Løperprofil
Barbro Karlsson
Norwegian Hull Club
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 1425 av 2062
Nr. 1425 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 70 av 155 i klassen D65–69 · nr. 19 av 41 i 1961-kullet
- Forventet kmtid
- 15.56
- Løpskapasitet
- 14.59
- O-evne
- 0.57
- Jevnhet ±
- 6,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.15
- Sikkerhet
- 32
- Bommer per løp
- 1,9
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−2,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 47 (sist 20.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2832 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2816 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0645 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0158 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 14,75 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 31,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7033 |
| bomVekt | 263,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4926 |
| bomStorSigma | 0,8726 |
| antallBom | 74 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,041 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 21,97 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0357 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0355 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0048 |
| fartSesongSin | −0,0032 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3990,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4243 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.23
- Løpskapasitet
- 10.12
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 56 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 18.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2305 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2272 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,056 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0421 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,19 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1266 |
| bomVekt | 21,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0318 |
| bomStorSigma | 0,5817 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0499 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,41 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0018 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,547 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3783,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3849,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.50
- Løpskapasitet
- 13.55
- O-evne
- 1.55
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.15
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 30.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0845 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0247 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0776 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1863 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,925 |
| bomVekt | 7,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6445 |
| bomStorSigma | 0,7571 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0559 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3274,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3725,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 26.19
- Løpskapasitet
- 23.36
- O-evne
- 2.43
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.49
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 135 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 15.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6157 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,708 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0879 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0667 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,46 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9953 |
