Løperprofil
Martin Øverøyen Balchen
Oddersjaa
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
Sprintrankingen
5 løp
N-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.14
- Løpskapasitet
- 9.17
- O-evne
- 0.57
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.59
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 06.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1978 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0876 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0883 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1768 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,38 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9365 |
| bomVekt | 9,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,322 |
| bomStorSigma | 0,7387 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0737 |
| havariVekt | 0,22 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2471,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2725,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.09
- Løpskapasitet
- 5.58
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 6,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.27
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 28.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3069 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0646 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0623 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,211 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9196 |
| bomVekt | 3,83 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2113 |
| bomStorSigma | 0,6571 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,085 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4961 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2211,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2279,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.48
- Løpskapasitet
- 9.01
- O-evne
- 1.46
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.17
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 27.08.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3466 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3266 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1924 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9715 |
| bomVekt | 2,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4965 |
| bomStorSigma | 0,8695 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0751 |
| havariVekt | 0,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,3365 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2130 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2548,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.46
- Løpskapasitet
- 6.35
- O-evne
- 1.11
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.58
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 03.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6502 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,7779 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1012 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2265 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9819 |
| bomVekt | 4,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2543 |
| bomStorSigma | 0,7291 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0344 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0325 |
| havariVekt | 0,16 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1573,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1857,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 21 | 27.08.2022 Agder OK - KM Mellom, bom 2.37 | 217 | – |
| Bom over fem minutter | 247 | 14.05.2015 Fossumløpet, bom 13.56 | 247 | – |
| Bom over ti minutter | 247 | 14.05.2015 Fossumløpet, bom 13.56 | 247 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.09.2022 | KOK Pizza Cup, løp 1 | Gutter Blå | 16.49 | 2 /6 | 0.00 | 13.48 | 0.00 | 13.44 | 0.38 | |
| 27.08.2022 | Agder OK - KM Mellom | H 9-12 | 22.12 | 1 /3 | 3.34 | 10.39 | 1.43 | – | – | – |
| 05.07.2022 | KOK Sommercup, løp 2 | H-C | 29.02 | 3 /5 | 4.02 | 15.36 | 2.10 | 13.32 | 0.47 | |
| 18.06.2022 | Merkeløpet 2022 | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2022 | KSO 2022 Vår 2 | H11-12 | 18.01.05 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2021 | KOK Pizza Cup Finale med KM sprint D21/H21 | Gutter Blå | 20.07 | 2 /4 | 4.05 | 11.26 | 2.19 | 9.18 | 0.09 | |
| 19.09.2021 | Sørløpene Fellesstart | H 9-10 | 23.01 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2021 | KOK Pizza Cup, Løp 1 | Gutter Blå | 22.34 | 1 /9 | 1.55 | 11.10 | 0.57 | 12.55 | 0.31 | – |
| 15.08.2021 | Erik Balchens minneløp 2021 | N-åpen | 16.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.08.2021 | KOK Sommercup Light | H-C | 25.24 | 1 /7 | 2.05 | 13.56 | 1.09 | 12.55 | 0.31 | – |
| 03.08.2021 | KOK Sommercup, løp 6 | N | 12.26 | 1 /5 | 1.41 | 9.32 | 1.17 | 9.28 | 0.48 | |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | N2-åpen 10-16 | 11.31 | 1 /77 | 0.03 | 8.23 | 0.02 | 9.56 | 0.47 | |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | N2-åpen 10-16 | 6.49 | 2 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | N2-åpen 10-16 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2021 | Agder fokusløp sprintløp nr 2 | N2-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2021 | Agder fokusløp sprintløp nr 1 | N2-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2020 | KOK Sommercup, løp 3 | N | 29.08 | – | 1.26 | 10.37 | 0.31 | 11.57 | 0.53 | |
| 30.06.2020 | KOK Sommercup, løp 2 | N | 23.52 | – | 1.09 | 11.05 | 0.32 | 12.03 | 1.05 | – |
| 23.06.2020 | KOK Sommercup, løp 1 | N | 15.37 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2019 | Sørlandsmesterskapet Langdistanse | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.07.2019 | KOK Sommercup, løp 4 | N-løype | 14.30 | – | 1.18 | 12.26 | 1.07 | 13.22 | 1.32 | – |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - lang | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2019 | KSO Vår 1 | H-16N | 13.18 | – | 0.16 | 7.58 | 0.10 | 8.57 | 0.06 | |
| 06.04.2019 | KOK 2-dagers, dag 1 | U-N | 17.21 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2018 | Filefjellmesterskapet | 1km | 26.02 | 5 /11 | 1.25 | 15.12 | 0.50 | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2018 | Erik Balchens Minneløp | N-åpen | 19.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2017 | KSO Vår 4 | H-16N | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2017 | KSO Vår 3 | H-16N | 17.44 | 2 /6 | 0.19 | 10.25 | 0.11 | 10.11 | 0.05 | |
| 25.04.2017 | KSO Vår 2 | H-16N | 19.02 | 1 /4 | 0.03 | 9.40 | 0.02 | 10.28 | 0.06 | – |
| 18.04.2017 | KSO Vår 1 | H-16N | 22.53 | – | 1.09 | 11.16 | 0.34 | 10.28 | 0.06 | – |
| 27.08.2016 | Merkeløpet | N-åpen | 41.44 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2015 | Fossumløpet | N-åpen | 1.05.28 | – | 16.10 | 40.56 | 10.06 | – | – | – |
| 07.05.2014 | Rekruttløp Hosle Skole | H1,5kmN | 30.00 | – | – | – | – | – | – | – |