Løperprofil
Ellen Grønnevet
Gular
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
9 løp
Sprintrankingen
18 løp
C-rankingen
13 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.37
- Løpskapasitet
- 16.27
- O-evne
- 1.10
- Jevnhet ±
- 11,2 %
- Usikkerhet ±
- 4.15
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 07.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3716 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3823 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1118 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2161 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0263 |
| bomVekt | 5,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4483 |
| bomStorSigma | 0,7204 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0768 |
| havariVekt | 0,31 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4084 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4377,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4689,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.52
- Løpskapasitet
- 9.43
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.39
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 51 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- best i februar (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 19 (sist 27.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1809 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1716 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0701 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0632 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,75 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1005 |
| bomVekt | 53,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9332 |
| bomStorSigma | 0,4407 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0636 |
| havariVekt | 2,76 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0065 |
| fartSesongSin | −0,008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3603,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3658,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.52
- Løpskapasitet
- 13.58
- O-evne
- 4.53
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.51
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 253 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 13.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0884 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0521 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0833 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0935 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9933 |
| bomVekt | 6,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,534 |
| bomStorSigma | 0,7224 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0779 |
| havariVekt | 0,59 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3288,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4438,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.47
- Løpskapasitet
- 11.44
- O-evne
- 1.02
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.58
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 29.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0842 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,135 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1025 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0734 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,63 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7299 |
| bomVekt | 38,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3831 |
| bomStorSigma | 0,6996 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0544 |
| havariVekt | 2,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5366 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0013 |
