Løperprofil
Nina Birkeland
Fossekallen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 1782 av 2067
Nr. 1782 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 190 av 218 i klassen D55–59 · nr. 42 av 45 i 1971-kullet
- Forventet kmtid
- 18.57
- Løpskapasitet
- 17.17
- O-evne
- 1.39
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 142 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±1,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 22 (sist 21.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4234 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4282 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0947 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0329 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7296 |
| bomVekt | 54,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9564 |
| bomStorSigma | 0,935 |
| antallBom | 29 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0423 |
| havariVekt | 6,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0008 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,704 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,011 |
| fartSesongSin | 0,0113 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4601,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5042,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.33
- Løpskapasitet
- 11.22
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.30
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3383 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4308 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,122 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8937 |
| bomVekt | 3,5 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,223 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0835 |
| havariVekt | 0,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4214,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4283,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.45
- Løpskapasitet
- 17.00
- O-evne
- 1.45
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.04
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 15.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2836 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3132 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1047 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,75 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,878 |
| bomVekt | 3,35 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5615 |
| bomStorSigma | 0,8138 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0796 |
| havariVekt | 0,41 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3999,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4411,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.04
- Løpskapasitet
- 13.54
- O-evne
- 3.10
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.59
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 116 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 11.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0852 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0083 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1096 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,22 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,75 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1098 |
| bomVekt | 5,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7494 |
| bomStorSigma | 1,0675 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0653 |
| havariVekt | 0,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3280,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4026,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 20.09.2026 Klubbmesterskap, bom 3.32 | 44 | nr. 6601 |
| Bom over fem minutter | 27 | 23.04.2026 Ringerikskarusell 2, bom 8.57 | 136 | nr. 5390 |
| Bom over ti minutter | 49 | 04.09.2025 Ringerikskarusell løp 7, bom 17.36 | 203 | nr. 6231 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.2026 | Klubbmesterskap | D2 | 33.00 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2026 | Ringerikskarusell 5 | D2 | 30.19 | 1 /1 | 1.26 | 17.55 | 0.55 | 18.50 | 1.44 | |
| 07.05.2026 | Ringerikskarusell 4 | D 2 | 31.49 | 3 /6 | 1.40 | 17.38 | 0.55 | 18.50 | 1.44 | |
