Løperprofil
Ronia Robin Marston
Hemsedal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
B-rankingen
9 løp
C-rankingen
21 løp
N-rankingen
11 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.51
- Løpskapasitet
- 12.14
- O-evne
- 1.36
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.06
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 122 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 16.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0793 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3676 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0801 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1411 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9542 |
| bomVekt | 5,41 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8071 |
| bomStorSigma | 0,756 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0475 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1231 |
| havariVekt | 0,71 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8373 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3258 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3684,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 239 av 335
Nr. 239 av 335 blant kvinner i Norge · nr. 87 av 97 i klassen D13–14 · nr. 47 av 53 i 2012-kullet
- Forventet kmtid
- 18.17
- Løpskapasitet
- 14.03
- O-evne
- 4.14
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.41
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 5,5
- Typisk bom
- 111 s
- Disk/brutt
- 14 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 24.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0926 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,117 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1026 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0371 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,72 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5627 |
| bomVekt | 54,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,712 |
| bomStorSigma | 0,9846 |
| antallBom | 32 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1428 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,161 |
| havariVekt | 7,63 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0177 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1355 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0035 |
| fartSesongSin | 0,006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3308,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4303 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.35
- Løpskapasitet
- 10.49
- O-evne
- 1.46
- Jevnhet ±
- 20,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±1,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 21 (sist 27.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1819 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1786 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,2038 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0544 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,01 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0789 |
| bomVekt | 61,13 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3939 |
| bomStorSigma | 0,8655 |
| antallBom | 41 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0467 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0801 |
| havariVekt | 4,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0193 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8549 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,011 |
| fartSesongSin | −0,0139 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2553,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2972 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.26
- Løpskapasitet
- 8.26
- O-evne
- 1.01
- Jevnhet ±
- 9,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.03
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i mars (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 29.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4027 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4186 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0991 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1051 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,14 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9053 |
| bomVekt | 9,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2127 |
| bomStorSigma | 0,6832 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0332 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0311 |