| bomVekt | 10,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9016 |
| bomStorSigma | 0,8647 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0399 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 1,64 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5574,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6215,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 51 | 22.08.2026 Kilsbergsträffen, dag 1, medel (publiktävling SM), bom 5.10 | 94 | nr. 1577 |
| Bom over fem minutter | 51 | 22.08.2026 Kilsbergsträffen, dag 1, medel (publiktävling SM), bom 5.10 | 142 | nr. 4102 |
| Bom over ti minutter | 126 | 04.07.2026 Eskilstuna Weekend, etapp 2, medel, bom 23.21 | 431 | nr. 4632 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.2026 | Veteran-SM, lång + publiktävling (medel) | D65 | 54.45 | 31 /76 | 1.05 | 14.37 | 0.17 | 15.55 | 0.57 | |
| 19.09.2026 | Veteran-SM, medel | D65 | 40.25 | 36 /92 | 1.09 | 15.11 | 0.26 | 15.55 | 0.57 | |
| 18.09.2026 | Veteran-SM, sprint | D65 | 17.07 | 35 /69 | 1.00 | 10.39 | 0.37 | 10.22 | 0.11 | – |
| 23.08.2026 | Kilsbergsträffen, dag 2, medel (publiktävling SM) | D65 | 1.04.19 | 4 /4 | 5.29 | 17.37 | 1.30 | 15.57 | 0.59 | |
| 22.08.2026 | Kilsbergsträffen, dag 1, medel (publiktävling SM) | D65 | 50.03 | 6 /7 | 7.14 | 18.57 | 2.44 | 15.57 | 0.59 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | D65 Kort | 53.39 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D65 Kort | 35.06 | 26 /62 | 1.29 | 16.48 | 0.43 | 15.41 | 0.56 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D65 Kort | 28.34 | 22 /62 | 0.49 | 15.41 | 0.27 | 15.41 | 0.56 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D65 Kort | 41.45 | 15 /62 | 0.37 | 14.34 | 0.13 | 15.41 | 0.56 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D65 Kort | 41.57 | 14 /62 | 0.55 | 14.40 | 0.19 | 15.41 | 0.56 | |
| 15.07.2026 | Österlens 3-kvällars, kväll 3 | Gul 2,5 | 59.42 | 44 /50 | 9.38 | 28.57 | 4.40 | 26.06 | 2.48 | – |
| 13.07.2026 | Österlens 3-kvällars, kväll 1 | Gul 2,5 | 56.44 | 72 /77 | 4.11 | 28.28 | 2.06 | 26.06 | 2.48 | – |
| 05.07.2026 | Eskilstuna Weekend, etapp 3, lång | D65 | 1.09.07 | 11 /15 | 10.40 | 16.55 | 2.37 | 15.41 | 0.56 | |
| 04.07.2026 | Eskilstuna Weekend, etapp 2, medel | D65 | 1.13.48 | 12 /15 | 27.26 | (24.07) | 8.58 | 15.41 | 0.56 | |
| 03.07.2026 | Eskilstuna Weekend, etapp 1, medel | D65 | 38.48 | 8 /15 | 1.46 | 14.04 | 0.38 | 15.41 | 0.56 | |
| 11.04.2026 | Vårspringet, dag 1, medel | D65 | 38.13 | 4 /10 | 0.17 | 14.27 | 0.06 | 15.28 | 0.50 | |
| 05.04.2026 | Kolmårdsmedeln (Swedish League, #2, WRE) | D65 | 47.55 | 5 /8 | 9.26 | 17.59 | 3.32 | 15.28 | 0.50 | |
| 03.04.2026 | Påsk-OL | D65 | 35.20 | 3 /11 | 0.25 | 14.28 | 0.10 | 15.28 | 0.50 | |
| 21.03.2026 | Nyköpingsorienteringen | D65 | 1.01.26 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 11.01.2026 | Madeira Orienteering Festival (MOF2026)_E5 | D65 | 36.53 | 6 /18 | 0.34 | 15.03 | 0.14 | 15.22 | 0.49 | |
| 10.01.2026 | Madeira Orienteering Festival (MOF2026)_E2 | D65 | 36.06 | 4 /17 | 3.13 | 14.53 | 1.20 | 15.22 | 0.49 | |
| 10.01.2026 | MOF 2026 - Camacha - Euro City Race | VET 3 M | 41.58 | 11 /30 | 5.11 | 14.54 | 1.50 | 15.22 | 0.49 | |
| 09.01.2026 | Madeira Orienteering Festival (MOF2026) | D65 | 16.23 | 8 /18 | 1.57 | 17.58 | 2.08 | 15.22 | 0.49 | |
| 14.09.2025 | Veteran-SM, lång | D60 | 49.32 | 58 /91 | 1.47 | 14.54 | 0.32 | 15.29 | 1.01 | |
| 13.09.2025 | Veteran-SM, medel | D60 | 32.04 | 61 /100 | 0.32 | 15.13 | 0.15 | 15.29 | 1.01 | |