| fartSesongSin | 0,0025 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2772,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3018,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 24 | 13.05.2025 Pokalkamp-3 Bergen, bom 15.24 | 81 | – |
| Bom over fem minutter | 24 | 13.05.2025 Pokalkamp-3 Bergen, bom 15.24 | 420 | – |
| Bom over ti minutter | 24 | 13.05.2025 Pokalkamp-3 Bergen, bom 15.24 | 517 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.05.2025 | Sprintcup-3 Bergen | D 40- | 23.03 | 6 /11 | 1.01 | 10.38 | 0.28 | 9.45 | 0.09 | |
| 13.05.2025 | Pokalkamp-3 Bergen | B-åpen 17- | 53.15 | 14 /20 | 21.49 | 23.57 | 9.49 | 19.45 | 5.28 | – |
| 06.05.2025 | Sprintcup-2 Bergen | D 40- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2025 | Pokalkamp-2 Bergen | C-åpen 17- | 29.01 | 1 /7 | 0.46 | 10.37 | 0.17 | 12.22 | 0.58 | |
| 01.04.2025 | Pokalkamp #1 Bergen | C-åpen 17- | 24.16 | 1 /14 | 2.52 | 13.30 | 1.36 | 12.22 | 0.58 | |
| 18.03.2025 | Urb-O #7 vinteren 2024-2025 Jaktstart | D40 | 29.35 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 04.02.2025 | Urb-O #5 vinteren 2024-2025 Individuell Start | D40 | 32.08 | 4 /5 | 1.47 | 9.23 | 0.31 | 9.20 | 0.09 | |
| 21.01.2025 | Urb-O #4 vinteren 2024-2025 Free Challenge | D40 | 42.06 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 03.12.2024 | Urb-O #3 vinteren 2024-2025 Fellesstart | D40 | 37.50 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 05.11.2024 | Urb-O #1 vinteren 2024-2025 Individuell start | D40 | 34.52 | 1 /5 | 2.09 | 9.30 | 0.35 | 9.24 | 0.09 | |
| 28.05.2024 | Pokalkamp 3/24 | C-åpen 17- | 37.50 | 7 /10 | 4.23 | 17.46 | 2.04 | 12.43 | 1.04 | |
| 16.04.2024 | Pokalkamp 1/24 | B-åpen 17- | 1.07.22 | 15 /19 | 33.14 | 27.46 | 13.42 | – | – | – |
| 09.04.2024 | Sprintcup 1/24 | D19- | 29.28 | 12 /15 | 2.09 | 9.39 | 0.42 | 9.43 | 0.09 | |
| 23.01.2024 | Urb-O #5 vinteren 2023-2024 Individuell start | D40 | 40.54 | 3 /8 | 1.54 | 9.41 | 0.27 | 9.56 | 0.08 | |
| 26.09.2023 | sprintcup 5 Bergen | D40- | 22.45 | 6 /12 | 0.05 | 10.30 | 0.02 | 10.11 | 0.10 | |
| 19.09.2023 | pokalkampfinale Bergen | C-åpen 17- | 20.50 | 2 /11 | 0.36 | 10.37 | 0.18 | 12.24 | 1.00 | |
| 05.09.2023 | pokalkamp 6 Bergen | C-åpen 17- | 31.35 | 5 /18 | 5.04 | 13.12 | 2.07 | 12.24 | 1.00 | |
| 29.08.2023 | pokalkamp 5 Bergen | C-åpen 17- | 41.24 | 9 /18 | 3.45 | 14.50 | 1.21 | 13.14 | 1.02 | |
| 13.06.2023 | pokalkamp 4 Bergen | C-åpen 17- | 31.05 | 1 /14 | 0.23 | 10.30 | 0.08 | 13.13 | 1.01 | |
| 06.06.2023 | IL Gular Klubbmesterskap 2023 | D/H17C | 34.23 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2023 | pokalkamp 3 Bergen | C-åpen 17- | 34.30 | 5 /16 | 4.31 | 13.08 | 1.43 | 13.38 | 1.11 | |
| 16.05.2023 | pokalkamp 2 Bergen | C-åpen 17- | 35.19 | 6 /17 | 8.56 | 16.13 | 4.06 | 13.38 | 1.11 | |
| 02.05.2023 | sprintcup 3 Bergen | D40- | 15.38 | 2 /15 | 0.40 | 9.48 | 0.25 | 10.00 | 0.12 | |
| 25.04.2023 | Pokalkamp #1 Bergen | C-åpen 17- | 23.27 | 4 /14 | 0.34 | 13.55 | 0.20 | 14.23 | 0.48 | |
| 28.03.2023 | Sprintcup 1 Bergen | D40- | 33.13 | 8 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 14.03.2023 | Urb-O #8 jaktstart vinteren 2022-2023 | D40 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 21.02.2023 | Urb-O #7 vinteren 2022-2023 | D40 | 47.40 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 10.01.2023 | Urb-O #4 vinteren 2022-2023 | D40 | 52.52 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2022 | sprintcupfinale Bergen | D40- | 30.21 | 2 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2022 | sprintcup 5 Bergen | D40- | 18.58 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2022 | pokalkamp 6 Bergen | C-åpen 17- | 25.47 | 4 /8 | 0.04 | 14.29 | 0.02 | 15.00 | 0.57 | |