| havariVekt | 0,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,511 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0054 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2015,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2258 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 24.06.2026 Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, lång, bom 3.16 | 46 | – |
| Bom over fem minutter | 23 | 21.06.2026 Idre Fjällorientering, bom 17.47 | 104 | – |
| Bom over ti minutter | 23 | 21.06.2026 Idre Fjällorientering, bom 17.47 | 228 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.08.2026 | KM lang - Myrtrampen | B-åpen 10-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2026 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, lång | Orange 3,0 | 57.07 | 15 /28 | 6.26 | 17.16 | 1.57 | 18.48 | 4.20 | |
| 23.06.2026 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 2, medel | Orange 3,0 | 1.12.58 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2026 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 1, medel | Orange 3,0 | 28.40 | 9 /37 | 2.33 | 14.06 | 1.15 | 18.48 | 4.20 | |
| 21.06.2026 | Idre Fjällorientering | Orange 3,0 | 47.39 | 14 /16 | 19.48 | 25.33 | 10.37 | 18.48 | 4.20 | |
| 11.06.2026 | Torsdagsløp 10 - Lunkefjell | C-løype | 1.16.12 | 16 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2026 | Løvspretten | B-åpen 10-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2026 | Mjølnerløpet | B-åpen 10-16 | 56.23 | 3 /3 | 9.51 | 21.34 | 3.48 | 18.43 | 4.04 | |
| 27.09.2025 | Furugampen | C-åpen 10-16 | 29.57 | 1 /3 | 3.00 | (19.40) | 1.58 | 13.35 | 1.47 | |
| 16.08.2025 | Myrtrampen | C-åpen 10-16 | 43.21 | 1 /1 | 4.23 | 17.26 | 1.46 | 12.24 | 1.52 | |
| 13.07.2025 | Gammelskolla todagers, dag 2 | D13-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.06.2025 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, lång | D14 | 1.04.18 | 17 /21 | 9.43 | 18.11 | 2.45 | 19.26 | 4.47 | – |
| 25.06.2025 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 2, medel | D14 | 1.04.18 | 19 /21 | 20.12 | 22.16 | 7.00 | 19.26 | 4.47 | – |
| 24.06.2025 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 1, medel + Dalacupen & Juniorcup | D14 | 32.00 | 17 /23 | 5.37 | 14.36 | 2.34 | 19.26 | 4.47 | – |
| 22.06.2025 | World Cup, publiktävling, dag 3, medel | D14 | 1.03.10 | 19 /28 | 11.08 | 19.16 | 3.24 | 19.26 | 4.47 | – |
| 21.06.2025 | World Cup, publiktävling, dag 2, lång | D14 | 1.25.10 | 17 /19 | 21.13 | 21.20 | 5.19 | 19.26 | 4.47 | – |
| 09.06.2025 | Løvspretten | D 13-14 | 1.13.17 | 10 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2025 | Torsdagsløp 6 Hafjelltoppen | C-løype | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2025 | Klubbmesterskap - torsdagsløp 5 Birkebeinerstadion | C-åpen | 1.24.13 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 04.11.2024 | O-MJØSA-NATTCUP #4 | C/N | 31.06 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2024 | Klubbmesterskap (torsdagsløp), Mesnasaga | N - åpen | 22.10 | – | 1.24 | 10.27 | 0.40 | 10.47 | 0.50 | |
| 27.06.2024 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, lång | D12 | 31.25 | 11 /25 | 4.18 | 11.32 | 1.35 | 12.57 | 2.05 | |
| 25.06.2024 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 1, medel | D12 | 23.16 | 5 /30 | 2.04 | 10.47 | 0.57 | 12.57 | 2.05 | |
| 25.06.2024 | Idrefjällens 3-dagars etapp 2 | D12 | 22.04 | 6 /27 | 1.06 | 10.38 | 0.32 | 12.57 | 2.05 | |
| 23.06.2024 | Jubileumsorientering 50-år, lång | D12 | 26.30 | 3 /10 | 0.05 | 11.21 | 0.02 | 12.57 | 2.05 | |
| 26.05.2024 | Mellomdistanse Sogndal | C 10-16 | 11.17 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2024 | Sprint Sogndal | C 10-16 | 20.39 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2024 | Pinseløpet dag 1 | D 11-12 | 47.18 | 20 /39 | 17.04 | 16.23 | 5.55 | 13.41 | 2.34 | |
| 16.08.2023 | SLOVAK KARST CUP 2023 - E4 | W 12 | 40.21 | 8 /10 | 11.49 | 22.46 | 6.40 | 18.37 | 2.04 | |
| 15.08.2023 | SLOVAK KARST CUP 2023 - E3 | W 12 | 57.23 | 7 /10 | 6.44 | 21.17 | 2.30 | 18.37 | 2.04 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | D11 | 33.45 | 30 /104 | 1.18 | 11.54 | 0.27 | 14.23 | 1.57 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | D11 | 22.40 | 35 /104 | 1.31 | 12.28 | 0.50 | 14.23 | 1.57 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | D11 | 28.46 | 16 /104 | 0.54 | 11.55 | 0.22 | 14.23 | 1.57 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | D11 | 44.26 | 59 /104 | 10.21 | 15.51 | 3.42 | 14.23 | 1.57 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | D11 | 53.01 | 83 /104 | 1.39 | 19.45 | 0.37 | 14.23 | 1.57 | |
