Løperprofil
Martin Wilson
Berkshire Orienteers
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.33
- Løpskapasitet
- 13.54
- O-evne
- 1.39
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.12
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 04.03.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2075 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1224 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0749 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0742 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2088 |
| bomVekt | 49,41 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5546 |
| bomStorSigma | 0,8127 |
| antallBom | 43 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0597 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 2,51 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3029 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0034 |
| fartSesongSin | −0,0027 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3702 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4141,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.48
- Løpskapasitet
- 10.32
- O-evne
- 0.16
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.37
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 13.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2629 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0666 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0567 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1397 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,01 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2345 |
| bomVekt | 6,84 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2837 |
| bomStorSigma | 0,6755 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0568 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6876 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3908,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4007,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 22 | 03.03.2025 Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE, bom 2.35 | 31 | – |
| Bom over fem minutter | 54 | 26.07.2024 Croeso 2024 - Day 5 - Llangynidr, bom 7.07 | 61 | – |
| Bom over ti minutter | 129 | 20.02.2023 Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3, bom 10.50 | 129 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | M75 | 35.42 | 7 /106 | 2.12 | 11.40 | 0.43 | 14.05 | 1.44 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | M75 | 33.00 | 20 /108 | 3.42 | 13.35 | 1.31 | 14.05 | 1.44 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | M75 | 52.31 | 29 /107 | 3.21 | 14.46 | 0.57 | 14.05 | 1.44 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 Night Sprint | M75 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | M75 | 33.25 | 26 /109 | 3.28 | 13.25 | 1.23 | 14.05 | 1.44 | |
| 27.07.2024 | Croeso 2024 - Day 6 - Merthyr Common | M75L | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2024 | Croeso 2024 - Day 5 - Llangynidr | M75L | 57.12 | 17 /36 | 17.05 | 16.33 | 4.56 | 14.48 | 2.50 | |
| 25.07.2024 | Croeso 2024 - Day 4 - Pen Rhiw Wen | M75L | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.07.2024 | Croeso 2024 - Day 2 - Cribarth | M75L | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.07.2024 | Croeso 2024 | M75L | 48.04 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2023 | WMOC 2023 Middle Final | M75-A | 48.09 | 62 /81 | 12.31 | 17.28 | 4.32 | 14.09 | 2.18 | |
| 15.08.2023 | WMOC 2023 Forest Qualificatio | M75-1 | 43.55 | 3 /58 | 3.05 | 11.45 | 0.50 | 14.09 | 2.18 | |
| 13.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Final | M75-A | 17.01 | 71 /80 | 5.39 | 11.39 | 3.52 | 8.37 | 0.22 | – |
| 12.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Qualification | M75-3 | 12.35 | 4 /52 | 0.48 | 8.15 | 0.31 | 8.37 | 0.22 | – |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | M75 | 51.28 | 23 /69 | 12.15 | 14.20 | 3.25 | 13.45 | 2.33 | – |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | M75 | 37.12 | 37 /72 | 11.48 | 16.07 | 5.07 | 13.45 | 2.33 | – |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | M75 | 51.29 | 16 /72 | 11.21 | 13.55 | 3.04 | 13.45 | 2.33 | – |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | M75 | 28.23 | 17 /72 | 5.51 | 13.46 | 2.50 | 13.45 | 2.33 | – |
| 05.06.2017 | Pinseløpet - Dag 3 | H 65- | 40.34 | 5 /18 | 4.01 | 11.40 | 1.09 | 13.49 | 1.49 | – |
| 04.06.2017 | Pinseløpet - Dag 2 | H 65- | 49.43 | 11 /22 | 6.52 | 13.00 | 1.48 | 13.49 | 1.49 | – |
| 03.06.2017 | Pinseløpet - Dag 1 | H 65- | 54.41 | 17 /19 | 11.17 | 17.38 | 3.38 | 13.49 | 1.49 | – |