Løperprofil
Vetle Fjermestad Eie
Sandnes
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
5 løp
B-rankingen
5 løp
C-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.34
- Løpskapasitet
- 9.50
- O-evne
- 0.44
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.39
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 13.12.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1401 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0632 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0797 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0592 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,76 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8835 |
| bomVekt | 20,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1834 |
| bomStorSigma | 0,6497 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0599 |
| havariVekt | 2,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0021 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9945 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0042 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2616,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2812,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.41
- Løpskapasitet
- 12.43
- O-evne
- 1.58
- Jevnhet ±
- 11,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.39
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,4
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 15.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,009 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0682 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1113 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0428 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,19 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,245 |
| bomVekt | 40,72 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4109 |
| bomStorSigma | 0,7101 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0523 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,06 |
| havariVekt | 3,91 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0257 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,862 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | −0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2991,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3456,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.48
- Løpskapasitet
- 10.36
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.45
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 30.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1864 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1705 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0977 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0613 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,46 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9024 |
| bomVekt | 36,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2642 |
| bomStorSigma | 0,7687 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0894 |
| havariVekt | 3,58 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0061 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7145 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0027 |
| fartSesongSin | −0,0049 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2501,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2785,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.25
- Løpskapasitet
- 8.04
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.29
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 18.05.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4471 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,246 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0956 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2345 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,85 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0753 |
| bomVekt | 3 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2901 |
| bomStorSigma | 0,7366 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0328 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0301 |
| havariVekt | 1,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4648 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0015 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1927,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2250,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 0 | 24.10.2026 HARDHAUSEN, bom 2.13 | 188 | – |
| Bom over fem minutter | 1 | 24.10.2026 HARDHAUSEN, bom 5.50 | 293 | – |
| Bom over ti minutter | 349 | 14.05.2024 Nærløp m/ungdomscup, bom 10.37 | 476 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | HARDHAUSEN | H 13-14 | 1.12.14 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Finale - Melshei | H 13-14 | 28.57 | 5 /8 | 4.06 | 15.56 | 2.15 | 14.53 | 1.58 | |
| 08.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 7 - Vannassen | H 13-14 | 20.29 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 6 - Lundehaugen | H 13-14 | 21.14 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 4 - Sandneshallen | H 13-14 | 28.34 | 8 /9 | 3.32 | 19.09 | 2.22 | 15.13 | 2.00 | |
