Løperprofil
Evaldas Jadenkus
OK Azuolas
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.38
- Løpskapasitet
- 9.56
- O-evne
- 0.43
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.40
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 2,1
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±2,4 %)
- Løp i grunnlaget
- 19 (sist 25.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1309 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1426 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0868 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0606 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,34 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 10,13 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7577 |
| bomVekt | 120 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3157 |
| bomStorSigma | 0,6284 |
| antallBom | 42 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0643 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 5,35 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0059 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,678 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0218 |
| fartSesongSin | −0,0091 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2641,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2831,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.53
- Løpskapasitet
- 7.40
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 20.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0559 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0679 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0574 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0672 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,49 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9141 |
| bomVekt | 32,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3746 |
| bomStorSigma | 0,7014 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0522 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,99 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7042 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2841,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2923,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 15 | 25.06.2025 Tunhovd 2-dagers, Dag 2, bom 3.54 | 135 | – |
| Bom over fem minutter | 411 | hele karrieren siden 2017 | 411 | – |
| Bom over ti minutter | 411 | hele karrieren siden 2017 | 411 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.06.2025 | Tunhovd 2-dagers, Dag 2 | H 40- | 1.41.24 | 7 /8 | 11.10 | 11.57 | 1.19 | 10.36 | 0.44 | |
| 24.06.2025 | Tunhovd 2-dagers, Dag 1 | H 40- | 1.05.50 | 6 /8 | 3.06 | 12.23 | 0.35 | 10.36 | 0.44 | |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | H 45- | 1.02.43 | 26 /44 | 2.12 | 10.39 | 0.22 | 10.36 | 0.44 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | H 45- | 46.03 | 24 /50 | 0.54 | 10.18 | 0.12 | 10.36 | 0.44 | |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | H 45- | 18.58 | 24 /36 | 0.10 | 7.38 | 0.04 | 7.46 | 0.14 | |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M50 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M50 | 38.12 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M50 | 58.10 | 8 /74 | 1.06 | 9.01 | 0.10 | 9.47 | 0.39 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M50 | 45.14 | 21 /75 | 7.32 | 10.42 | 1.47 | 9.47 | 0.39 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 Night Sprint | M50 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.02.2025 | Aguiar da Beira "O" Meeting 2025 - Middle | H50 | 34.13 | 6 /33 | 2.27 | 10.01 | 0.43 | 9.52 | 0.40 | |
| 22.02.2025 | Aguiar da Beira "O" Meeting 2025 - Long | H50 | 58.10 | 4 /32 | 5.33 | 9.29 | 0.54 | 9.52 | 0.40 | |
| 21.02.2025 | Aguiar da Beira "O" Meeting 2025 - Prologue | Level 5 Long | 1.01.58 | 3 /78 | – | – | – | – | – | – |
| 18.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Chassing/Caza | M50 | 44.46 | 14 /40 | 2.44 | 9.45 | 0.36 | 9.52 | 0.40 | |
| 17.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Sprint | M50 | 13.58 | 18 /40 | 0.00 | 7.07 | 0.00 | 7.36 | 0.16 | |
| 16.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Middle/Media | M50 | 44.23 | 18 /67 | 5.05 | 10.15 | 1.10 | 9.52 | 0.40 | |
| 15.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Long/Larga | M50 | 1.12.19 | 9 /69 | 4.26 | 9.12 | 0.34 | 9.52 | 0.40 | |
| 30.06.2024 | Cansiglio Meeting 2024 - Stage 3 | M45 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2024 | Cansiglio Meeting 2024 - Stage 2 | M45 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2024 | Cansiglio Meeting 2024 - Stage 1 | M45 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Chasing Start/Salida a la Caza | M-50 | 1.11.25 | 6 /35 | 3.35 | 10.08 | 0.31 | 10.56 | 0.37 | |
| 19.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Sprint | M-50 | 23.50 | 30 /36 | 5.00 | 10.01 | 2.06 | 8.15 | 0.19 | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H45 | 54.08 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 45- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 45- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 45- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 45- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H45 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H45 | 1.27.36 | 8 /10 | 3.51 | 12.28 | 0.33 | 12.05 | 0.49 | |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H45 | 54.25 | 8 /10 | 3.55 | 11.59 | 0.52 | 12.03 | 0.49 | |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | H 45- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | H 45- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | H 45- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | H 45- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.02.2022 | MOM 2022 - Chasing Start | M-50 | 50.48 | 5 /18 | 0.59 | 11.50 | 0.14 | 12.20 | 0.45 | |
| 21.02.2022 | MOM 2022 - Sprint | M-50 | 25.43 | 14 /19 | 0.15 | 8.54 | 0.05 | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | H 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | H 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | H 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | H 21- | 1.36.17 | 32 /168 | 6.21 | 10.23 | 0.41 | 11.37 | 1.28 | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | H 21- | 53.16 | 34 /168 | 1.58 | 10.13 | 0.23 | 11.37 | 1.28 | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | H 21- | 1.09.49 | 35 /41 | 6.40 | 11.36 | 1.06 | 11.37 | 1.28 | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | H 21- | 1.36.21 | 40 /168 | 6.52 | 10.42 | 0.46 | 11.37 | 1.28 | – |