Løperprofil
Sverre August Heggeset
Freidig
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
N-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.51
- Løpskapasitet
- 11.47
- O-evne
- 1.05
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.03
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 19.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0413 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5447 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,078 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,148 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,92 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9183 |
| bomVekt | 3,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4343 |
| bomStorSigma | 0,774 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0483 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0753 |
| havariVekt | 0,16 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8546 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3136 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3422,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.37
- Løpskapasitet
- 7.26
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.11
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 17.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,087 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4749 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1444 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,5 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8947 |
| bomVekt | 3,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0577 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2754,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2823,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.31
- Løpskapasitet
- 13.26
- O-evne
- 2.05
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.17
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0522 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3245 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,079 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,7 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2689 |
| bomVekt | 7,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6062 |
| bomStorSigma | 0,5656 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0437 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3173,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3664,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.30
- Løpskapasitet
- 10.33
- O-evne
- 1.56
- Jevnhet ±
- 11,3 %
- Usikkerhet ±
- 3.05
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 26.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1788 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0515 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1133 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2201 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,55 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0118 |
| bomVekt | 4,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4549 |
| bomStorSigma | 1,0268 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0335 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0324 |
| havariVekt | 0,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5842 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,001 |
| fartSesongSin | −0,0032 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2525 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2988,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 01.07.2026 Fjord-O 2026, bom 2.22 | 60 | – |
| Bom over fem minutter | 79 | 17.07.2021 Myggklasken - Melingen, bom 33.42 | 79 | – |
| Bom over ti minutter | 79 | 17.07.2021 Myggklasken - Melingen, bom 33.42 | 90 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | B-åpen 10-16 | 30.01 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | C-åpen 17- | 1.15.18 | 24 /48 | 9.55 | 19.25 | 2.33 | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.07.2023 | CalOFest Stage 3 NRE Long | Rec 1 White | 37.32 | 3 /6 | 0.00 | 18.17 | 0.00 | 16.58 | 1.00 | – |
| 17.07.2023 | CalOFest Stage 1 NRE Sprint | Rec 2 Yellow | 18.44 | 6 /8 | 0.09 | 13.26 | 0.06 | – | – | – |
| 11.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 2 | N2-åpen 9-16 | 28.50 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 1 | N2-åpen 9-16 | 31.36 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | N2open9 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | N2open9 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | N2open9 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | N2open9 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | N2-åpen 9-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | N2-åpen 9-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2021 | Tour de Trondheim og Ungdomsløp 7 | N-åpen | 12.15 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2021 | Ungdomsløp 6 | N-åpen | 31.50 | 15 /18 | 2.16 | 19.31 | 1.23 | 18.18 | 2.40 | |
| 14.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | N2-åpen 10-16 | 42.47 | 3 /3 | 3.58 | 19.08 | 1.46 | 18.18 | 2.40 | |
| 13.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Sprint | N2-åpen 10-16 | 29.32 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.07.2021 | Moskusspretten - orienteringsløp på Dovrefjell | Herrer - N-løype | 40.28 | – | 4.33 | 23.08 | 2.36 | 18.31 | 1.23 | – |
| 17.07.2021 | Myggklasken - Melingen | N | 1.03.38 | – | 33.39 | (30.51) | 16.19 | 17.41 | 4.02 | |
| 16.07.2021 | Raphamnløpet | N | 43.37 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2021 | Ungdomsløp 4 Skogskarene | N-åpen | 28.41 | – | 2.05 | 16.50 | 1.13 | 14.44 | 1.02 | |
| 13.05.2021 | Freidig"stafetten" (individuelt løp) | N-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | N-open | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | N-open | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | N-open | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | N-open | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | Oppdal 2-dagers | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | Oppdal 2-dagers | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Dølaspretten Dalsbygda | N-åpen | 24.57 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Mellomdistanse Os | N-åpen | 37.11 | – | 1.56 | 19.50 | 1.02 | 16.28 | 0.57 | |
| 05.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Sprint Røros | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Oppdal 2-dagers | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2019 | Oppdal 2-dagers | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2017 | Norsk O-Festival mellom | N-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2017 | Norsk O-Festival lang | N-åpen | 22.12 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2017 | Norsk O-Festival sprint | N-åpen | 31.28 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2017 | Trondheim Open dag 1 sprint | N-åpen | 32.33 | 17 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2016 | Midt Norsk Mesterskap, Km Hedmark, langdistanse | N-åpen | 42.01 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | H -10 | 17.31 | 8 /44 | 0.48 | 15.29 | 0.42 | 15.37 | 0.42 | – |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | H -10 | 27.30 | 8 /14 | 0.33 | 18.11 | 0.22 | 15.37 | 0.42 | – |
| 15.07.2015 | Heidalsviku - Kvernbru-Stålane 1 | 1.8 km, M | 40.14 | 8 /9 | 0.15 | 25.50 | 0.10 | 22.26 | 0.46 | – |
| 14.07.2015 | Heidalsviku - Melingen - Dølakarusell 10. løp | 1.2 km M | 41.08 | 6 /8 | 0.50 | 29.13 | 0.36 | 22.26 | 0.46 | – |