| 12.09.2025 | Veteran-SM, sprint | D60 | 16.14 | 55 /74 | 0.55 | 10.46 | 0.36 | 10.33 | 0.11 | – |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | D60 Kort | 39.32 | 13 /72 | 0.14 | 12.58 | 0.05 | 15.22 | 1.05 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | D60 Kort | 41.02 | 25 /72 | 0.55 | 14.35 | 0.20 | 15.22 | 1.05 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | D60 Kort | 43.56 | 39 /72 | 8.12 | 17.32 | 3.16 | 15.22 | 1.05 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | D60 Kort | 46.32 | 32 /72 | 2.34 | 14.51 | 0.49 | 15.22 | 1.05 | |
| 06.07.2025 | Tärnafjällens 2-dagars, dag 2, lång | D60 | 1.42.30 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 05.07.2025 | Tärnafjällens 2-dagars, dag 1, medel | D60 | 56.15 | 2 /4 | 2.08 | 15.44 | 0.36 | 15.22 | 1.05 | |
| 01.05.2025 | Swedish League, #3, medel (WRE) | D60 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | D60 Kort | 41.35 | 22 /100 | 0.08 | 13.51 | 0.03 | 15.27 | 1.13 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | D60 Kort | 34.32 | 22 /100 | 0.21 | 13.14 | 0.08 | 15.27 | 1.13 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | D60 Kort | 40.33 | 40 /100 | 5.29 | 15.28 | 2.05 | 15.27 | 1.13 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | D60 Kort | 44.15 | 46 /100 | 5.28 | 16.51 | 2.05 | 15.27 | 1.13 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | D60 Kort | 41.37 | 28 /98 | 0.01 | 14.00 | 0.00 | 15.27 | 1.13 | |
| 09.05.2024 | Swedish League, #4, medel (WRE) + Närkekvartetten, dag 1, medel | D60 | 41.39 | 23 /31 | 1.26 | 14.53 | 0.31 | 16.20 | 1.26 | |
| 06.04.2024 | Kolmårdsdubbeln, dag 1, medel | D60 | 55.45 | 5 /5 | 6.13 | 18.47 | 2.06 | 16.30 | 1.33 | |
| 23.03.2024 | Nyköpingsorienteringen | D60 | 1.08.50 | 6 /10 | 1.53 | 15.12 | 0.25 | 15.50 | 1.33 | |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D60 | 54.30 | 22 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 60- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D60 | 50.54 | 14 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D60 | 1.04.14 | 19 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D60 | 44.44 | 14 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2023 | Närkedubbeln, dag 1, lång | D60 | 1.02.53 | 11 /13 | 8.07 | 14.54 | 1.55 | 15.39 | 1.42 | |
| 22.04.2023 | Boforsloppet | Svår 3 km | 41.46 | 18 /51 | 0.41 | 13.32 | 0.13 | 15.39 | 1.37 | |
| 07.04.2023 | Påsk-OL | Svår 3 km | 45.37 | 47 /73 | 4.10 | 14.53 | 1.22 | 15.39 | 1.37 | |
| 20.08.2022 | NAIS-Träffen, dag 1, medel | Svår 3 km | 49.25 | 25 /34 | 5.34 | 15.16 | 1.43 | 15.46 | 1.51 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | 3-dagars Medelsvår 5,0 | 1.00.55 | 14 /55 | 1.21 | 12.12 | 0.16 | 13.59 | 1.41 | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | 3-dagars Medelsvår 5,0 | 57.26 | 22 /55 | 9.33 | 14.32 | 2.25 | 13.59 | 1.41 | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | 3-dagars Medelsvår 5,0 | 1.13.52 | 16 /55 | 5.52 | 12.50 | 1.01 | 13.59 | 1.41 | – |
| 10.07.2022 | Eskilstuna Weekend | D60 | 1.20.10 | 6 /13 | 9.39 | 15.22 | 1.51 | 15.42 | 1.52 | |
| 09.07.2022 | Eskilstuna Weekend | D60 | 1.19.42 | 7 /13 | 9.57 | 15.45 | 1.58 | 15.42 | 1.52 | |
| 08.07.2022 | Eskilstuna Weekend | D60 | 39.45 | 7 /13 | 4.22 | 14.17 | 1.34 | 15.42 | 1.52 | |
| 17.04.2022 | Kolmårdsdubbeln, dag 1, medel | Svår 3 km | 1.04.20 | 54 /73 | 3.42 | 18.13 | 1.03 | 16.30 | 1.32 | |
| 24.10.2021 | Helg utan älg | D60 | 33.52 | 32 /45 | 5.45 | 18.05 | 3.04 | 16.01 | 1.48 | |
| 23.10.2021 | Helg utan älg | D60 | 1.03.02 | 37 /45 | 22.45 | 21.11 | 7.39 | 16.01 | 1.48 | |
| 11.07.2021 | Havs-OL, dag 2, medel | D60 | 33.44 | 3 /18 | 0.37 | 14.33 | 0.16 | 15.17 | 0.48 | – |
| 10.07.2021 | Havs-OL, dag 1, medel | D60 | 41.25 | 6 /18 | 5.00 | 16.21 | 1.58 | 15.17 | 0.48 | – |
| 25.06.2017 | Norsk O-Festival mellom | D 55- | 38.53 | 21 /43 | 2.18 | 14.26 | 0.51 | 15.18 | 1.09 | – |
| 24.06.2017 | Norsk O-Festival lang | D 55- | 1.09.35 | 32 /44 | 7.14 | 16.17 | 1.42 | 15.18 | 1.09 | – |
| 23.06.2017 | Norsk O-Festival sprint | D 55- | 28.50 | 29 /37 | 5.33 | 12.18 | 2.22 | – | – | – |