Løperprofil
Aksel Hanssen
Byåsen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
5 løp
N-rankingen
15 løp
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.44
- Løpskapasitet
- 9.23
- O-evne
- 2.21
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.17
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 103 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 08.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3109 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2131 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0924 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1773 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,83 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0646 |
| bomVekt | 11,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6336 |
| bomStorSigma | 0,8489 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0796 |
| havariVekt | 0,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9457 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0018 |
| fartSesongSin | 0,0046 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2207,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2761,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.00
- Løpskapasitet
- 8.55
- O-evne
- 2.06
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.45
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 19.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3583 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3773 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0919 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2235 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0339 |
| bomVekt | 3,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5518 |
| bomStorSigma | 0,9227 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0716 |
| havariVekt | 0,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2105,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2599,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.37
- Løpskapasitet
- 7.17
- O-evne
- 1.20
- Jevnhet ±
- 13,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.58
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 29.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5525 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5437 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1371 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,295 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9879 |
| bomVekt | 5,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3534 |
| bomStorSigma | 0,7492 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0326 |
| havariVekt | 0,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8827 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | −0,0023 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1742,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2062,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 20 | 08.09.2022 STOK Ungdomsløp 7, bom 3.42 | 82 | – |
| Bom over fem minutter | 36 | 25.08.2022 Ungdomsløp, løp 5, bom 6.00 | 229 | – |
| Bom over ti minutter | 110 | 19.08.2021 Ungdomsløp 5, bom 13.38 | 262 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.10.2022 | Byåsennatta | Parløp D/H 10-14 | 25.28 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2022 | STOK Ungdomsløp 8 | H 13-14 | 15.33 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2022 | STOK Ungdomsløp 7 | H 13-14 | 26.52 | 6 /13 | 4.36 | 12.44 | 2.11 | 14.25 | 2.32 | |
| 02.09.2022 | Tour de Trondheim dag 1 og Ungdomsløp 6 | H 13-14 | 21.31 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2022 | Ungdomsløp, løp 5 | H 13-14 | 53.55 | 9 /12 | 14.28 | 16.09 | 4.20 | 14.49 | 2.26 | |
| 19.08.2022 | Midt-Norsk Mesterskap, Sprint | B-åpen 10-16 | 13.49 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2022 | Ungdomsløp nr. 4 | H 13-14 | 27.41 | 7 /9 | 2.45 | 14.54 | 1.29 | 14.28 | 1.38 | – |
| 09.06.2022 | Ungdomsløp 3 | H 13-14 | 22.15 | 4 /8 | 0.45 | 12.41 | 0.26 | 14.28 | 1.38 | – |
| 02.06.2022 | STOK Ungdomsløp 2 Skogskarene | H 13-14 | 46.14 | 7 /11 | 7.31 | 16.21 | 2.40 | 14.28 | 1.38 | – |
| 09.09.2021 | Ungdomsløp 8 | H 11-12 | 8.59 | 6 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2021 | Tour de Trondheim og Ungdomsløp 7 | H 11-12 | 15.57 | 8 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2021 | Ungdomsløp 6 | H 11-12 | 20.57 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2021 | Ungdomsløp 5 | H 11-12 | 50.15 | 10 /18 | 18.35 | 17.21 | 6.25 | 13.12 | 2.14 | |
| 10.06.2021 | Ungdomsløp 4 Skogskarene | H 11-12 | 20.14 | – | 1.14 | 11.21 | 0.42 | 12.58 | 1.08 | – |
| 03.06.2021 | STOK Ungdomsløp 3 | H 11-12 | 16.58 | 10 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2021 | Ungdomsløp 2 STOK | H 11-12 | 31.01 | 8 /15 | 3.46 | 15.52 | 1.56 | – | – | – |
| 20.05.2021 | Ungdomsløp 1 | H 11-12 | 20.44 | 6 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2021 | Trondheim Sprintcup 5 - finale | H 11-12 | 15.56 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2019 | Ungdomsløp 8 | H -10 | 19.03 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2019 | Ungdomsløp 7 | H -10 | 25.16 | – | 1.25 | 14.27 | 0.49 | 12.27 | 1.08 | |
| 24.08.2019 | Midt-Norsk Mesterskap Lang | H 9-10 | 25.59 | 10 /13 | 2.30 | 10.58 | 1.03 | 12.27 | 1.08 | |
| 23.08.2019 | Midt-Norsk Mesterskap Sprint | H 9-10 | 13.28 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2019 | STOK Ungdomsløp 6 | H -10 | 26.14 | 8 /10 | 4.34 | 15.27 | 2.41 | 12.27 | 1.08 | |
| 13.06.2019 | STOK Ungdomsløp 5 | H -10 | 16.57 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2019 | STOK Ungdomsløp nr 3 | H -10 | 18.01 | – | 0.21 | 10.25 | 0.12 | 12.58 | 1.00 | |
| 23.05.2019 | Ungdomsløp 2 Skogskarene | H -10 | 12.29 | – | 0.04 | 11.24 | 0.04 | 12.58 | 1.00 | |
| 09.05.2019 | STOK Ungdomsløp 1 | H -10 | 15.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2018 | Tour de Trondheim | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2018 | Tour de Trondheim | N-åpen | 24.07 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2018 | STOK Ungdomsløp nr 7 | N-åpen | 14.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2018 | STOK Ungdomsløp nr 5 Skogskarene | N-åpen | 27.04 | – | 3.41 | 15.02 | 2.03 | 15.18 | 1.13 | |
| 07.06.2018 | Ungdomsløp 4 | N-åpen | 14.24 | – | 2.39 | 16.47 | 3.05 | 15.18 | 1.13 | |
| 31.05.2018 | STOK ungdomsløp 3 | N-åpen | 22.53 | – | 2.46 | 15.15 | 1.51 | 15.45 | 1.05 | |
| 24.05.2018 | Ungdomsløp 2 | N-åpen | 20.49 | – | 1.42 | 15.54 | 1.18 | 15.45 | 1.05 | |
| 16.05.2018 | STOK Ungdomsløp 1 | N-åpen | 23.40 | – | 1.13 | 16.45 | 0.52 | 15.45 | 1.05 | |
| 17.09.2017 | Tour de Trondheim | N-åpen | 37.01 | 6 /70 | 4.12 | 20.33 | 2.20 | 17.10 | 1.16 | |
| 31.08.2017 | Ungdomsløp | H -10 | 46.52 | 5 /8 | 5.31 | 18.22 | 2.10 | 16.57 | 1.17 | |
| 24.08.2017 | STOK Ungdomsløp 6 | N-åpen | 21.02 | – | 0.40 | 16.17 | 0.31 | 16.57 | 1.17 | |
| 08.06.2017 | Ungdomsløp 5 | N-åpen | 25.41 | – | 2.22 | 17.04 | 1.34 | 17.25 | 1.15 | – |
| 01.06.2017 | STOK Ungdomsløp 4 Skogskarene | N-åpen | 28.57 | – | 2.56 | 24.17 | 2.28 | 17.25 | 1.15 | – |
| 24.05.2017 | STOK Ungdomsløp 3 | N-åpen | 40.00 | – | – | – | – | – | – | – |