Løperprofil
Piko Vierinen
BUL-Tromsø
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
16 løp
Sprintrankingen
6 løp
N-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
nr. 2235 av 3540
Nr. 2235 av 3540 blant menn i Norge · nr. 93 av 116 i klassen H15–16 · nr. 47 av 62 i 2011-kullet
- Forventet kmtid
- 13.01
- Løpskapasitet
- 10.38
- O-evne
- 2.23
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 01.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0601 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0126 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0707 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0248 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,83 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,29 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4596 |
| bomVekt | 103,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5533 |
| bomStorSigma | 1,0099 |
| antallBom | 49 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,044 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1934 |
| havariVekt | 12,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0022 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5315 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,001 |
| fartSesongSin | −0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2832,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3466 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.26
- Løpskapasitet
- 7.13
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 08.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1155 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0496 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0577 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0352 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,64 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,03 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2135 |
| bomVekt | 55,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1494 |
| bomStorSigma | 0,5785 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0568 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1003 |
| havariVekt | 2,94 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0028 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8431 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0028 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2677,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2757,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.57
- Løpskapasitet
- 9.00
- O-evne
- 1.57
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.23
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 111 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 26.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3487 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2721 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0976 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1973 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8981 |
| bomVekt | 2,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7051 |
| bomStorSigma | 0,8289 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0594 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0658 |
| havariVekt | 0,81 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2126,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2587,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.03
- Løpskapasitet
- 8.42
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 3.04
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 22.08.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3712 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2199 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,102 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2665 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,57 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9678 |
| bomVekt | 2,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3614 |
| bomStorSigma | 0,7841 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0346 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0328 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7536 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2080,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2404,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 14 | 10.10.2026 Krampetrekninga, bom 2.33 | 56 | – |
