Løperprofil
Astrid Fodnæss
Andebu
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
12 løp
Sprintrankingen
9 løp
B-rankingen
21 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.58
- Løpskapasitet
- 16.54
- O-evne
- 2.04
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.31
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 103 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 12.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4012 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,419 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0837 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0767 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,26 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3308 |
| bomVekt | 27,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,63 |
| bomStorSigma | 0,8787 |
| antallBom | 43 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0487 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0675 |
| havariVekt | 1,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0784 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0014 |
| fartSesongSin | −0,0032 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4496,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5047,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.04
- Løpskapasitet
- 11.51
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 56 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3807 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,413 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0576 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0321 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,97 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3795 |
| bomVekt | 34,28 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,02 |
| bomStorSigma | 0,5855 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0713 |
| havariVekt | 1,6 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6159 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | −0,0028 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4397,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4477,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
nr. 293 av 336
Nr. 293 av 336 blant kvinner i Norge · nr. 36 av 43 i klassen D45–49 · nr. 10 av 13 i 1978-kullet
- Forventet kmtid
- 20.43
- Løpskapasitet
- 18.20
- O-evne
- 2.23
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 15
- Bommer per løp
- 4,4
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 21 (sist 01.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3598 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3638 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0849 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,025 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 15,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,24 |
| bomVekt | 139,05 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,513 |
| bomStorSigma | 0,824 |
| antallBom | 62 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,04 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0974 |
| havariVekt | 11,54 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0057 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8847 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0077 |
| fartSesongSin | −0,0024 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4314,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4874 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 22 | 22.09.2026 Vestfold Høstcup løp 6, bom 2.52 | 129 | nr. 3326 |
| Bom over fem minutter | 54 | 01.09.2026 Vestfold Høstcup 3, bom 5.22 | 240 | nr. 4002 |