| 26.05.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 3 - Alsvik | H 13-14 | 23.02 | 4 /8 | 0.06 | 12.38 | 0.03 | 14.00 | 2.04 | – |
| 19.05.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 2 - Kleppeloen | H 13-14 | 28.28 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2026 | Kretsløp Melshei (RR) | H 13-14 | 42.44 | 4 /6 | 7.09 | 13.04 | 2.12 | 14.00 | 2.04 | – |
| 12.05.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 1 - Øksnevadskogen | H 13-14 | 30.24 | 6 /8 | 7.57 | (20.04) | 5.23 | 14.00 | 2.04 | – |
| 31.12.2025 | Nyttårsløp Melshei | Herrer - kort løype | 49.24 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 17.12.2025 | Nattgløggen | HK | 42.46 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 13.12.2025 | Klubbmesterskap Melshei | H11-12 | 22.26 | 1 /2 | 0.33 | 11.22 | 0.17 | 11.33 | 0.34 | |
| 25.10.2025 | HARDHAUSEN | H 11-12 | 1.07.21 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2025 | Ungdomscup Finale Gramstad | H 11-12 | 11.26 | 3 /6 | 0.17 | 11.42 | 0.17 | 12.39 | 1.00 | |
| 16.09.2025 | Ungdomscup 7 | H 11-12 | 14.46 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2025 | Klubbløp Torsdagstrening | Åpen C | 22.10 | 2 /12 | 1.52 | 10.49 | 0.55 | 11.22 | 0.37 | |
| 09.09.2025 | Ungdomscup 6 - Madlatuå | H 11-12 | 27.41 | 2 /6 | 4.36 | 13.47 | 2.17 | 12.39 | 1.00 | |
| 26.08.2025 | Ungdomscup 5 Bakkebø/Lagård | H-Ny | 11.07 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2025 | KM Lang Sirdal | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2025 | Ungdomscup 4 - Tananger | H 11-12 | 22.20 | 1 /7 | 1.01 | 12.57 | 0.35 | 13.29 | 0.57 | |
| 27.05.2025 | Ungdomscup 3 | H 11-12 | 21.52 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2025 | Kretsløp Alsvik | H 11-12 | 25.50 | 1 /5 | 1.17 | 12.53 | 0.38 | 13.55 | 1.10 | |
| 20.05.2025 | Ungdomscup 2 - Kleivane | H 11-12 | 10.18 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Ungdomscup 1 Njåskogen | H 11-12 | 18.31 | 1 /5 | 0.49 | 13.39 | 0.36 | 13.55 | 1.10 | |
| 29.04.2025 | Sprintløp Forus | Kort | 16.35 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2024 | Nyttårsløpet Melshei | Herrer - kort løype | 48.48 | 7 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 04.12.2024 | Nattløp Selshammeren | HK | 35.54 | 3 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2024 | HARDHAUSEN | H 11-12 | 53.11 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2024 | Nærløp m/Ungdomscup Finale | H 11-12 | 35.49 | 9 /9 | 2.01 | (26.49) | 1.31 | 15.28 | 2.09 | – |
| 17.09.2024 | Ungdomscup og nærløp Bogafjell | H 11-12 | 39.39 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2024 | Nærløp med ungdomscup | H 11-12 | 15.00 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2024 | Nærløp Selshammeren | C-åpen | 37.38 | 7 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2024 | Nærløp-Ungdomscup - Alsvik | H 11-12 | 31.59 | 5 /7 | 6.36 | 16.26 | 3.24 | – | – | – |
| 26.05.2024 | Tour de Orientering | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2024 | Tour de Orientering | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2024 | Tour de Orientering | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2024 | Nærløp m/ungdomscup | H 11-12 | 37.02 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2024 | Ungdomscup/nærløp Lundehaugen | H 11-12 | 13.27 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2024 | KM Sprint | H 11-12 | 14.05 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2024 | Kretsløp-Sprint, Storhaug | H 11-12 | 20.43 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2023 | Nyttårsløpet SI hytta Melshei | Ny | 12.00.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.11.2023 | SI Klubbmesterskap, Melshei | H10 | 24.37 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.10.2023 | HARDHAUSEN, Melshei | Mini Hardhausen | 34.22 | 1 /16 | 0.50 | 10.16 | 0.15 | 11.54 | 0.44 | – |
| 30.09.2023 | RR Rankingfinale Alsvik | H 9-10 | 20.49 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2023 | Ungdomscup Finale i Ølbergskogen | H 9-10 | 13.08 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | Tour de Orientering | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | Tour de Orientering | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | Tour de Orientering | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2023 | Ungdomscup 5 Austrått | H 9-10 | 9.20 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | H 9-10 | 29.39 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | H 9-10 | 12.14 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | H 9-10 | 18.58 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | H 9-10 | 13.20 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2023 | Ungdomscup 3 Ganddal | H 9-10 | 16.09 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Kretsløp Brekkeheia | H 9-10 | 