| Bom over fem minutter | 72 | 20.08.2026 O-cup 10 - Ramfjordmoen, bom 13.21 | 149 | – |
| Bom over ti minutter | 72 | 20.08.2026 O-cup 10 - Ramfjordmoen, bom 13.21 | 411 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.10.2026 | Gullskoløpet | ac | 52.12 | 3 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 10.10.2026 | Krampetrekninga | Lang herrer | 1.26.27 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2026 | Natt O-cup 15 - Eidjordfjellet | AK | 45.41 | 2 /8 | 5.18 | 12.02 | 1.24 | 13.02 | 2.23 | |
| 30.08.2026 | NNM mellomdistanse, fellesstart | H 15-16 | 45.38 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2026 | NNM langdistanse | H 15-16 | 1.14.04 | 2 /3 | 4.10 | 11.04 | 0.37 | 13.20 | 2.27 | |
| 20.08.2026 | O-cup 10 - Ramfjordmoen | AK | 1.35.43 | 5 /7 | 26.01 | 17.15 | 4.41 | 13.20 | 2.27 | |
| 13.08.2026 | O-cup 9 - Stakkevollan | AL | 53.48 | 10 /21 | 5.22 | 11.55 | 1.11 | 13.20 | 2.27 | |
| 06.08.2026 | O-cup 8 - Straumseidet | AK | 52.19 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2026 | Sommer o-cup Movika | AK | 1.32.48 | 7 /7 | 31.46 | (18.33) | 6.36 | 12.51 | 2.06 | |
| 25.05.2026 | Bonus O-cup Eidkjosen | AK | 55.40 | 3 /11 | 1.04 | 11.08 | 0.13 | 12.02 | 1.32 | |
| 14.05.2026 | O-cup 2 - Hella | AL | 1.28.36 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2026 | Skibotn lang | H 15-16 | 1.33.20 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2026 | KM sprint | H 15-16 | 30.47 | 3 /4 | 2.45 | 8.31 | 0.48 | 7.51 | 0.14 | |
| 07.05.2026 | O-cup 1 - Kroken, sprint | A | 24.51 | 6 /14 | 2.40 | 8.39 | 0.56 | 7.51 | 0.14 | |
| 05.10.2025 | Gullskoløpet - Skogssprint | Herrer | 32.46 | 9 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 04.10.2025 | Krampetrekninga | LK | 1.52.05 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 02.10.2025 | O-cup Tromsdalen - Natt | AK | 1.19 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2025 | O-cup Eidkjosen | AL | 1.30.23 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.08.2025 | O-cup Håkøybotn | AK | 1.05.59 | 6 /9 | 3.55 | 12.05 | 0.43 | 12.44 | 1.42 | |
| 03.07.2025 | O-cup | AL | 56.46 | 9 /13 | 4.48 | 12.52 | 1.15 | 12.59 | 1.52 | |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2025 | O-cup 4 -Kirketomta, Kvaløysletta | a | 23.55 | 6 /21 | 0.14 | 7.23 | 0.04 | 7.45 | 0.14 | |
| 29.05.2025 | Ocup 2 - Hella | AK | 54.54 | 8 /13 | 7.32 | 13.16 | 1.49 | 13.16 | 1.59 | |
| 24.05.2025 | Vårløp Skibotn | A-kort | 1.15.21 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.10.2024 | OD-løpet 2024 | A | 1.03.03 | 10 /15 | 6.59 | 13.32 | 1.30 | 13.44 | 1.55 | |
| 06.10.2024 | Gullskoløpet | Herrer | 50.28 | 7 | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2024 | Krampetrekninga | GL-H | 2.53.05 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2024 | Ocup 15 - Finnvika Natt | AK | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2024 | Ocup 14 - Solneset Natt | AK | 1.03.57 | 4 /5 | 3.20 | 18.27 | 0.58 | 13.48 | 2.00 | |
| 21.09.2024 | Norgescup mellom - O-idol | H 16 Åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2024 | Norgescup sprint | H 16 Åpen | 28.07 | 2 /2 | 3.26 | 9.23 | 1.09 | 8.31 | 0.18 | |
| 05.09.2024 | Ocup 11 - Ekrehagen | AK | 0.08 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2024 | O-cup 9 - Ruglfjellet/Skjelnan | AK | 54.21 | 10 /11 | 9.38 | 15.28 | 2.45 | 13.49 | 2.15 | |
| 18.08.2024 | NNM Stafett | Løype: H13-16_BA | 1.02.47 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2024 | NNM Langdistanse | H 13-14 | 1.43.26 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2024 | NNM Sprint | H 13-14 | 12.13 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2024 | Ocup 8 - Strandkanten | A | 24.08 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.08.2024 | Ocup 7 - Ramfjordmoen | A-kort | 50.16 | 11 /13 | 5.25 | 12.39 | 1.22 | 13.49 | 2.15 | |
| 20.06.2024 | O - Cup 6 - Charlottenlund | A | 1.07.01 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2024 | O-cup 5 - Kaldfjord skole | AK | 51.30 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2024 | Nær-o-løp Ramfjordmoen | AK | 1.07.22 | 9 /13 | 5.22 | 12.33 | 1.00 | 13.16 | 1.53 | |
| 23.05.2024 | O-cup 2 Fagereng | A | 33.10 | 15 /23 | 1.32 | 9.45 | 0.27 | 9.01 | 0.15 | |
| 17.05.2024 | O-cup 1 Telegrafbukta | A | 36.41 | 14 | 4.35 | 12.28 | 1.34 | 13.22 | 2.07 | – |
| 29.10.2023 | O(D)-løpet | O(D)-A | 19.32 | 7 /12 | 1.42 | 8.36 | 0.45 | 8.41 | 0.15 | – |