| 23.04.2026 | Ringerikskarusell 2 | D 2 | 46.09 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2026 | Fossesprinten med PWT cup | B Åpen 17- | 20.19 | 12 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2025 | Ringerikskarusell løp 7 | D2 | 1.10.59 | 3 /3 | 21.52 | 26.43 | 8.14 | 19.08 | 2.06 | |
| 30.08.2025 | Ringerikskarusell 6 - Klubbmesterskap | D2 | 25.17 | 4 /9 | 0.03 | 18.34 | 0.02 | 18.42 | 1.45 | |
| 15.06.2025 | Jonsokløpet | B Åpen 17- | 46.55 | 10 /12 | 2.09 | 19.30 | 0.54 | – | – | – |
| 12.06.2025 | Ringerikskarusell løp 5 | D2 | 33.40 | 1 /4 | 2.57 | 18.30 | 1.37 | 18.42 | 1.53 | |
| 22.05.2025 | Ringerikskarusell løp 4 | D2 | 36.38 | 5 /7 | 8.10 | 21.54 | 4.53 | 18.42 | 1.55 | |
| 11.05.2025 | Ringeriksløpet | C-åpen 17- | 38.06 | 4 /6 | 11.26 | 21.45 | 6.32 | 18.35 | 3.26 | – |
| 01.05.2025 | Ringerikskarusell 3 | D2 | 40.57 | 5 /12 | 7.07 | 22.05 | 3.50 | 18.42 | 1.55 | |
| 24.04.2025 | Ringerikskarusell løp 2 | D2 | 30.04 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2025 | Ringerikskarusell 1 | D2 | 23.37 | 3 /13 | 0.20 | 15.44 | 0.13 | 17.31 | 1.41 | |
| 22.09.2024 | Ringerikskarusell 10 - klubbmesterskap | D2 | 25.27 | 3 /6 | 0.58 | 16.19 | 0.37 | 17.43 | 1.54 | |
| 22.08.2024 | Ringerikskarusell 8 | D2 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2024 | Vaadaldilten | Vaadalklasse | 39.32 | 17 | 0.50 | (12.03) | 0.15 | 18.22 | 2.06 | |
| 13.06.2024 | Ringerikskarusell løp 7 | D2 | 46.20 | 3 /4 | 5.31 | 20.49 | 2.29 | 20.55 | 2.23 | |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse - Jonsokløpet - med PWT cup | D 50- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2024 | Ringerikskarusell løp 6 | D2 | 48.14 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2024 | Ringerikskarusell løp 5 | D2 | 36.04 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2024 | Ringerikskarusell løp 4 | D2 | 41.34 | 2 /3 | 7.36 | 21.57 | 4.01 | 21.13 | 2.22 | |
| 01.05.2024 | Ringerikskarusell 3 | D2 | 1.26.37 | 8 /8 | 21.47 | (40.01) | 10.04 | 21.13 | 2.22 | |
| 25.04.2024 | Ringerikskarusell løp 2 | D2 | 34.05 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 01.04.2024 | Ringerikskarusell 1 | D2 | 24.34 | 3 /10 | 0.09 | 12.34 | 0.05 | – | – | – |
| 17.09.2023 | Ringerikskarusell 10 | D2 | 28.16 | 6 /10 | 0.02 | 19.49 | 0.02 | 18.56 | 0.50 | |
| 03.11.2020 | KKC Finale | Babes | 1.13.10 | 9 | 4.26 | 9.53 | 0.36 | 10.47 | 0.54 | |
| 23.10.2020 | Hu & Hei By Night | Babes | 3.57.00 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 20.10.2020 | KKC 4 | Babes | 1.10.48 | 5 | 3.52 | 9.45 | 0.32 | 10.59 | 0.57 | |
| 19.10.2020 | KKC #4 prolog: Lohovedløpet | Babes | 13.49 | 6 | 0.56 | 9.21 | 0.38 | 10.59 | 0.57 | |
| 02.10.2020 | Hu og Hei Snuskeløpet 2020 | Damer | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2019 | Jonsokløpet | D 17-C | 1.03.05 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2019 | Tyritreffen (karusell) | D4 | 57.13 | 15 /17 | 1.06 | 20.51 | 0.24 | 21.26 | 1.00 | |
| 22.04.2019 | Tyritreffen (karusell) | D2 | 37.00 | 10 /12 | 4.18 | 23.27 | 2.44 | 21.27 | 1.11 | – |
| 06.10.2018 | Hu og Hei, Gampeløpet | Damer | 4.07.36 | 33 /90 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2017 | Klubbmesterskap Fossekallen | D4 | 1.06.42 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2017 | Jonsokløpet og PWT-cup | D 17-C | 1.27.56 | 4 /4 | 1.22 | (40.24) | 0.38 | 25.00 | 0.57 | |
| 01.05.2017 | Ringerikskarusell 3 | D2 | 52.17 | 6 /9 | 5.17 | 23.52 | 2.25 | 20.03 | 1.09 | – |
| 18.09.2016 | Klubbmesterskap | D Mellom | 1.05.54 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2016 | Ringerikskarusell nr 6 | D4 | 1.07.37 | 13 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2016 | Ringerikskarusell nr 5 | D4 | 1.15.17 | 12 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2016 | Ringerikskarusell nr 4 | D4 | 1.33.10 | 13 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2016 | Ringerikskarusell nr. 3 | C | 53.21 | 5 /6 | 7.28 | 17.09 | 2.24 | – | – | – |
| 14.04.2016 | Ringerikskarusell nr 2 | D4 | 1.04.54 | 13 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 22.11.2013 | Nylendeløpet 2013 | A-kort | 51.28 | 12 /19 | 1.05 | 11.22 | 0.14 | – | – | – |