Løperprofil
Imre Overgård Fremstad
Byåsen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
10 løp
C-rankingen
4 løp
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 5.26
- Løpskapasitet
- 5.14
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.11
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 08.09.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4366 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1761 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3369 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,18 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0091 |
| bomVekt | 0,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1857 |
| bomStorSigma | 0,6824 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1942 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2015,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.54
- Løpskapasitet
- 8.53
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 9,9 %
- Usikkerhet ±
- 3.43
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 12.09.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3664 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3632 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0994 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2932 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9555 |
| bomVekt | 5,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5652 |
| bomStorSigma | 0,8747 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1152 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0015 |
| fartSesongSin | 0,0043 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2090 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2564 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.56
- Løpskapasitet
- 8.10
- O-evne
- 1.47
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 4.34
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 07.09.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4462 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5005 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0784 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3784 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,71 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,99 |
| bomVekt | 1,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4892 |
| bomStorSigma | 0,8586 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0683 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7677 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1926,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2345,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 12.09.2019 Ungdomsløp 8, bom 3.57 | 123 | – |
| Bom over fem minutter | 80 | 23.05.2019 Ungdomsløp 2 Skogskarene, bom 5.23 | 149 | – |
| Bom over ti minutter | 380 | hele karrieren siden 2017 | 380 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.2019 | Ungdomsløp 8 | H 13-14 | 20.22 | 9 /19 | 3.35 | 13.32 | 2.23 | 13.38 | 1.30 | |
| 29.08.2019 | Ungdomsløp 7 | H 13-14 | 22.21 | 2 /15 | 0.06 | 11.05 | 0.03 | 13.48 | 1.25 | |
| 22.08.2019 | STOK Ungdomsløp 6 | H 13-14 | 27.16 | 5 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Mellomdistanse Os | H 13-14 | 38.28 | 10 /23 | 1.14 | 14.12 | 0.27 | 14.23 | 1.34 | |
| 05.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Sprint Røros | H 13-14 | 14.45 | 11 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2019 | STOK Ungdomsløp 4 | H 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2019 | STOK Ungdomsløp nr 3 | H 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2019 | Ungdomsløp 2 Skogskarene | H 13-14 | 28.03 | 11 /16 | 7.16 | 17.39 | 4.34 | 14.31 | 1.54 | |
| 09.05.2019 | STOK Ungdomsløp 1 | H13-14 | 15.42 | 3 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2019 | Trondheim Sprintcup - løp 4 | H 13-14 | 23.18 | 6 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2019 | Trondheim sprintcup - løp 3 | H 13-14 | 23.18 | 5 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2019 | Trondheim sprintcup - løp 3 | H 13-14 | 17.15 | 6 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2018 | Tour de Trondheim | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2018 | Tour de Trondheim | H 13-14 | 34.59 | 6 | 2.04 | 8.25 | 0.30 | – | – | – |
| 30.08.2018 | STOK Ungdomsløp nr 7 | H 13-14 | 22.13 | 8 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2018 | Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse | H13-14 | 32.26 | 9 /19 | 1.13 | 13.47 | 0.31 | 15.16 | 1.37 | |
| 24.08.2018 | Midt-Norsk Mesterskap, sprint | H 13-14 | 19.49 | 10 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2018 | STOK Ungdomsløp 6 | H13-14 | 27.17 | 8 /17 | 3.44 | 14.42 | 2.01 | 15.16 | 1.37 | |
| 17.06.2018 | Trondheim Sprintcup 2018 Fakturagrunnlag | H 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2018 | STOK Ungdomsløp nr 5 Skogskarene | H 13-14 | 47.10 | 8 /15 | 8.23 | 17.56 | 3.11 | 16.02 | 1.41 | |
| 07.06.2018 | Ungdomsløp 4 | H 13-14 | 25.50 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2018 | STOK ungdomsløp 3 | H 13-14 | 40.20 | 10 /19 | 2.57 | 17.07 | 1.15 | 15.36 | 1.16 | – |
| 24.05.2018 | Ungdomsløp 2 | H 13-14 | 36.46 | 9 /20 | 6.22 | 15.49 | 2.44 | 15.36 | 1.16 | – |
| 16.05.2018 | STOK Ungdomsløp 1 | H 13-14 | 40.03 | 11 /20 | 1.27 | 15.44 | 0.34 | 15.36 | 1.16 | – |
| 03.05.2018 | Trondheim Sprintcup, Finale | H 13-14 | 32.41 | 7 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2018 | TA-sprint 4 / Trondheim sprintcup 4 | TRH H13-14 | 23.34 | 8 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2018 | Sprintcup 3 | H 13-14 | 21.49 | 5 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2018 | Sprintcup 2 | H 13-14 | 20.32 | 8 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2018 | Sprintcup 1 | H13-14 | 18.30 | 7 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2017 | Ungdomsløp 8 | H 11-12 | 22.25 | 3 /18 | 1.02 | 11.21 | 0.31 | 12.03 | 1.04 | |
| 31.08.2017 | Ungdomsløp | H 11-12 | 29.00 | 6 /23 | 5.21 | 12.59 | 2.24 | 12.22 | 1.13 | |
| 24.08.2017 | STOK Ungdomsløp 6 | H 11-12 | 18.16 | 8 /21 | 3.00 | 12.58 | 2.08 | 12.22 | 1.13 | |
| 01.06.2017 | STOK Ungdomsløp 4 Skogskarene | H 11-12 | 13.03 | 5 /24 | 0.36 | 12.48 | 0.35 | 12.25 | 0.49 | – |
| 24.05.2017 | STOK Ungdomsløp 3 | H 11-12 | 22.46 | 2 /21 | 0.56 | 11.09 | 0.27 | – | – | – |
| 18.05.2017 | STOK Ungdomsløp 2 | H11-12 | 15.07 | 7 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2010 | Ungdomsløp 7 | N åpen | 22.36 | – | – | – | – | – | – | – |