Løperprofil
Mona Høysæter Fenstad
Wing
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
B-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.41
- Løpskapasitet
- 16.43
- O-evne
- 1.58
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 4.44
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 111 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 18.07.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3914 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4507 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0799 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2258 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0369 |
| bomVekt | 2,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7102 |
| bomStorSigma | 1,0036 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0764 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1288 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4451,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4974,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.23
- Løpskapasitet
- 10.09
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 3.40
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 05.07.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2257 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2724 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,056 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3021 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0091 |
| bomVekt | 1,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2842 |
| bomStorSigma | 0,7255 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0864 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3765,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3849,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 22.26
- Løpskapasitet
- 16.01
- O-evne
- 6.26
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.42
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 196 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 07.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2236 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,217 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0899 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1134 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,19 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,76 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9859 |
| bomVekt | 13,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,2806 |
| bomStorSigma | 1,2617 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0542 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0833 |
| havariVekt | 0,5 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3169 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3766,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5279,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.08
- Løpskapasitet
- 13.42
- O-evne
- 3.26
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.33
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 158 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0714 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0612 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0868 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,7 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0022 |
| bomVekt | 7,27 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,0623 |
| bomStorSigma | 0,939 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0437 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3235,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4045,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.01
- Løpskapasitet
- 12.30
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 10.33
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 26.05.2013)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0088 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1319 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1005 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5612 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0039 |
| bomVekt | 0,1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4084 |
| bomStorSigma | 0,8174 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2988,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3350,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 01.07.2026 Fjord-O 2026, bom 7.43 | 33 | nr. 6601 |
| Bom over fem minutter | 4 | 01.07.2026 Fjord-O 2026, bom 7.43 | 41 | nr. 7627 |
| Bom over ti minutter | 10 | 01.07.2026 Fjord-O 2026, bom 10.12 | 90 | nr. 7730 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | C-åpen 17- | 17.44 | 12 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | C-åpen 17- | 1.10.08 | 21 /48 | 18.01 | 18.06 | 4.39 | – | – | – |
| 07.07.2024 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 3 | B-åpen 17- | 2.28.52 | 8 /10 | 50.24 | 27.19 | 9.15 | 26.26 | 9.53 | – |
| 06.07.2024 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2 | B-åpne 17- | 56.14 | 19 /20 | 23.00 | 26.11 | 10.43 | 26.26 | 9.53 | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.07.2021 | Moskusspretten - orienteringsløp på Dovrefjell | Damer - Kort løype | 1.25.09 | 21 /26 | 29.36 | 25.58 | 9.02 | 20.00 | 3.51 | |
| 30.08.2020 | KM Mellomdistanse | B-åpen 17- | 49.29 | 3 /7 | 7.56 | 20.47 | 3.20 | 22.38 | 3.48 | – |
| 29.08.2020 | Kort mellomdistanse | B-åpen 17- | 1.12.43 | 9 /10 | 22.32 | 31.39 | 9.49 | 22.38 | 3.48 | – |
| 19.08.2019 | Wing4er 3-2019 / Klubbmesterskap | D 40- | 1.26.08 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Dølaspretten Dalsbygda | Dir B | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Mellomdistanse Os | Direkte B | 56.22 | 35 /57 | 7.55 | 17.37 | 2.28 | 17.30 | 2.37 | |
| 05.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Sprint Røros | Dir | 22.13 | 17 /31 | 2.35 | 11.25 | 1.20 | 10.20 | 0.22 | – |
| 02.05.2019 | Trondheim Sprintcup - løp 4 | D 40- | 37.01 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.10.2018 | Hu og Hei, Gampeløpet | Damer | 4.02.56 | 28 /90 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2018 | Tour de Trondheim | Dir. B | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2018 | Tour de Trondheim | Direkte B | 1.00.24 | 15 | 12.06 | 12.47 | 2.34 | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | Direkte B | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | Direkte B | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | Direkte B | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | Direkte B | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2018 | Wing4er 2-2018 | B-åpen | 1.10.00 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2017 | Sommerløpene i Nord-Østerdal | DIR B | 1.17.42 | 15 /60 | 36.08 | 25.07 | 11.41 | 20.00 | 5.19 | – |
| 02.07.2017 | Sommerløpene i Nord-Østerdal | DIR B | 1.01.17 | 16 /19 | 20.58 | 25.55 | 8.52 | 20.00 | 5.19 | – |
| 02.07.2017 | Sommerløpene i Nord-Østerdal | DIR B | 1.08.17 | 18 /60 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2014 | Wing4er 2 - Klubbmesterskap | D17C- | 32.41 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2013 | Wing4er 1-2013 | D17C- | 42.40 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2013 | Tradisjonsbærern | N-åpen | 1.34.22 | – | 29.07 | 35.39 | 11.00 | – | – | – |