| Bom over ti minutter | 176 | 25.09.2025 Klubbmesterskap mellomdistanse Sandefjord OK, Stokke IL og Andebu IL , bom 20.50 | 463 | nr. 4027 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.09.2026 | Porsgrunn City Race m/KM sprint VTOK | D 45- | 29.59 | 9 /9 | 0.42 | 12.33 | 0.18 | 12.06 | 0.13 | |
| 22.09.2026 | Vestfold Høstcup løp 6 | B-åpen | 28.29 | 9 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2026 | Vestfold Høstcup 4 | B-åpen | 35.14 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2026 | Vestfold Høstcup 3 | B-åpen | 1.09.08 | 14 /18 | 12.06 | 24.18 | 4.15 | 20.43 | 2.23 | |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | B-åpen 17- | 40.35 | 38 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2026 | Vestfold Vårcup løp 9 | B-åpen | 19.13 | 4 /7 | 1.27 | 18.13 | 1.22 | 20.41 | 2.17 | |
| 09.06.2026 | Vestfold Vårcup løp 8 | B-åpen | 27.15 | 3 /4 | 1.18 | 18.55 | 0.54 | 20.41 | 2.17 | |
| 28.05.2026 | Åpent Klubbmesterskap Sprint | D 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2026 | Pinseløpet dag 2 | B-åpen 17- | 1.09.42 | 35 /54 | 5.56 | 21.16 | 1.49 | 21.00 | 2.23 | |
| 23.05.2026 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 17- | 1.05.26 | 37 /49 | 6.50 | 23.30 | 2.28 | 21.00 | 2.23 | |
| 12.05.2026 | Vestfold Vårcup | B-åpen | 1.42.20 | 13 /14 | 8.31 | 29.07 | 2.26 | 21.00 | 2.23 | |
| 05.05.2026 | Vestfold Vårcup løp 4 | B-åpen | 28.23 | 8 /9 | 1.49 | 19.48 | 1.16 | 21.00 | 2.23 | |
| 14.04.2026 | Vestfold Vårcup løp 1 | B-åpen | 30.15 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2026 | Vestfold 2-dagers, dag 2 | B-åpen 17- | 1.21.59 | 32 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 28.03.2026 | Skjærgårdsløpet | B-åpen 17- | 55.11 | 12 /17 | 6.22 | 19.13 | 2.13 | 20.39 | 2.33 | |
| 01.02.2026 | Ski-O Skramstadsætra (NM sprint) | N - åpen | 20.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2025 | Klubbmesterskap mellomdistanse Sandefjord OK, Stokke IL og Andebu IL | B-åpen 17- | 1.08.30 | 10 /10 | 26.47 | (31.22) | 12.16 | 21.29 | 2.45 | |
| 23.09.2025 | Vestfold Høstcup løp 5 | B-åpen | 42.52 | 11 /13 | 5.15 | 20.38 | 2.32 | 21.29 | 2.45 | |
| 16.09.2025 | Vestfold høstcup, løp 4 | B-åpen | 59.50 | 9 /12 | 5.37 | 22.31 | 2.07 | 21.29 | 2.45 | |
| 09.09.2025 | Vestfold Høstcup løp 3 | B-åpen | 56.21 | 5 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 42.06 | 48 /75 | 1.07 | 18.19 | 0.29 | 20.47 | 2.20 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 45- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2025 | Vestfold Vårcup løp 9 | B-åpen | 1.00.28 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2025 | Vestfold vårcup 7 | B-åpen | 1.10.31 | 7 /7 | 16.13 | 24.58 | 5.44 | 21.26 | 2.34 | |
| 06.05.2025 | Vestfold Vårcup #5 | B-åpen | 17.22 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2025 | Vestfold Vårcup 4 | B-åpen | 59.50 | 7 /10 | 5.27 | 21.21 | 1.57 | 21.04 | 2.13 | |
| 12.04.2025 | BBrave, Palmeløpet 2025, dag 1 | Damer B | 58.08 | 9 /20 | 10.53 | 20.20 | 3.48 | 18.48 | 2.14 | |
| 08.04.2025 | Vestfold Vårcup løp 2 | B-åpen | 28.24 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 01.04.2025 | Vestfold Vårcup #1 | B-åpen | 54.04 | 7 /13 | 3.09 | 20.49 | 1.13 | 21.04 | 2.13 | |
| 30.03.2025 | Vestfold 2-dagers, dag 2 | B-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.03.2025 | Vestfold 2-dagers, dag 1 | B-åpen 17- | 1.08.37 | 12 /20 | 5.46 | 19.25 | 1.38 | 20.46 | 2.29 | |
| 22.02.2025 | NM Langdistanse og publikumsløp | N - åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2024 | Klubbmesterskap Sandefjord OK, Andebu IL og Stokke IL | B-åpen 17- | 1.21.58 | 4 /6 | 16.58 | 26.10 | 5.25 | 22.03 | 3.03 | |
| 17.09.2024 | Vestfold Høstcup løp 5 | B-åpen | 52.46 | 12 /13 | 7.22 | 20.59 | 2.56 | 22.03 | 3.03 | |
