Løperprofil
Lillian Fogt Sundelin
Notodden
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
12 løp
Sprintrankingen
12 løp
B-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
nr. 1645 av 2067
Nr. 1645 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 80 av 84 i klassen D17–18 · nr. 36 av 37 i 2008-kullet
- Forventet kmtid
- 17.32
- Løpskapasitet
- 14.02
- O-evne
- 3.30
- Jevnhet ±
- 15,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.41
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 5,1
- Typisk bom
- 115 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±2,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 11.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2072 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2411 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1572 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0382 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,69 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,8712 |
| bomVekt | 88,71 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7475 |
| bomStorSigma | 0,9519 |
| antallBom | 54 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0419 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,052 |
| havariVekt | 5,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0262 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0367 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0133 |
| fartSesongSin | 0,0229 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3736,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4668,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 850 av 1119
Nr. 850 av 1119 blant kvinner i Norge · nr. 82 av 86 i klassen D17–18 · nr. 36 av 38 i 2008-kullet
- Forventet kmtid
- 10.19
- Løpskapasitet
- 9.58
- O-evne
- 0.20
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.13
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 1,4
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juni (±1,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2062 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,234 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0801 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0213 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,97 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5637 |
| bomVekt | 112,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,27 |
| bomStorSigma | 0,682 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0466 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1018 |
| havariVekt | 5,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0239 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7888 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0111 |
| fartSesongSin | −0,0059 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3698,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3823 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.41
- Løpskapasitet
- 15.13
- O-evne
- 2.28
- Jevnhet ±
- 12,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.55
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,7
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i november (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 24.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1701 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2361 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1198 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1025 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,19 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,75 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3215 |
| bomVekt | 26,28 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4407 |
| bomStorSigma | 0,8777 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0568 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,076 |
| havariVekt | 0,9 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0488 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0058 |
| fartSesongSin | 0,0064 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3581,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4162,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.11
- Løpskapasitet
- 12.30
- O-evne
- 1.41