| 08.10.2023 | Gullskoløpet | H | 30.08 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H12 | 32.49 | 4 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H12 | 41.49 | 5 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H12 | 1.24.26 | 11 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H12 | 45.42 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2023 | Skibotn mellom | A-kort | 38.25 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2023 | Skibotn sprint | B | 32.54 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2023 | Swedish League, #5, medel (WRE) samt publiktävling | Svår 5 km | 59.50 | 83 /99 | 12.09 | 14.12 | 2.53 | 14.26 | 2.26 | – |
| 03.11.2022 | O(D)-rusken | C | – | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2022 | Krampetrekninga 2022 | Kort | 1.32.27 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2022 | Barents Summer Games og KM sprint - Tromsø | H 11-12 | 12.31 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2022 | Barents Summer Games og Kretsløp langdistanse - Tromsø | H 11-12 | 28.06 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2022 | KM lang/Fellesstart | H 13-14 | 52.34 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2022 | KM Mellom/Elgdilten | H 11-12 | 11.44 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2022 | Retroløp | H 11-12 | 36.07 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2022 | O-cup 5 - Stakkevollan skole, sprint | A | 38.44 | 16 /21 | 6.05 | 11.44 | 1.51 | – | – | – |
| 26.05.2022 | O-cup 3 - Brensholmen, lang | C-løype | 33.02 | 1 /8 | 4.26 | 9.34 | 1.17 | 11.12 | 1.51 | |
| 08.10.2021 | KM Natt Troms | H 10-12 | 25.10 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2021 | O-cup 14 - Holtmarka, skogssprint | C | 34.44 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2021 | O-cup 8 - Krokensentret, sprint | C | 27.53 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2020 | NNM Lang | H 9-10 | 23.37 | – | 0.19 | 12.51 | 0.10 | 13.29 | 0.56 | |
| 21.08.2020 | NNM Sprint | N-åpen | 13.11 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Sørlandsgaloppen 2019 | N-åpen | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Sørlandsgaloppen 2019 | N-åpen | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2019 | O-cup 5 Movika | C | 29.43 | 3 /11 | 1.06 | 12.28 | 0.28 | 15.08 | 1.57 | – |
| 13.06.2019 | O-cup 5 Movika | N | 25.39 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2019 | O-cup 4 Workinnmarka skole | C | 59.57 | 7 /12 | 12.40 | 16.16 | 3.26 | 15.08 | 1.57 | – |
| 23.05.2019 | O-cup 3 Tromsø museum | C | 26.58 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2019 | O-cup 3 Tromsø museum | N | 16.33 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2018 | O-cup 12 Charlottenlund | C | 1.05.51 | 3 /8 | 3.05 | 13.29 | 0.38 | – | – | – |
| 06.09.2018 | O-cup 11 Movika | N | 43.59 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2018 | O-cup 9 Håkøybotn | N | 45.03 | 2 /5 | 1.15 | 15.22 | 0.26 | 15.18 | 1.01 | |
| 16.08.2018 | O-cup 8 Breivika | C | 19.01 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2018 | O-cup 8 Breivika | N | 11.10 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2017 | O-cup 14 Stakkevollan skole | N | 31.06 | 6 /7 | 2.25 | 19.35 | 1.31 | 17.34 | 1.14 | |
| 31.08.2017 | O-cup 11 Håkøybotn | N | 40.02 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2017 | O-cup 10 Skavelva | N | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | N-åpen | 34.33 | 8 /14 | 3.58 | 19.28 | 2.14 | 17.26 | 1.27 | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | N-åpen | 44.12 | 16 /60 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | N-åpen | 17.24 | 19 /60 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2017 | O-cup 5 Slåttnes | C | 1.07.28 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2017 | O-cup 3 Telegrafbukta | A | 40.11 | 32 /39 | 5.34 | 20.04 | 2.47 | – | – | – |
| 18.05.2017 | O-cup 3 Telegrafbukta | N | 15.40 | 4 /5 | 2.32 | 16.22 | 2.39 | – | – | – |
| 11.05.2017 | O-cup 2 Langneshaugen | C | 54.07 | 9 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2017 | O-cup 2 Langneshaugen | N | 14.36 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.08.2026 | NNM sprintstafett | H 15 | IL BUL-Tromsø Orientering 2 | 2 | 10.46 | 6 | 6 |
| 28.08.2026 | NNM sprintstafett | H 15 | IL BUL-Tromsø Orientering 2 | 4 | 11.05 | 7 | 6 |