Løperprofil
Maria Ormberg Ellingsen
Gneist
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.00
- Løpskapasitet
- 13.42
- O-evne
- 2.18
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.49
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 30.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1922 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2606 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,077 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0498 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,6 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2631 |
| bomVekt | 20,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6486 |
| bomStorSigma | 1,0252 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0444 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0677 |
| havariVekt | 1,79 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3646,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4259,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.06
- Løpskapasitet
- 8.55
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 6,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 56 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 02.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0947 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1718 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0629 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,046 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,79 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2517 |
| bomVekt | 20,17 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0269 |
| bomStorSigma | 0,5446 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,053 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0844 |
| havariVekt | 0,96 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0012 |
| fartSesongSin | −0,0047 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3304,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3376,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.34
- Løpskapasitet
- 12.07
- O-evne
- 2.26
- Jevnhet ±
- 11,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.44
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 111 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 29.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,053 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,016 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1097 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0489 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9798 |
| bomVekt | 28,72 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7131 |
| bomStorSigma | 0,9714 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0457 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0516 |
| havariVekt | 3,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0026 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2862,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3438,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.34
- Løpskapasitet
- 10.10
- O-evne
- 1.24
- Jevnhet ±
- 11,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.02
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 08.06.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2158 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1253 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1098 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2326 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0183 |
| bomVekt | 2,9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3757 |
| bomStorSigma | 0,7422 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0327 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4592 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2432,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2767,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 15 | 29.08.2026 Kretsmesterskap Lemmesmarki, bom 7.49 | 54 | – |
| Bom over fem minutter | 15 | 29.08.2026 Kretsmesterskap Lemmesmarki, bom 7.49 | 125 | – |
| Bom over ti minutter | 71 | 01.08.2026 Hovedløpet Langdistanse, bom 22.44 | 216 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.08.2026 | På veien mot NM stafett Bømoen | Løype: Løype 3B | 44.34 | 14 | 5.11 | 15.47 | 1.50 | 16.15 | 2.07 | – |
| 29.08.2026 | Kretsmesterskap Lemmesmarki | C-åpen 10-16 | 38.26 | – | 12.07 | (21.17) | 6.42 | 14.35 | 2.24 | – |
| 16.08.2026 | Vestlandsmesterskapet | C-åpen 10-16 | 22.28 | 1 /5 | 0.31 | 11.38 | 0.16 | 14.35 | 2.24 | – |
| 15.08.2026 | Vestlandsmesterskapet | C-åpen 10-16 | 33.48 | 1 /4 | 8.31 | 14.48 | 3.44 | 14.35 | 2.24 | – |
| 02.08.2026 | Hovedløpet sprint | D15 | 26.33 | 38 /53 | 2.33 | 10.36 | 1.01 | 9.14 | 0.13 | – |
| 01.08.2026 | Hovedløpet Langdistanse | D1416K | 1.31.31 | 8 /13 | 24.48 | 22.17 | 6.02 | 16.15 | 2.07 | – |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | C-åpen 10-16 | 40.14 | 14 /27 | 9.28 | 20.27 | 4.49 | – | – | – |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | D 14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | D 14 | 25.30 | 31 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Geilo 3-dagers | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Geilo 3-dagers | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Geilo 3-dagers | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2023 | sprintcup 3 Bergen | DN | 12.55 | 5 /9 | 1.50 | 8.06 | 1.09 | – | – | – |
| 31.08.2021 | sprintcup 4 Bergen | DN | 14.37 | 5 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2021 | Gular Jubileumsløp | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2021 | Dag 1 | D 9-10 | 23.02 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2021 | pokalkamp 4 Bergen | D/H-10N | 29.27 | – | 3.51 | 16.33 | 2.10 | 14.45 | 1.16 | |
| 02.11.2019 | Klubbmesterskapet 2019 | N | 11.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2019 | Sprintcupfinale Bergen | DN | 32.33 | 9 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2019 | Pokalkampfinale Bergen | D/H-10N | 36.10 | 17 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2019 | Sprintcup 3 Bergen | DN | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2019 | Pokalkamp 3 Bergen | D/H-10N | 23.02 | 5 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2019 | Pokalkamp 2 Bergen | D/H-10N | 13.01 | 3 /17 | 0.01 | 10.55 | 0.01 | 14.01 | 1.02 | |
| 05.05.2019 | KM sprint Hordaland | N-åpen | 21.09 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 31.03.2019 | Kristtornløpet (HOK-ranking 1/2019) | N-Åpen | 36.15 | – | 1.43 | 16.58 | 0.48 | 16.40 | 1.08 | |
| 07.02.2019 | vintercup nr.4 Fana IL | DN | 48.49 | 3 /3 | 4.28 | 15.07 | 1.23 | 16.06 | 1.10 | – |
| 03.11.2018 | Klubbmesterskapet 2018 | N | 29.47 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2018 | HOK-rankingfinale 2018 | NOpen | 39.52 | 5 /7 | 1.23 | 17.31 | 0.36 | – | – | – |
| 28.10.2017 | Klubbmesterskap IL Gneist | Nybegynner | 44.17 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2017 | Vestlandsmesterskap (DM) langdistanse (HOK-rankingløp 6/2017) | N-åpen | 39.07 | – | 4.53 | 18.30 | 2.19 | 17.24 | 1.17 | |
| 09.05.2017 | Pokalkamp 2 Bergen | D/H-10N | 29.15 | 16 /25 | 1.44 | 19.06 | 1.08 | 18.01 | 1.10 | |
| 02.05.2017 | Sprintcup 2 Bergen | D-12 | 38.49 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 02.10.2016 | klubbmesterskap | D N | 55.54 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2015 | Pokalkampfinale Bergen | D/H-10N | 41.32 | 18 /19 | 3.00 | 23.24 | 1.41 | 20.20 | 1.26 | – |
| 01.09.2015 | Pokalkamp 6 Bergen | D/H-10N | 45.57 | 16 /16 | 7.01 | 27.45 | 4.14 | 20.20 | 1.26 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.08.2026 | Kretsstafetten | Åpen | Hordaland 1 | 1 | 21.35 | 11 | 8 |