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.01
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 15.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0206 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0439 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0937 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,069 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1388 |
| bomVekt | 12,02 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3691 |
| bomStorSigma | 0,7624 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0474 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0612 |
| havariVekt | 1,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0021 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2951,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3347,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.49
- Løpskapasitet
- 10.15
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 11,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.04
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 21.10.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2085 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1359 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1097 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2307 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,043 |
| bomVekt | 1,39 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4611 |
| bomStorSigma | 0,7454 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0327 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0022 |
| fartSesongSin | −0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2450,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2824,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 103 | 08.11.2025 O-event, dag 2 - Downhill sprint, bom 5.57 | 103 | nr. 662 |
| Bom over fem minutter | 103 | 08.11.2025 O-event, dag 2 - Downhill sprint, bom 5.57 | 103 | nr. 2705 |
| Bom over ti minutter | 162 | 08.09.2025 Treningsløp 13 Sætre, disk | 183 | nr. 4169 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.09.2026 | Porsgrunn City Race m/KM sprint VTOK | D 17- | 25.32 | 7 /11 | 0.44 | 9.43 | 0.17 | 10.18 | 0.20 | |
| 17.08.2026 | NOL - Notodden City Race | D 17 | 17.34 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2026 | NOL GjestrudGrandPrix | C | 35.34 | 2 | 1.13 | 14.57 | 0.31 | 15.06 | 1.38 | – |
| 11.05.2026 | NOL Treningsløp 5 Sætre skole | A | 24.45 | 15 | 0.34 | 13.57 | 0.19 | 18.09 | 3.44 | |
| 20.11.2025 | NOLs Nattcup, løp 5 | D-C | 56.16 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | D18 | 30.29 | 32 /59 | 1.00 | (12.38) | 0.25 | 18.39 | 3.51 | |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | D18 | 44.54 | 46 /55 | 10.56 | 14.43 | 3.35 | 10.31 | 0.26 | |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | D18 | 24.51 | 43 /50 | 0.57 | 10.26 | 0.24 | 10.31 | 0.26 | |
| 27.09.2025 | Porsgrunn City Race | D 17- jaktstart | 55.48 | 5 /5 | 1.55 | 11.40 | 0.26 | 10.13 | 0.22 | |
| 27.09.2025 | Porsgrunn City Race | D 17- prolog | 17.36 | 5 /6 | 0.45 | 10.02 | 0.26 | 10.15 | 0.21 | |
| 08.09.2025 | Treningsløp 13 Sætre | D17 | 27.24 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2025 | NOL GjestrudGrandPrix | A/B | 51.43 | 14 | 17.01 | 24.04 | 7.55 | 21.01 | 4.14 | |
| 26.05.2025 | Treningsløp 6 Blueshuset | A-lang25 | 21.37 | 11 | 0.03 | 10.11 | 0.01 | 9.55 | 0.21 | |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | D16 | 30.23 | 40 /56 | 2.21 | (13.13) | 1.01 | 21.36 | 4.02 | |
| 09.11.2024 | O-event, dag 2 - Downhill Sprint | D16 | 25.18 | 33 /44 | 0.51 | 10.28 | 0.21 | 9.47 | 0.21 | |
| 08.11.2024 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | D16 | 21.47 | 35 /48 | 2.07 | 9.31 | 0.55 | 9.47 | 0.21 | |
| 27.10.2024 | MOT.TV-finale | D 15-16 | 2.00.29 | 3 /4 | 14.28 | 22.57 | 2.45 | 22.46 | 4.12 | |
| 16.09.2024 | Klubbmesterskap sprint | D 15-16 | 24.52 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | KM langdistanse Vestfold/Telemark og Buskerud | B-åpen 10-16 | 1.00.24 | 1 /4 | 3.52 | 16.50 | 1.05 | 18.03 | 2.36 | |
| 17.06.2024 | NOL GjestrudGrandPrix | B-løype | 1.12.33 | 11 | 5.18 | 22.17 | 1.44 | 20.50 | 2.49 | |