| 03.09.2024 | Vestfold Høstcup 3 | B-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2024 | Vestfold Høstcup 2 | B-åpen | 21.58 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2024 | Vestfold Vårcup 8 | B-åpen | 50.44 | 7 /10 | 4.14 | 22.24 | 1.52 | 21.06 | 2.22 | |
| 28.05.2024 | Vestfold Vårcup 6 | B-åpen | 1.05.51 | 4 /5 | 11.46 | 21.52 | 3.54 | 20.27 | 2.45 | – |
| 14.05.2024 | Vestfold vårcup 5 | B-åpen | 55.41 | 7 /9 | 5.58 | 20.43 | 2.13 | 20.27 | 2.45 | – |
| 23.04.2024 | Vestfold Vårcup 3 | B-åpen | 27.09 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2024 | Vestfold Vårcup løp 1 | B-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2024 | Vestfold 2-dagers, dag 2 | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2023 | Marum-mila og MOT.TV cup finale | Damer C | 47.44 | 5 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2023 | Vestfold Høstcup 4 | D15B | 22.23 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2023 | Vestfold Høstcup 1 | D15B | 54.39 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2023 | Åpent Klubbmesterskap Sprint, Sandefjord OK, Stokke il og Andebu il | D 17- | 21.56 | 8 /9 | 1.44 | 12.18 | 0.58 | 12.09 | 0.16 | |
| 13.06.2023 | Vestfold Vårcup 6 | D15B | 38.00 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2023 | Vestfold Vårcup 3 | D15B | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2023 | Vestfold Vårcup 2 | D15B | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | Vestfold Vårcup 1 | D15B | 30.27 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2022 | Vestfold Høstcup 7 | D40 | 53.46 | 4 /4 | 9.18 | 21.13 | 3.40 | 21.09 | 2.50 | |
| 20.09.2022 | Vestfold Høstcup 6 | D40 | 29.45 | 9 /9 | 1.14 | 12.24 | 0.31 | 12.38 | 0.17 | |
| 15.09.2022 | Åpent klubbmesterskap Stokke IL, Andebu IL og Sandefjord OK | B-Åpen | 1.03.37 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2022 | Vestfold Høstcup 5 | D40 | 2.02.03 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2022 | Vestfold Høstcup 3 | D40 | 36.32 | 4 /4 | 1.29 | 13.47 | 0.34 | 12.59 | 0.17 | |
| 16.08.2022 | Vestfold Høstcup 1 | D40 | 1.32.46 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | D 40- | 1.29.26 | 4 /12 | 25.41 | 25.40 | 7.22 | 21.19 | 2.50 | |
| 16.06.2022 | Åpent klubbmesterskap Sprint Sandefjord OK, Stokke IL og Andebu IL | D 17- | 33.48 | 10 /10 | 4.18 | 15.00 | 1.54 | 13.02 | 0.19 | |
| 14.06.2022 | Vestfold Vårcup 7 | D40 | 46.43 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2022 | Vestfold Vårcup 6 | D40 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2022 | Kjoseløpet 2022 | Åpen B 17- | 1.01.08 | 9 /10 | 13.56 | 23.27 | 5.21 | 21.11 | 2.31 | |
| 10.05.2022 | Vestfold Vårcup 4 | D40 | 58.35 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2022 | Vestfold Vårcup 3 | D40 | 1.14.53 | 4 /5 | 18.44 | 24.50 | 6.13 | 21.11 | 2.31 | |
| 19.04.2022 | Vestfold Vårcup 1 | D40 | 1.33.59 | 3 /4 | 7.53 | 23.28 | 1.58 | 21.26 | 1.40 | |
| 21.09.2021 | Vestfold Høstcup 6 | D40 | 1.20.34 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2021 | Høstgampen | D 40- | 1.24.56 | 4 /4 | 15.13 | 24.36 | 4.24 | 20.40 | 1.51 | |
| 02.09.2021 | Klubbmesterskap mellomdistanse - Sandefjord OK, Stokke IL og Andebu IL | D 17- | 1.06.30 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2021 | Vestfold Høstcup 3 | D40 | 38.13 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2021 | Vestfold Høstcup 2 | D40 | 2.01.16 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2021 | Vestfold Høstcup 1 | D40 | 1.03.00 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2021 | Åpent klubbmesterskap Sprint Sandefjord OK, Stokke IL og Andebu IL | D 17- | 34.39 | 14 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2020 | Vestfold Høstcup 6 | D40 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2020 | Vestfold Høstcup 5 | D40 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2020 | Vestfold Høstcup 4 | D17C | 34.13 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2020 | Vestfold Høstcup 3 | D40 | 1.28.28 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2020 | Klubbmesterskap Stokke og Andebu | D 17 C | 31.14 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2020 | Vestfold Høstcup 2 | D40 | 46.02 | 10 /10 | 7.12 | 16.31 | 2.35 | 12.56 | 0.20 | |