| 29.06.2023 | Idrefjällens 3-dagars | D12 | 33.46 | 11 /22 | 2.33 | 12.02 | 0.55 | 15.00 | 2.22 | |
| 28.06.2023 | Idrefjällens 3-dagars | D12 | 20.08 | 13 /22 | 0.04 | 12.12 | 0.02 | 15.00 | 2.22 | |
| 27.06.2023 | Idrefjällens 3-dagars | D12 | 38.07 | 19 /24 | 5.32 | 16.51 | 2.27 | 15.00 | 2.22 | |
| 11.06.2023 | Geilo 3-dagers | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Geilo 3-dagers | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Geilo 3-dagers | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2023 | Pinseløpet dag 3 | C-åpen 10-16 | 51.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2023 | Pinseløpet dag 2 | D 11-12 | 26.52 | 8 /27 | 1.20 | 12.57 | 0.39 | 15.37 | 2.39 | |
| 27.05.2023 | Pinseløpet dag 1 | D 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2023 | Eikerløpet | D 11-12 | 46.04 | 12 /18 | 10.09 | 18.34 | 4.05 | 15.37 | 2.39 | |
| 14.05.2023 | Langdistanse | D 11-12 | 48.28 | 5 /5 | 8.07 | 16.49 | 2.49 | 15.37 | 2.39 | |
| 13.05.2023 | Mellomdistanse | D 11-12 | 34.47 | 3 /4 | 5.30 | 13.28 | 2.08 | 15.37 | 2.39 | |
| 30.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 3: Smaaleneneløpet m/ norgescup junior | D 11-12 | 27.09 | 9 /20 | 2.54 | 12.55 | 1.23 | 16.06 | 2.58 | – |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | D 11-12 | 34.21 | 33 /34 | 13.50 | (24.13) | 9.45 | 16.06 | 2.58 | – |
| 02.04.2023 | Palmeløpet | Damer - kort løype | 23.45 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | KM-lang | D 9-10 | 15.11 | – | 1.17 | 12.55 | 1.06 | 12.12 | 0.50 | |
| 17.09.2022 | Sprintløp Sogndal | D 9-10 | 18.15 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Gammelskolla 2-dagers, dag 2 | N | 35.28 | 8 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2022 | Gammelskolla 2-dagers, dag 1 | N | 17.21 | 5 /36 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2022 | Nittedalsløpet med Trimtex-cup | D 9-10 | 30.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2022 | Pinseløpet dag 3, på Skrim ved KOL & OTO | D 9-10 | 19.45 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2022 | Pinseløpet dag 2, på Skrim ved KOL & OTO | D 9-10 | 26.50 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2022 | Pinseløpet dag 1, på Skrim ved KOL & OTO | D 9-10 | 29.36 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2022 | Smaaleneneløpet | D 9-10 | 18.04 | 1 /9 | 0.39 | 10.25 | 0.22 | 11.23 | 0.44 | |
| 23.04.2022 | Lørdagskjappen | D 9-10 | 17.18 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2021 | KM Lang Buskerud - Ringeriksløpet | D 9-10 | 40.19 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2021 | Gammelskolla 2-dagers, dag 2 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2021 | Gammelskolla 2-dagers, dag 1 | N | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.11.2020 | Frostsprinten | N-åpen | 1.00.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2020 | Hemsedalsløp | N åpen | 23.00 | – | 0.08 | 12.41 | 0.04 | 13.35 | 0.46 | |
| 21.06.2020 | Geilo 2-dagers | D/H -10N | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | Geilo 2-dagers | D/H -10N | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2019 | KM Lang med PWT-cup | N-åpen | 32.42 | – | 2.34 | 20.51 | 1.38 | 16.28 | 0.50 | |
| 28.07.2019 | Filefjellmesterskapet | 1km | 38.10 | – | 5.28 | 19.25 | 2.47 | 17.52 | 1.14 | |
| 10.06.2019 | Pinseløpet, dag 3 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2019 | Pinseløpet, dag 2 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2019 | Pinseløpet, dag 1 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2018 | Filefjellmesterskapet | 1km | 27.39 | 7 /11 | 1.37 | 16.08 | 0.57 | 16.10 | 0.50 | – |
| 21.05.2018 | Pinseløpet, dag 3, med Junior Norgescup Mellomdistanse | N-åpen | 30.16 | – | 1.05 | 13.47 | 0.30 | 15.40 | 0.44 | |
| 20.05.2018 | Pinseløpet, dag 2, med Junior Norgescup Langdistanse | N-åpen | 33.28 | – | 3.48 | 15.44 | 1.47 | 15.40 | 0.44 | |
| 19.05.2018 | Pinseløpet, dag 1, med Junior Løpstest | N-åpen | 43.25 | – | 1.32 | 16.03 | 0.34 | 15.40 | 0.44 | |
| 10.05.2018 | Eikerløpet | N-åpen | 54.51 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2017 | Filefjellmesterskapet | 1km | 51.17 | 5 /8 | 3.17 | 24.00 | 1.32 | – | – | – |
| 05.06.2017 | Pinseløpet - Dag 3 | N-åpen | 40.42 | – | 2.06 | 19.44 | 1.01 | 18.11 | 0.42 | – |
| 04.06.2017 | Pinseløpet - Dag 2 | N-åpen | 43.37 | – | 0.52 | 20.20 | 0.24 | 18.11 | 0.42 | – |
| 03.06.2017 | Pinseløpet - Dag 1 | N-åpen | 32.57 | – | 0.51 | 18.22 | 0.28 | 18.11 | 0.42 | – |