 11.35 | 1.14 | |
| 05.10.2022 | Byåsennatta | D 21- | 53.43 | 8 /12 | 2.53 | 11.08 | 0.36 | 12.09 | 1.22 | |
| 28.09.2022 | Gimse by Night | AM | 55.51 | 27 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | KM langdistanse | D 21- | 1.26.39 | 7 /7 | 2.09 | 10.55 | 0.16 | 12.17 | 1.26 | |
| 27.08.2022 | KM Mellom STOK | D 21- | 47.09 | 7 /16 | 2.33 | 11.02 | 0.36 | 12.34 | 1.36 | |
| 20.08.2022 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | D 21- | 1.54.57 | 8 /9 | 17.44 | 13.34 | 2.06 | 12.34 | 1.36 | |
| 29.05.2022 | Trondheim Open, dag 3 | D 21- | 43.12 | 8 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 03.11.2018 | NSM Langdistanse | Løype: PA1 | 1.15.11 | 9 | 1.11 | 16.08 | 0.15 | 12.00 | 0.54 | |
| 02.11.2018 | NSM Sprint | Women Elite | 28.14 | 42 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2018 | Byåsennatta | D 21- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2018 | Gimse by Night, fellesstart | A | 47.09 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.03.2018 | SWECO indoor | Dudes | 18.12 | 21 | 2.33 | 8.21 | 1.10 | 7.26 | 0.14 | |
| 26.10.2017 | KKC#5 Ammetåka | Babes | 1.28.08 | 9 | 7.35 | 11.55 | 1.01 | 11.45 | 1.07 | |
| 04.10.2017 | Byåsennatta | D17-20 | 47.28 | 3 /5 | 2.43 | 10.58 | 0.38 | 11.45 | 1.07 | |
| 27.09.2017 | Gimse by Night, fellesstart | A | 55.45 | 51 /66 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2017 | O-idol og Norgescup finale sr-jr | D 19-20 | 48.42 | 10 /24 | 2.01 | 10.46 | 0.27 | 12.06 | 1.31 | – |
| 22.09.2017 | Norgescup sprint sr-jr | D 19-20 | 14.02 | 7 /20 | 0.00 | 6.51 | 0.00 | 7.23 | 0.15 | – |
| 02.09.2017 | KM lang | D 19-20 | 1.03.16 | 4 /6 | 1.17 | 10.16 | 0.12 | 12.06 | 1.31 | – |
| 26.08.2017 | Midt-Norsk Mesterskap Langdistanse | D 19-20 | 1.30.31 | 8 /10 | 17.49 | 13.20 | 2.37 | – | – | – |
| 25.08.2017 | Midt-Norsk Mesterskap Sprint | D 19-20 | 23.28 | 6 /7 | 1.53 | 7.39 | 0.37 | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.09.2026 | NM stafett | D17 NM | Oppsal Orientering 3 | 3 | 43.06 | 29 | 34 |