Løperprofil
Ingar Woll
Østmarka
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
12 løp
Sprintrankingen
8 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.19
- Løpskapasitet
- 13.33
- O-evne
- 1.45
- Jevnhet ±
- 10,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.40
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 107 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 17.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1786 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1752 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1077 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2151 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1345 |
| bomVekt | 8,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,673 |
| bomStorSigma | 0,8204 |
| antallBom | 38 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0733 |
| havariVekt | 0,28 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1005 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | −0,0027 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3607,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4074,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.25
- Løpskapasitet
- 9.12
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.13
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 31.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1262 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1198 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0595 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2114 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1273 |
| bomVekt | 16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,244 |
| bomStorSigma | 0,6314 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,084 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9371 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0027 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3409,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3493,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.08
- Løpskapasitet
- 14.24
- O-evne
- 2.44
- Jevnhet ±
- 12,6 %
- Usikkerhet ±
- 4.24
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 127 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 04.07.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1139 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,016 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1258 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2287 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9088 |
| bomVekt | 4,84 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8425 |
| bomStorSigma | 0,9588 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0566 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0833 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0551 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3388,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4031,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.15
- Løpskapasitet
- 11.19
- O-evne
- 1.56
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 6.12
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 14.09.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1201 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,56 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0932 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3835 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9932 |
| bomVekt | 0,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5529 |
| bomStorSigma | 0,8762 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0683 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6901 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2672,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3127,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 25 | 24.08.2021 Østmarka Open 8, bom 6.32 | 77 | – |
| Bom over fem minutter | 25 | 24.08.2021 Østmarka Open 8, bom 6.32 | 154 | – |
| Bom over ti minutter | 67 | 04.07.2021 Sørlandsgaloppen 2021, bom 17.03 | 358 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.08.2021 | Åpent klubbmesterskap sprint (Østmarka Open 9) | H45 | 30.46 | 3 /4 | 1.27 | 9.07 | 0.26 | 9.31 | 0.19 | |
| 24.08.2021 | Østmarka Open 8 | Åpen-B | 54.21 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2021 | KM sprint - Odalsløpet | H 50- | 22.07 | 7 /8 | 1.59 | 10.08 | 0.55 | 9.31 | 0.19 | |