| 09.06.2024 | Telemark 2-dagers, dag 2 | D 15-16 | 1.39.31 | 5 /5 | 27.33 | 25.43 | 7.07 | 22.42 | 4.25 | |
| 08.06.2024 | Telemark 2-dagers, dag 1 | D 15-16 | 23.22 | 2 /4 | 0.59 | 9.12 | 0.23 | 10.07 | 0.25 | |
| 19.05.2024 | Pinseløpet dag 1 | D 15-16 | 2.15.53 | 20 /22 | 8.15 | 29.16 | 1.47 | 22.32 | 4.05 | |
| 28.04.2024 | KM mellom Vestfold og Telemark | D 15-16 | 1.52.52 | 4 /5 | 29.27 | 24.57 | 6.31 | 21.47 | 4.28 | |
| 07.04.2024 | Vestfold 2-dagers, dag 2 | D15-16 | 1.05.35 | 7 /8 | 9.08 | 19.22 | 2.42 | 21.47 | 4.28 | |
| 06.04.2024 | Vestfold 2-dagers, dag 1 | D 15-16 | 2.33.05 | 3 /4 | 26.43 | (36.25) | 6.21 | 21.47 | 4.28 | |
| 12.11.2023 | O-event, dag 3 - Zoorientering | D15 | 32.54 | 53 /77 | 3.00 | 16.27 | 1.30 | 18.43 | 4.30 | |
| 11.11.2023 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | D15 | 32.16 | 49 /65 | 5.52 | 14.02 | 2.33 | 10.42 | 0.33 | |
| 10.11.2023 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | D15 | 33.31 | 57 /68 | 8.05 | 14.37 | 3.31 | 10.42 | 0.33 | |
| 30.09.2023 | Porsgrunn City Race - prolog | D 15-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2023 | Porsgrunn City Race 2023 | D 15-16 | 38.03 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 06.08.2023 | Hovedløpet sprint | D15 | 23.35 | 40 /48 | 2.14 | 10.42 | 1.01 | 9.34 | 0.23 | – |
| 05.08.2023 | Hovedløpet lang | D14-16C | 48.47 | 4 /6 | 12.21 | 19.21 | 4.54 | 19.07 | 5.07 | – |
| 19.06.2023 | NOL GjestrudGrandPrix | B-løype | 1.25.17 | 10 | 16.56 | (30.38) | 6.17 | 18.41 | 2.58 | |
| 03.06.2023 | KM-sprint - Telemark 2-dagers | D 15-16 | 37.33 | 7 /8 | 7.26 | 12.19 | 2.26 | – | – | – |
| 28.05.2023 | Pinseløpet dag 2 | C-åpen 10-16 | 36.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.11.2022 | O-event, dag 3, Zoorientering | D14 | 27.09 | 56 /81 | 2.54 | 17.01 | 1.49 | 17.56 | 2.18 | |
| 12.11.2022 | O-event, dag 2, Downhill sprint | Lätt | 26.47 | 60 /95 | – | – | – | – | – | – |
| 11.11.2022 | O-event, dag 1, Sprint by Night | D14 | 31.48 | 59 /67 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2022 | Porsgrunn City Race | D 13-14 | 44.06 | 5 /5 | 10.36 | 18.57 | 4.33 | 18.22 | 2.39 | |
| 07.08.2022 | Hovedløpet sprint | D14 | 24.12 | 36 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 06.08.2022 | Hovedløpet lang | D14-16C | 2.48.08 | 5 /5 | 80.06 | 50.02 | 23.50 | – | – | – |
| 22.05.2022 | Telemark 2-dagers | D 13-14 | 1.02.36 | 4 /6 | 9.42 | 19.42 | 3.03 | 19.01 | 2.01 | – |
| 21.05.2022 | Telemark 2-dagers | D 13-14 | 59.02 | 4 /5 | 4.01 | 22.22 | 1.31 | 19.01 | 2.01 | – |
| 21.10.2021 | Nattcup 2 | N-løype | 54.50 | – | 4.15 | (24.41) | 1.55 | 17.10 | 1.40 | – |
| 25.09.2021 | Porsgrunn City Race | D 13-14 | 46.57 | 7 /7 | 3.31 | 22.17 | 1.40 | – | – | – |
| 23.09.2021 | Treningsløp 16 | C-løype | 55.11 | 5 | 4.27 | 21.34 | 1.44 | 19.02 | 1.58 | – |
| 28.08.2021 | KM Langdistanse Vestfold og Telemark | C-åpen 10-16 | 44.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2021 | Treningsløp 11 | D13-14 | 26.59 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2021 | Telemark 2-dagers | C-åpen 10-16 | 47.43 | – | 4.30 | 20.19 | 1.55 | 19.05 | 2.30 | – |
| 22.04.2021 | Treningsløp 2 | C-løype | 1.23.57 | 9 | 8.34 | 45.45 | 4.40 | – | – | – |
| 10.09.2020 | Treningsløp | C-løype | 55.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2019 | Porsgrunn City Race | D -12N | 21.02 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2019 | Høstgampen | D 11-12 | 1.44.11 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2019 | KM Sprint Telemark og Vestfold | D 11-12 | 21.09 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2018 | Porsgrunn City Race | D -10 | 11.15 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2018 | Jubileumsjakta - OTO 70 år Jubileumkarusell 2018 - løp 7 | N-åpen | 34.35 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2018 | Blåbærløpet - OTO 70 år Jubileumkarusell 2018 - løp 6 | N-åpen | 35.34 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2018 | Vårløpet | N-åpen | 34.33 | – | 4.55 | 18.02 | 2.34 | – | – | – |
| 30.09.2017 | Porsgrunn City Race | N-åpen | 29.23 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2017 | Bøløpet | N-åpen | 27.21 | – | – | – | – | – | – | – |