| 30.08.2022 | sprintcup 4 Bergen | D40- | 19.13 | 5 /11 | 1.21 | 11.09 | 0.47 | 11.29 | 0.13 | |
| 23.08.2022 | pokalkamp 5 Bergen | C-åpen 17- | 32.14 | 1 /10 | 3.44 | 13.34 | 1.34 | 15.01 | 1.01 | |
| 14.06.2022 | pokalkamp 4 Bergen | C-åpen 17- | 40.36 | 3 /11 | 0.29 | 14.21 | 0.10 | 15.08 | 0.49 | – |
| 31.05.2022 | pokalkamp 3 Bergen | C-åpen 17- | 28.18 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2022 | Kristtornløp (HOK-ranking 2/2022) | C-åpen 17- | 56.41 | 2 /4 | 3.24 | 17.29 | 1.03 | – | – | – |
| 15.03.2022 | Urb-O #8 finale vinteren 2021-2022 | D40 | 45.13 | 4 /4 | 4.23 | 14.03 | 1.22 | 12.56 | 0.13 | |
| 30.11.2021 | Urb-O #2 vinteren 2021-2022 | D40 - Sløyfe A | 15.15 | 6 | – | – | – | – | – | – |
| 30.11.2021 | Urb-O #2 vinteren 2021-2022 | D40 - Sløyfe C | 15.00 | 6 | – | – | – | – | – | – |
| 30.11.2021 | Urb-O #2 vinteren 2021-2022 | D40 - Sløyfe D | 10.50 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2021 | pokalkampfinale Bergen | D/H14-C | 36.41 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2021 | sprintcup 5 Bergen | D40- | 30.44 | 6 /7 | 2.02 | 17.03 | 1.08 | 12.07 | 0.12 | |
| 07.09.2021 | pokalkamp 6 Bergen | D/H14-C | 1.00.18 | 5 /6 | 6.11 | 20.00 | 2.03 | 16.17 | 1.05 | |
| 08.06.2021 | pokalkamp 4 Bergen | D/H14-C | 50.23 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2021 | IL Gular Klubbmesterskap | D/H17C | 57.09 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2020 | Pokalkamp 3 Bergen - Skagemarken | D/H14-C | 27.54 | 1 /16 | 1.40 | 14.23 | 0.52 | 14.57 | 0.45 | |
| 01.09.2020 | Sprintcup 1 Bergen | D40- | 20.01 | 11 /18 | 0.21 | 10.24 | 0.11 | 10.54 | 0.12 | |
| 25.08.2020 | pokalkamp 1 Bergen | D/H14-C | 26.49 | 1 /10 | 1.28 | 15.31 | 0.51 | 15.36 | 0.52 | |
| 05.11.2019 | Urb-O løp 1 Individuell start | DN | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2019 | Pokalkampfinale Bergen | Åpen N | 36.42 | 11 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2019 | Pokalkamp 6 Bergen | Åpen N | 22.18 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2019 | Sprintcup 4 Bergen | DN | 24.49 | 8 /8 | 3.23 | 15.57 | 2.11 | 11.49 | 0.13 | |
| 27.08.2019 | Pokalkamp 5 Bergen | Åpen C | 19.37 | 3 /18 | 0.05 | 14.22 | 0.04 | 15.54 | 0.53 | |
| 20.08.2019 | Sprintcup 3 Bergen | D40- | 28.50 | 8 /10 | 1.47 | 12.35 | 0.47 | 11.18 | 0.11 | |
| 04.06.2019 | Pokalkamp 4 Bergen | Åpen N | 37.12 | 2 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2019 | Pokalkamp 3 Bergen | Åpen C | 33.32 | 13 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2019 | Pokalkamp 2 Bergen | Åpen C | 28.40 | 16 /19 | 0.31 | 19.21 | 0.21 | 17.33 | 1.01 | |
| 25.09.2018 | Sprintcupfinale Bergen | DN | 24.03 | 4 /7 | 0.08 | (13.06) | 0.04 | 9.00 | 0.10 | |
| 18.09.2018 | Sprintcup 5 Bergen | DN | 18.11 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2018 | Pokalkampfinale Bergen | Åpen N | 30.33 | 5 /7 | 2.56 | 17.49 | 1.43 | 16.21 | 1.12 | |
| 28.08.2018 | Pokalkamp 6 Bergen | Åpen C | 41.19 | 11 /25 | 6.02 | 16.54 | 2.28 | 15.43 | 1.13 | |
| 21.08.2018 | Sprintcup 3 Bergen | DN | 14.37 | 6 /17 | 3.01 | 9.55 | 2.03 | 8.45 | 0.12 | |
| 20.02.2018 | Urb-O løp 7 Jaktstart | DN | 13.36 | – | 0.12 | 8.43 | 0.08 | 9.32 | 0.10 | |
| 07.11.2017 | Urb-O løp 1 individuell start | DN | 33.04 | 5 /6 | 2.19 | (18.03) | 1.16 | 10.25 | 0.13 | |
| 05.09.2017 | Sprintcup 5 Bergen | DN | 22.55 | 3 /5 | 2.51 | 10.24 | 1.18 | 9.25 | 0.11 | – |
| 29.08.2017 | Pokalkamp 6 Bergen | Åpen C | 33.18 | 18 /29 | 2.49 | 18.11 | 1.32 | 15.39 | 0.54 | – |
| 22.08.2017 | Pokalkamp 5 Bergen | Åpen C | 30.25 | 8 /26 | 4.10 | 16.01 | 2.12 | 15.39 | 0.54 | – |
| 13.06.2017 | Sprintcup 4 Bergen | DN | 17.40 | 2 /9 | 0.09 | 9.44 | 0.05 | – | – | – |