| 17.08.2021 | Ukas løype uke 33 / Østmarka Open 7 | Åpen-B | 48.37 | 3 /7 | 7.34 | 14.34 | 2.16 | 15.02 | 2.05 | |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 15.57 | 8 /264 | 0.12 | (12.26) | 0.09 | 18.10 | 3.14 | |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 16.06 | 14 /63 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 48.04 | 48 /264 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 1.51.36 | 53 /264 | 23.24 | 24.47 | 5.12 | 18.10 | 3.14 | |
| 12.06.2021 | Askerløpet med Trimtex Cup | BK-åpen 17- | 1.08.28 | 6 /11 | 13.28 | 19.07 | 3.46 | 17.35 | 2.51 | – |
| 01.11.2020 | Frostsprinten | B-åpen 17- | 40.33 | 2 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 31.10.2020 | Grankvistløpet | C-Åpen (5 km) | 1.14.03 | 1 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2020 | Østmarka Open 10 | Åpen-B | 48.53 | 3 /8 | 8.00 | 17.04 | 2.48 | 16.04 | 2.13 | |
| 29.08.2020 | Nydalten med KM Langdistanse og Trimtex-cup | AK-åpen | 1.59.37 | 15 /19 | 17.53 | (22.47) | 3.24 | 15.51 | 2.19 | |
| 16.06.2020 | Østmarka Open 6 | Åpen-B | 51.17 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2020 | KM Sprint - med Trimtex-cup | H 40- | 35.35 | 19 /19 | 6.15 | 11.17 | 1.59 | 9.57 | 0.22 | |
| 02.06.2020 | Østmarka Open 4 | Åpen-B | 41.02 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2020 | Østmarka Open 3 / Klubbmesterskap mellom | Åpen-B | 44.05 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2020 | Østmarka Open 2 | Åpen-B | 36.26 | 1 /9 | 2.19 | 11.54 | 0.45 | 13.48 | 1.54 | |
| 12.05.2020 | Østmarka Open 1 | Åpen-B | 46.11 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2019 | Østmarka Open 6 | Herrer-B | 1.06.18 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2019 | Løvspretten | DirB | 1.03.58 | 19 /55 | 9.27 | 15.02 | 2.13 | 14.50 | 2.16 | |
| 09.06.2019 | Elgdilten | DirB | 46.39 | 12 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2019 | Østmarka Open 2 | Herrer-B | 44.14 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2019 | Østmarka Open 1 | Herrer-B | 40.55 | 1 /4 | 1.20 | 12.41 | 0.25 | 14.54 | 2.18 | |
| 20.05.2019 | Østmarka Open 1 | Herrer-B | 40.55 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2019 | Prolog Østmarka Open | Herrer-B | 1.03.17 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2019 | Oslo City Cup finale | ÅL | 23.23 | 4 /6 | 0.54 | 10.18 | 0.24 | 10.06 | 0.20 | |
| 30.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 4 | ÅL | 34.45 | 8 /14 | 2.53 | 12.18 | 1.01 | 10.01 | 0.22 | – |
| 23.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp 3 | Åpen Lang | 38.44 | 5 /6 | 5.12 | 11.41 | 1.34 | 10.01 | 0.22 | – |
| 09.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 2 | ÅL | 30.37 | 5 /8 | 4.55 | 11.14 | 1.48 | 10.01 | 0.22 | – |
| 02.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr 1 | ÅpenLang | 27.59 | 7 /11 | 0.16 | 9.42 | 0.06 | 10.01 | 0.22 | – |
| 23.03.2019 | Gromløpet 2019 – Kick off Oslo | Åpen B | 1.03.19 | 36 /44 | 24.48 | (22.35) | 8.51 | 15.27 | 2.49 | |
| 21.03.2019 | Innendørs natt-o KM | Løype: CAB | 39.08 | 3 | 5.00 | 10.24 | 1.20 | – | – | – |
| 29.05.2018 | Østmarka Flex-o løp 4 | H 40-B | 59.20 | 2 /4 | 11.58 | 14.54 | 3.00 | 14.02 | 2.05 | |
| 22.05.2018 | Østmarka Flex-o løp 3 | B-Åpen | 53.29 | 3 /7 | 2.38 | 12.59 | 0.38 | – | – | – |
| 02.05.2018 | Østmarka-karusellen 1 | C-Åpen | 37.02 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2018 | Gate o-løp Østmarka OK | Lang | 38.17 | 5 | 7.24 | 15.01 | 2.54 | 13.56 | 1.42 | |
| 14.09.2017 | Østmarka-karusellen 10 | C-Åpen | 31.57 | 1 /6 | 4.41 | 10.44 | 1.34 | 11.41 | 1.41 | – |
| 07.09.2017 | Østmarka-karusellen 9 | C-Åpen | 39.09 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2017 | Norsk O-Festival mellom | Direkte C | 26.54 | 5 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2017 | Norsk O-Festival lang | Direkte C | 32.55 | 4 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2017 | Norsk O-Festival sprint | Direkte C | 17.00 | 2 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2017 | Østmarka Flex-o løp 6 | H 40-C | 30.13 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2017 | Østmarka Flex-o løp 4 / Klubbkamp | H 40-C | 35.02 | 3 /5 | 3.11 | 13.27 | 1.13 | 13.43 | 1.21 | |
| 18.05.2017 | Østmarka Flex-o løp 3 | H 40-C | 29.54 | 1 /1 | 2.56 | 14.55 | 1.28 | 13.47 | 1.22 | – |
| 11.05.2017 | Østmarka Flex-o løp 2 | H 40-C | 19.01 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2017 | Østmarka Flex-o løp 1 | H 40-C | 29.29 | 1 /1 | 6.23 | 15.49 | 3.26 | 13.47 | 1.22 | – |
| 20.09.2016 | Østmarka-karusellen løp 5 høst | Lang lett | 24.08 | 1 /6 | 0.12 | 8.20 | 0.04 | 10.47 | 1.24 | – |
| 27.10.2015 | Raumar natt-karusell 6/ Østnatt Cup 2015 løp1 | C-åpen | 1.02.12 | 8 /10 | 5.45 | 14.58 | 1.23 | – | – | – |