Løperprofil
Elias Azagra Næss
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.22
- Løpskapasitet
- 7.09
- O-evne
- 2.13
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 4.02
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 04.06.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5829 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5347 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3574 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0234 |
| bomVekt | 0,57 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,575 |
| bomStorSigma | 0,8972 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1681,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2204,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.38
- Løpskapasitet
- 8.48
- O-evne
- 1.50
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.27
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 03.09.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3723 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3614 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3495 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,18 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9824 |
| bomVekt | 0,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5198 |
| bomStorSigma | 0,8667 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2076 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2508,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.29
- Løpskapasitet
- 6.01
- O-evne
- 1.28
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 3.32
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 09.09.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,741 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,8891 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0955 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3871 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,29 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9743 |
| bomVekt | 0,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4145 |
| bomStorSigma | 0,8134 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1436,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1788,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 43 | 21.08.2018 Klubbmesterskap Nydalens SK, bom 35.46 | 43 | – |
| Bom over fem minutter | 43 | 21.08.2018 Klubbmesterskap Nydalens SK, bom 35.46 | 43 | – |
| Bom over ti minutter | 43 | 21.08.2018 Klubbmesterskap Nydalens SK, bom 35.46 | 46 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 2 | H11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr 1 | H11-12 | 36.50 | 10 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 23.03.2019 | Gromløpet 2019 – Kick off Oslo | H12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2018 | Råtass- og rekruttløp | H 10-12 | 33.59 | 5 /13 | 2.07 | 14.29 | 0.54 | – | – | – |
| 27.08.2018 | Råtassløp #3 | H10-12 | 29.03 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2018 | Klubbmesterskap Nydalens SK | H11-12 | 1.08.22 | 7 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2018 | Emil-løpet 2018 | N-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2018 | Gromløpet - KM mellom Trimtex Cup | N-åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2018 | Råtassløp 1 | HN | 29.04 | – | 7.57 | 11.32 | 3.09 | – | – | – |
| 17.09.2017 | Trimtex Cup finale | N-åpen | 10.18 | 10 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2017 | Ungdomsløp og PWT-cup | N-åpen | 20.09 | 1 /13 | 0.39 | 9.59 | 0.19 | 10.36 | 0.58 | – |
| 03.09.2017 | Romeriksløpet, KM mellomdistanse AOOK | N-åpen | 13.41 | – | 2.08 | 10.50 | 1.41 | 10.36 | 0.58 | – |