Løperprofil
Jonas Mikkelsen
Horsens OK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
7 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.48
- Løpskapasitet
- 11.53
- O-evne
- 1.54
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 17 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±1,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 22.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0497 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0881 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0846 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0337 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3827 |
| bomVekt | 72,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6071 |
| bomStorSigma | 0,7582 |
| antallBom | 34 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1656 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0682 |
| havariVekt | 6,98 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0113 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,364 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0138 |
| fartSesongSin | 0,0106 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3164,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3671,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.17
- Løpskapasitet
- 8.02
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.44
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 17.02.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0087 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2175 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0586 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,084 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0928 |
| bomVekt | 11,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3266 |
| bomStorSigma | 0,6974 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0559 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2979 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3071,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.29
- Løpskapasitet
- 11.30
- O-evne
- 2.58
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.48
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 119 s
- Disk/brutt
- 13 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 24.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,107 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0296 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0904 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1176 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0467 |
| bomVekt | 8,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7824 |
| bomStorSigma | 0,9628 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1274 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 1,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0012 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3684 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2706,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3406,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.17
- Løpskapasitet
- 14.30
- O-evne
- 2.47
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 3.24
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 5,3
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 11.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1282 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3159 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0887 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1793 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,5 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6124 |
| bomVekt | 9,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5082 |
| bomStorSigma | 0,7911 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0544 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,067 |
| havariVekt | 0,27 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2174 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3423,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4082,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.46
- Løpskapasitet
- 6.21
- O-evne
- 1.25
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 3.43
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 05.06.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6851 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5407 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0926 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3915 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9623 |
| bomVekt | 0,83 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3872 |
| bomStorSigma | 0,8089 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0346 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6988 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1518,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1856 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 21 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 3.24 | 29 | – |
| Bom over fem minutter | 39 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 6.37 | 80 | – |
| Bom over ti minutter | 149 | 22.06.2024 GRAND PRIX POLONIA, bom 12.34 | 149 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.08.2026 | DM Mellem 2026 | H16 | 43.54 | 8 /9 | 3.34 | 13.33 | 1.06 | 13.40 | 1.45 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H16 Kort | 55.59 | 17 /38 | 7.25 | 13.06 | 1.44 | 13.43 | 1.52 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H16 Kort | 50.40 | 20 /38 | 10.42 | 15.22 | 3.15 | 13.43 | 1.52 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H16 Kort | 21.40 | 18 /38 | 1.02 | 12.50 | 0.37 | 13.43 | 1.52 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H16 Kort | 53.17 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H16 Kort | 50.19 | 13 /38 | 4.11 | 12.36 | 1.03 | 13.43 | 1.52 | |
| 13.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | H16 | 1.19.22 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | H16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | H16 | 1.04.33 | 38 /39 | 12.21 | 19.23 | 3.42 | 16.47 | 2.51 | |
| 18.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Chassing/Caza | M16 | 50.29 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 17.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Sprint | M16 | 23.35 | 13 /14 | 3.52 | 11.29 | 1.53 | 9.30 | 0.17 | – |
| 16.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Middle/Media | M16 | 1.27.26 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.02.2025 | Maximus O Meeting 2025 - Long/Larga | M16 | 2.29.58 | 22 /28 | 20.40 | 18.34 | 2.34 | 16.26 | 2.38 | – |
| 13.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | H14 | 2.07.08 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | H14 | 1.02.38 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2024 | GRAND PRIX POLONIA | M14 | 1.07.31 | 17 /24 | 6.02 | 20.36 | 1.50 | 18.08 | 2.55 | – |
| 23.06.2024 | GRAND PRIX POLONIA | M14 | 20.38 | 15 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2024 | GRAND PRIX POLONIA | M14 | 1.32.09 | 21 /27 | 20.24 | 20.56 | 4.38 | 18.08 | 2.55 | – |
| 11.05.2024 | DM Sprint 2024 | H14 | 28.04 | 13 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 16.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | Medelsvår 3 km | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Medelsvår 3 km | 46.22 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Medelsvår 3 km | 1.12.39 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2022 | DM Stafet og Lang, DM Lang/Åbne baner | H12 | 1.06.15 | 19 /23 | 7.01 | 24.15 | 2.34 | 21.44 | 3.04 | |
| 27.08.2022 | DM Mellem, Mellem | H12 | 51.23 | 12 /14 | 11.28 | 26.34 | 5.56 | 21.07 | 3.16 | |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2022 | Göteborgsdubbeln, dag 2, medel | H12 | 45.46 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.02.2022 | MOM 2022 - Chasing Start | M-12 | 1.17.13 | 1 /1 | 16.13 | 25.19 | 5.19 | – | – | – |
| 21.02.2022 | MOM 2022 - Sprint | M-12 | 36.50 | 1 /1 | 3.14 | 13.25 | 1.11 | – | – | – |
| 12.09.2021 | DM, lång, Skåne | H12 | 1.27.30 | 19 /22 | 7.40 | 26.35 | 2.20 | 21.30 | 2.25 | – |
| 05.09.2021 | Rebild 2-dages div match | H12 | 56.02 | 4 /4 | 6.25 | 27.40 | 3.10 | 21.30 | 2.25 | – |
| 19.10.2019 | Blodslitet | N-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2017 | Pinseløpet - Dag 3 | N-åpen | 30.03 | – | 1.57 | 14.34 | 0.57 | 14.20 | 0.33 | – |
| 04.06.2017 | Pinseløpet - Dag 2 | N-åpen | 30.14 | – | 0.30 | 14.06 | 0.14 | 14.20 | 0.33 | – |
| 03.06.2017 | Pinseløpet - Dag 1 | N-åpen | 26.41 | – | 0.29 | 14.53 | 0.16 | 14.20 | 0.33 | – |