Løperprofil
Sander M Jensen
Byåsen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
5 løp
B-rankingen
6 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.12
- Løpskapasitet
- 9.17
- O-evne
- 1.55
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 3.15
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 17.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1974 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0006 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0823 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2553 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1965 |
| bomVekt | 4,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6472 |
| bomStorSigma | 0,8874 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0489 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0752 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2581 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2471 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2979,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.52
- Løpskapasitet
- 6.39
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 6,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.44
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 06.05.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,198 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0596 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0654 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2256 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1407 |
| bomVekt | 8,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1399 |
| bomStorSigma | 0,6912 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0585 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0847 |
| havariVekt | 0,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0016 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2466,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2546,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.12
- Løpskapasitet
- 9.42
- O-evne
- 2.30
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 4.11
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 12.09.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2776 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2554 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0885 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,295 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0335 |
| bomVekt | 4,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6417 |
| bomStorSigma | 0,9412 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0831 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2281,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2869,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.59
- Løpskapasitet
- 9.00
- O-evne
- 2.00
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 5.04
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 07.09.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3502 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3501 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0946 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3791 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0134 |
| bomVekt | 1,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5445 |
| bomStorSigma | 0,8993 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0683 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8907 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2123,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2593,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 22 | 17.09.2020 STOK ungdomsløp 5, bom 3.30 | 92 | – |
| Bom over fem minutter | 63 | 01.08.2020 Hovedløpet langdistanse, bom 5.43 | 102 | – |
| Bom over ti minutter | 66 | 01.08.2020 Hovedløpet langdistanse, bom 11.46 | 208 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.05.2021 | Ungdomsløp 1 | H 15-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2021 | Trondheim Sprintcup 5 - finale | H 15-16 | 19.46 | 7 /9 | 0.10 | 8.05 | 0.04 | 8.06 | 0.17 | |
| 17.09.2020 | STOK ungdomsløp 5 | H 15-16 | 35.32 | 11 /12 | 6.42 | 14.26 | 2.43 | 15.13 | 3.26 | |
| 30.08.2020 | KM Mellomdistanse | H 15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2020 | Kort mellomdistanse | H 15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2020 | STOK ungdomsløp Melhus | H 15-16 | 39.39 | 9 /10 | 4.35 | 12.55 | 1.30 | 15.28 | 3.29 | – |
| 02.08.2020 | Hovedløpet sprint | H15 | 22.11 | 36 /54 | 3.37 | 9.09 | 1.29 | 8.02 | 0.18 | |
| 01.08.2020 | Hovedløpet langdistanse | H15 | 1.42.11 | 44 /50 | 33.18 | 20.33 | 6.42 | 15.28 | 3.29 | – |
| 18.06.2020 | Ungdomsløp | H 15-16 | 59.28 | 12 /13 | 15.09 | 16.16 | 4.09 | – | – | – |
| 06.02.2020 | Hovedløpsprosjektet - "Camp Åsvang" | DH13-16 kort | 26.14 | 13 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 07.01.2020 | HLP kveldssamling 1 med 3D-O | H13-16 | 17.12 | 8 /19 | 1.36 | 8.51 | 0.49 | 8.16 | 0.16 | |
| 12.09.2019 | Ungdomsløp 8 | H 13-14 | 21.52 | 11 /19 | 3.46 | 14.32 | 2.30 | 16.14 | 2.49 | |
| 29.08.2019 | Ungdomsløp 7 | H 13-14 | 33.22 | 11 /15 | 2.34 | 16.33 | 1.16 | 16.40 | 2.55 | |
| 24.08.2019 | Midt-Norsk Mesterskap Lang | H 13-14 | 32.53 | 11 /17 | 4.39 | 14.58 | 2.07 | 16.40 | 2.55 | |
| 22.08.2019 | STOK Ungdomsløp 6 | H 13-14 | 33.52 | 11 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2019 | STOK Ungdomsløp 5 | H 13-14 | 22.58 | 9 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2019 | STOK Ungdomsløp 4 | H 13-14 | 41.37 | 7 /17 | 2.58 | 14.33 | 1.02 | 17.04 | 3.25 | |
| 29.05.2019 | STOK Ungdomsløp nr 3 | H 13-14 | 52.14 | 14 /15 | 23.13 | 24.13 | 10.46 | 18.23 | 4.25 | – |
| 23.05.2019 | Ungdomsløp 2 Skogskarene | H 13-14 | 30.01 | 14 /16 | 7.05 | 18.54 | 4.28 | 18.23 | 4.25 | – |
| 09.05.2019 | STOK Ungdomsløp 1 | H13-14 | 22.44 | 11 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2019 | Trondheim Sprintcup - løp 4 | H 13-14 | 23.19 | 7 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2019 | Trondheim sprintcup - løp 3 | H 13-14 | 26.18 | 9 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2019 | Trondheim sprintcup - løp 3 | H 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.04.2019 | Trondheim sprintcup - løp 2 | H 13-14 | 22.40 | 6 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 13.03.2019 | HLP kveldsamling 3 | Løype: Lang-ABC | 43.41 | 6 | 4.15 | 9.41 | 0.57 | 9.31 | 0.20 | |
| 03.01.2019 | HL kveldssamling 1 med 3D-O | H13-16 | 28.24 | 22 /36 | 4.55 | 12.59 | 2.15 | 10.07 | 0.20 | – |
| 09.09.2018 | Tour de Trondheim | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2018 | Tour de Trondheim | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2018 | Tour de Trondheim | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2018 | Tour de Trondheim | H 13-14 | 46.18 | 12 | 9.18 | 11.08 | 2.14 | – | – | – |
| 07.09.2018 | sprint, dag 1 | H 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2018 | STOK Ungdomsløp nr 7 | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2018 | STOK Ungdomsløp 6 | H13-14 | 38.17 | 16 /17 | 6.36 | 20.38 | 3.33 | – | – | – |
| 07.09.2017 | Ungdomsløp 8 | H 11-12 | 37.23 | 14 /18 | 8.33 | 18.56 | 4.20 | 14.34 | 2.06 | |
| 31.08.2017 | Ungdomsløp | H 11-12 | 36.21 | 11 /23 | 8.51 | 16.16 | 3.58 | 14.03 | 1.44 | |
| 24.08.2017 | STOK Ungdomsløp 6 | H 11-12 | 20.36 | 13 /21 | 1.28 | 14.37 | 1.02 | 14.03 | 1.44 | |
| 08.06.2017 | Ungdomsløp 5 | H 11-12 | 22.17 | 4 /21 | 2.13 | 12.14 | 1.13 | 13.48 | 1.46 | – |
| 24.05.2017 | STOK Ungdomsløp 3 | H 11-12 | 34.09 | 16 /21 | 6.51 | 16.44 | 3.21 | – | – | – |
| 18.05.2017 | STOK Ungdomsløp 2 | H11-12 | 18.12 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2017 | Trondheim Sprintcup, finale | H 11-12 | 17.42 | 12 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2017 | Sprintcup 3 | H 11-12 | 11.30 | 6 /16 | – | – | – | – | – | – |