Løperprofil
Eivind Lutnæs
Hamar
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
5 løp
C-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.40
- Løpskapasitet
- 10.28
- O-evne
- 2.12
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.07
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 109 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 05.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0767 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,31 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,155 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,5 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1812 |
| bomVekt | 4,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6897 |
| bomStorSigma | 1,0021 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0483 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 0,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2787,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3370,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.29
- Løpskapasitet
- 6.18
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.58
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 06.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2513 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1171 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0573 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,14 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,98 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8849 |
| bomVekt | 13,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,223 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0577 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0844 |
| havariVekt | 0,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2337,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2405,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.31
- Løpskapasitet
- 10.03
- O-evne
- 2.28
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.22
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 01.10.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2413 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2116 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0785 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,173 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0566 |
| bomVekt | 13,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6443 |
| bomStorSigma | 0,8998 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0565 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,081 |
| havariVekt | 0,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9837 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0019 |
| fartSesongSin | 0,0033 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2364,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2944,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.26
- Løpskapasitet
- 10.25
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 12,2 %
- Usikkerhet ±
- 3.51
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 06.06.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2057 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1301 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,122 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2696 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,92 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0229 |
| bomVekt | 4,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6178 |
| bomStorSigma | 0,8112 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0692 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6766 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2460,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2934,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.41
- Løpskapasitet
- 7.10
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.45
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 20.05.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,566 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4621 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1013 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3591 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0543 |
| bomVekt | 0,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3991 |
| bomStorSigma | 0,7663 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0346 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1712,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2074 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 35 | 05.08.2023 Hovedløpet lang, bom 9.39 | 94 | – |
| Bom over fem minutter | 35 | 05.08.2023 Hovedløpet lang, bom 9.39 | 300 | – |
| Bom over ti minutter | 520 | hele karrieren siden 2016 | 520 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.08.2023 | Hovedløpet sprint | H15 | 18.39 | 30 /50 | 0.39 | 7.48 | 0.16 | 7.41 | 0.10 | – |
| 05.08.2023 | Hovedløpet lang | H15 | 1.46.54 | 43 /49 | 26.02 | 22.33 | 5.30 | – | – | – |
| 19.04.2023 | Nammocup 1 | H15-16 | 21.53 | 3 /8 | 0.01 | 8.07 | 0.00 | – | – | – |
| 01.10.2022 | Furugampen | H 13-14 | 27.22 | 3 /5 | 2.48 | 12.30 | 1.17 | 14.40 | 2.34 | |
| 17.09.2022 | Nammocup 5 - finale | H13-14 | 37.48 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2022 | Nammocup 4 | H13-14 | 21.40 | 5 /9 | 0.43 | 13.05 | 0.26 | 15.27 | 2.51 | |
| 18.08.2022 | Klubbmesterskap for ROK, Vang OL og Hamar OK | H 13-14 | 40.28 | 1 /3 | 3.27 | 13.27 | 1.09 | 15.27 | 2.51 | |
| 26.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, langdistanse | H 14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, mellomdistanse | H 14 | 57.22 | 24 /29 | 18.55 | 18.46 | 6.11 | 16.20 | 3.29 | – |
| 24.06.2022 | Norsk O-Festival Sprint - Alle klasser | H 14 | 17.54 | 18 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2022 | Nammocup 3 | H13-14 | 43.08 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2022 | Elgdilten | H 13-14 | 1.00.28 | 20 /26 | 15.57 | 19.48 | 5.13 | 16.20 | 3.29 | – |
| 04.06.2022 | Pinsesprinten | H 13-14 | 45.22 | 14 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2022 | Nammocup 2 | H13-14 | 31.12 | 5 /8 | 2.26 | 14.44 | 1.09 | – | – | – |
| 20.04.2022 | Nammocup 1 | H13-14 | 18.44 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2021 | Elgdilten - ungdomsløp | H13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2020 | Nammo-cup 4 | H11-12 | 14.07 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2020 | Klubbmesterskap Sprint Hamar OK | H 11-12 | 27.37 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2020 | Nammo-cup 3 | H11-12 | 22.36 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2020 | Nammo-cup 1 | H 11-12 | 28.23 | 5 /6 | 6.14 | 19.01 | 4.11 | 16.21 | 2.22 | |
| 28.09.2019 | Furugampen | H 11-12 | 29.52 | 6 /13 | 3.25 | 15.07 | 1.44 | 16.12 | 2.24 | |
| 07.09.2019 | Nammo-Cup 6 (Finale) | H 11-12 | 34.13 | 10 /13 | 6.44 | 18.28 | 3.38 | 16.12 | 2.24 | |
| 28.08.2019 | Nammo-cupen 5 | H 11-12 | 9.38 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2019 | Nammo-cupen 5 | H 11-12 Jaktstart | 10.48 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2019 | KM-Lang Hedmark og Oppland - Myrtrampen | H 11-12 | 47.55 | 7 /11 | 14.03 | (24.10) | 7.05 | 16.34 | 2.54 | – |
| 19.06.2019 | Nammo-cupen 4 | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2019 | Løvspretten | H 11-12 | 20.28 | 5 /13 | 2.12 | 12.13 | 1.19 | – | – | – |
| 09.06.2019 | Elgdilten | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2019 | Pinsesprinten | H 11-12 | 15.51 | 3 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2019 | Nammo-Cup 3 | H 11-12 | 42.58 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2019 | Nammo-cupen 2 | H 11-12 | 20.19 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2019 | Sprint-Cup løp 3 | H 11-12 | 23.45 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2019 | Myrsprinten | H 11-12 | 17.13 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2018 | Furugampen 2018 | N-åpen | 41.36 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2018 | Nammo-cup 3 | C-Åpen | 54.58 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2018 | Elgdilten | H -10 | 50.47 | – | 10.05 | 16.45 | 3.19 | 14.00 | 2.03 | – |
| 19.05.2018 | Pinsesprinten | H -10 | 24.14 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2018 | Sprintcup | H 11-12 | 24.31 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2018 | Myrsprinten | H -10 | 18.01 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2017 | Furugampen 2017 | N-åpen | 42.31 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2017 | Svilletråkket/flexoløp | H 11-12N | 32.56 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2017 | Norsk O-Festival mellom | H -10 | 30.38 | – | 4.44 | 14.42 | 2.16 | – | – | – |
| 24.06.2017 | Norsk O-Festival lang | N-åpen | 17.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2017 | Løvspretten 2017 | H -10 | 43.39 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2017 | Pinsesprinten | Råtass | 11.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2016 | Elgdilten | N-åpen | 35.56 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2016 | Pinsesprinten | N-Åpen | 25.29 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2015 | Furugampen 2015 | N-åpen | 20.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2014 | Klubbmesterskap Vallset/Stange - Vang - Hamar | N-Åpen | 30.00 | – | – | – | – | – | – | – |