18.51 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2023 | Ungdomscup 1 | H 9-10 | 18.55 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2023 | KM Sprint (RR1) | H 9-10 | 18.03 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 07.12.2022 | Nattløp Sviland | HK | 41.19 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 26.11.2022 | Klubbmesterskap Sandnes IL | H10 | 24.22 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2022 | Ungdomscup løp 5 - Vagleskogen | H 9-10 | 27.35 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2022 | Ungdomscup løp 4 - Storhaug | N-Åpen | 0.00 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2022 | Ungdomscup løp 2 Arboretet | H Ny | 15.14 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2022 | Ungdomscup løp 1 - Krossberg | H9-10 | 1.00.40 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2022 | Tour de Orientering - Kringleli | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.10.2021 | HARDHAUSEN | Mini Hardhausen | 52.33 | 12 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2021 | Nærløp Sandtangen | N-åpen | 23.53 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2021 | Nærløp Riska | H Ny | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2021 | KM lang Lindvatnet/Feed | N-åpen | 20.19 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | N-åpen | 13.37 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | N-åpen | 22.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | N-åpen | 33.34 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2021 | Ungdomscup Finale - Horve | N-åpen | 22.15 | 7 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2021 | Ungdomscup No. 5 - Haugtussa | H Ny | 20.43 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2021 | Ungdomscup No. 4 - Hålandskogen | N-åpen | 23.16 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2021 | Ungdomscup No. 2 - Neseskogen | N-åpen | 26.33 | – | 4.04 | 17.12 | 2.38 | 14.50 | 1.16 | – |
| 11.05.2021 | Ungdomscup No. 1 - Veraland | N-åpen | 25.32 | 3 /9 | 2.25 | 15.27 | 1.28 | 14.50 | 1.16 | – |
| 04.05.2021 | Treningsløp Selshammer | Ny | 34.51 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2020 | HARDHAUSEN | Mini Hardhausen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2020 | Ungdomscup/Klubbkamp - Kvernevik | H Ny | 30.07 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2020 | Ungdomscup og klubbkamp Sveineskogen | H-Ny | 28.16 | 4 /4 | 2.58 | 16.44 | 1.45 | 15.24 | 1.02 | |
| 16.06.2020 | Ungdomscup/klubbkamp Stangeland, Sandnes | Ny | 23.22 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2020 | Ungdomscup/klubbkamp, Hålandskogen | H-Ny | 27.47 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2020 | Nærløp - Ganddal | H-NY | 18.40 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2020 | Nærløp Alsvik | H Ny | 30.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2020 | Nærløpskarusell, Varatunparken | H-Ny | 21.11 | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2019 | Nyttårsløpet, SI hytta Melshei | Herrer-Ny | 17.18 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.11.2019 | SI klubbmesterskap, SI hytta Melshei | N-Åpen | 24.27 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.11.2019 | Nattløpkarusell løp 2, Sviland | Ny | 22.03 | 13 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2019 | Tour de Orientering | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2019 | Tour de Orientering | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2019 | Tour de Orientering | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2019 | Ungdomscup finale | Ny | 20.19 | 8 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2019 | RR8, Resafjell | N-åpen | 26.21 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2019 | Ungdomscup #5 og klubbkamp, Maudland skole Hommersåk | H Ny | 34.35 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2019 | KM Lang, Rogalandsranking #7, Sandnes | N-åpen | 19.41 | – | 0.36 | 15.40 | 0.29 | – | – | – |
| 20.08.2019 | Nærløp, Vikeså | GN | 28.15 | 1 /2 | 3.35 | 12.04 | 1.32 | 13.47 | 0.58 | – |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - lang | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2019 | Norsk o-festival - sprint | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2019 | Nærløp, Sælandskogen | GN | 26.45 | 3 /3 | 2.11 | 21.31 | 1.45 | – | – | – |
| 28.05.2019 | Ungdomscup 2.løp, Klubbkamp, Sandnes | H Ny | 47.16 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2019 | Ungdomscup/Klubbkamp Storhaug | H Ny | 33.48 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2019 | Ranking Langdistanse i Brekkeheia | N-åpen | 26.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2019 | Kretsløp RR6 - Mellom Vigreskogen | N-åpen | 26.39 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.01.2019 | Vinterkarusell Kalbergskogen | Ny | 26.04 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.12.2018 | SI klubbmesterskap | N-Åpen | 1.08.32 | – | – | – | – | – | – | – |