| 18.08.2020 | Vestfold Høstcup 1 | D40 | 40.44 | 6 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2019 | Vestfold Høstcup 6 | D15B | 1.11.35 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2019 | Vestfold Høstcup 5 | D15B | 1.18.44 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2019 | Vestfold Høstcup 2 | D15B | 30.54 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2019 | Vestfold Høstcup 1 | D15B | 36.34 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2019 | Vestfold Vårcup 10 | D17C | 23.21 | 2 /4 | 1.07 | 10.33 | 0.30 | 10.33 | 0.09 | |
| 16.06.2019 | Midtsommerløpet | D 17-C | 36.27 | 1 /3 | 0.54 | 15.15 | 0.23 | 16.18 | 0.44 | |
| 04.06.2019 | Vestfold Vårcup 9 | D17C | 16.30 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2019 | Vestfold Vårcup 8 | D17C | 40.45 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2019 | Vestfold Vårcup 7 | D17C | 15.27 | 2 /4 | 0.29 | 10.57 | 0.21 | 10.58 | 0.10 | |
| 14.05.2019 | Vestfold Vårcup 6 | D17C | 21.47 | 2 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2019 | Vestfold Vårcup 5 | D17C | 19.24 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2019 | Skjærgårdsløpene | Åpen C | 33.06 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2019 | Vestfold Vårcup 3 | D17C | 21.58 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2019 | Vestfold Vårcup 2 | D17C | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2019 | Vestfold Vårcup 1 | D17C | 14.07 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2018 | Vestfold Høstcup 7 | D 17-C | 25.06 | 1 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2018 | Vestfold Høstcup 4 | D 17-C | 16.10 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2018 | Vestfold Høstcup 2 | D 17-C | 26.46 | 4 /10 | 1.47 | 16.44 | 1.07 | 16.57 | 0.56 | |
| 14.08.2018 | Vestfold Høstcup 1 | D 17-C | 20.26 | 2 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2018 | Vestfold Vårcup 8 | D 17-C | 37.10 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2018 | Vestfold Vårcup 7 | D 17-C | 34.46 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2018 | Vestfold Vårcup 5 | D 17-C | 28.36 | 2 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2018 | Vestfold Vårcup 4 | D 17-C | 32.18 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2018 | Vestfold Vårcup 3 | D 17-C | 32.41 | 3 /8 | 3.49 | 17.47 | 2.05 | 17.21 | 0.56 | |
| 17.04.2018 | Vestfold Vårcup 2 | D 17-C | 24.49 | 6 /11 | 1.28 | 13.15 | 0.47 | 11.39 | 0.11 | – |
| 10.04.2018 | Vestfold Vårcup 1 | D 17-C | 23.24 | 4 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2017 | Vestfold Høstcup 6 | D 17-C | 15.11 | 2 /4 | 0.23 | 11.34 | 0.18 | – | – | – |
| 17.09.2017 | Blåbærløpet | D 17-B | 1.12.28 | 6 /8 | 5.34 | 22.29 | 1.44 | 18.28 | 0.54 | – |
| 12.09.2017 | Vestfold Høstcup 5 | D 17-C | 34.29 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2017 | Vestfold Høstcup 4 | D 17-C | 33.40 | 2 /7 | 0.38 | 17.24 | 0.20 | 18.28 | 0.54 | – |
| 29.08.2017 | Vestfold Høstcup 3 | D 17-C | 24.59 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2017 | Vestfold Høstcup 1 | D 17-C | 38.39 | 2 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2017 | Vestfold Vårcup 9 | D 17-C | 48.37 | 11 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2017 | Vestfold Vårcup 8 | D 17-C | 26.51 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |