Løperprofil
Jakob Refvem Kolderup
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
9 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.05
- Løpskapasitet
- 7.55
- O-evne
- 1.10
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.34
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 20.10.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3586 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1276 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1017 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2483 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8334 |
| bomVekt | 6,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5372 |
| bomStorSigma | 0,8598 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0752 |
| havariVekt | 0,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7949 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0035 |
| fartSesongSin | 0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2106,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2416,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 5.40
- Løpskapasitet
- 5.26
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 6,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.19
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 19.10.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4009 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,172 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0674 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2096 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,084 |
| bomVekt | 5,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2699 |
| bomStorSigma | 0,7358 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0834 |
| havariVekt | 0,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7326 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2013,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2103,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.11
- Løpskapasitet
- 9.08
- O-evne
- 2.02
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.56
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 13.06.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3365 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0866 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2331 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0534 |
| bomVekt | 2,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5352 |
| bomStorSigma | 0,8098 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0825 |
| havariVekt | 0,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1654 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2150,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2631,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.44
- Løpskapasitet
- 7.41
- O-evne
- 2.03
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.52
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 10.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5077 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5887 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0981 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2581 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,09 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0732 |
| bomVekt | 4,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,571 |
| bomStorSigma | 0,8357 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0679 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8045 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | −0,0023 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1814,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2298,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.15
- Løpskapasitet
- 6.38
- O-evne
- 1.37
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 3.27
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 25.08.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6426 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6703 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0957 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3488 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0144 |
| bomVekt | 0,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4246 |
| bomStorSigma | 0,8668 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7226 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1585 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1972,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 0 | 06.11.2021 SprintX3M løp 2-Sprint by night (Natt-o-toget), bom 5.27 | 44 | – |
| Bom over fem minutter | 0 | 06.11.2021 SprintX3M løp 2-Sprint by night (Natt-o-toget), bom 5.27 | 124 | – |
| Bom over ti minutter | 232 | 25.08.2018 Folloløpet med KM lang og Trimtex Cup, bom 11.25 | 232 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.04.2022 | KM sprintstafett | Løype: 3_1AA | 8.03 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2022 | KM sprintstafett | Løype: 3_3 | 9.24 | 6 | – | – | – | – | – | – |
| 06.11.2021 | SprintX3M løp 2-Sprint by night (Natt-o-toget) | H 13-14 | 39.13 | 10 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 06.11.2021 | Trollnatta | Trollnatta lang | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2021 | Nordmarka 1-2-3 - #7 - Høst | Lang | 26.57 | 2 /7 | 6.36 | 8.52 | 2.10 | 7.32 | 0.20 | – |
| 12.10.2021 | Nordmarka 1-2-3 - #6 - Høst | Mellom | 13.15 | 1 /11 | 0.55 | 6.34 | 0.27 | 7.32 | 0.20 | – |
| 25.09.2021 | Kringsjåsprinten med AOOK Trimtex-cup | H 13-14 | 17.55 | 9 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2021 | Kolls Klubbmesterskap | H 13-14 | 14.24 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2021 | Nydalten med KM Mellomdistanse og Trimtex-cup | H 13-14 | 56.12 | 10 /17 | 8.29 | 17.14 | 2.36 | 16.09 | 1.38 | – |
| 05.06.2021 | Knut Valstads Minneløp | H 13-14 | 1.02.34 | 12 /24 | 2.31 | 16.38 | 0.40 | 16.09 | 1.38 | – |
| 20.10.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 8 | Mellom | 16.39 | 1 /22 | 0.33 | 10.14 | 0.20 | 11.11 | 0.56 | |
| 22.09.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 7 | Mellom | 18.24 | 3 /28 | 2.21 | 10.18 | 1.19 | 11.15 | 1.02 | |
| 22.09.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 7 | Nybegynner | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 6 | Mellom | 19.44 | 1 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2020 | Kolls Klubbmesterskap | H 11-12 | 17.57 | 3 /9 | 2.29 | 11.57 | 1.39 | 12.59 | 2.03 | |
| 08.09.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 5 | Mellom | 27.45 | 3 /34 | 1.24 | 10.42 | 0.32 | 11.15 | 1.02 | |
| 08.09.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 5 | Mellom | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2020 | Hemingløpet - med KM mellomdistanse og Trimtex-cup | H 11-12 | 35.49 | 18 /27 | 11.40 | 17.02 | 5.33 | 12.59 | 2.03 | |
| 11.08.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 1 | K | 26.43 | 7 /29 | 2.06 | 12.57 | 1.01 | 12.32 | 1.14 | |
| 16.06.2020 | Råtassløp for 0-16 år | C-åpen | 28.17 | 2 /16 | 3.50 | 11.19 | 1.32 | 12.42 | 1.41 | |
| 02.11.2019 | Trollnatta og natt-O-toget | Troll-Lang | 21.24 | 6 /86 | – | – | – | – | – | – |
| 02.11.2019 | Trollnatta og natt-O-toget | Troll-Mellom | 10.58 | 3 /137 | 0.36 | (7.40) | 0.25 | 11.20 | 1.19 | |
| 12.09.2019 | Klubbmesterskap Koll | C-løype | 42.39 | 8 /19 | 3.54 | 14.47 | 1.21 | 14.28 | 2.01 | |
| 31.08.2019 | Nydalten med Trimtex cup | H 11-12 | 32.00 | 6 /19 | 8.56 | 16.56 | 4.44 | 14.16 | 2.08 | – |
| 20.08.2019 | O-gøy cupen - løp 3 | Kort | 31.42 | 4 /15 | 8.10 | 16.13 | 4.11 | 13.30 | 1.35 | |
| 11.06.2019 | O-gøy cupen - løp 2 og Råtassløp | Kort | 36.11 | 6 /28 | 9.16 | 14.13 | 3.39 | 13.11 | 1.32 | |
| 28.05.2019 | O-gøy cupen - løp 1 | Mellom | 41.15 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 4 | H 11-12 | 37.57 | 16 /20 | 5.31 | 13.27 | 1.57 | – | – | – |
| 03.11.2018 | Trollnatta og natt-O-toget | Troll-Mellom | 15.38 | – | 0.25 | 10.58 | 0.18 | 13.21 | 1.02 | |
| 09.10.2018 | KM Natt AOOK | N-åpen | 24.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2018 | Folloløpet med KM lang og Trimtex Cup | H -10 | 34.54 | – | 11.24 | 15.39 | 5.07 | 13.13 | 2.49 | – |
| 01.05.2018 | Kvist-Kvaset | D/H 9-12 | 22.34 | – | 0.26 | 16.54 | 0.19 | 16.39 | 1.13 | – |
| 24.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 4 | H rekrutt | 15.47 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.03.2018 | Hemingkjappen m/innlagt intro til ski-o | Nybegynnerløype | 25.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.11.2017 | TROLLNATTA og NATT-O-TOGET | Troll-Mellom | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2017 | O-Gøy Cupen - Løp 3 | Mellom | 1.05.43 | 16 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2017 | Råtass- og rekruttløp | 2km | 20.32 | 22 /52 | 3.11 | 14.52 | 2.18 | – | – | – |
| 28.08.2017 | Råtassløp, løp nr 2 | M-V | 56.31 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2017 | O-Gøy Cupen - Løp 2 | Kort | 55.55 | 11 /12 | 9.07 | 20.34 | 3.21 | – | – | – |
| 11.06.2017 | Gromløpet | N-åpen | 27.33 | – | 3.28 | 14.00 | 1.46 | – | – | – |