Løperprofil

Imre Gran Jacobsen

Skøynar

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

C-rankingen

5 løp
21.0024.0027.0030.0033.0020152016201720182019O-sjuer 2, Håa 30.04.2014: 33.38O-sjuer nr. 4 11.05.2016: 28.21Skøynarkarusell 5 23.05.2018: 25.26Bygdakamp 3 30.05.2018: 25.08Bygdakamp 4 05.06.2019: 33.26

N-rankingen

6 løp
15.0018.0021.0024.0027.0020172018Bygdakamp 1 - Skøynar 04.05.2016: 19.41Skøynarkarusell 7 17.08.2016: 27.12Bygdakamp 5 - Verdal 24.08.2016: 21.29O-sjuer nr. 10 / Klubbmesterskap 14.09.2016: 26.43Skøynarkarusell 10 22.09.2017: 17.39Skøynarkarusell 4 18.05.2018: 20.20

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
19.21
Løpskapasitet
17.05
O-evne
2.16
Jevnhet ±
8,5 %
Usikkerhet ±
7.01
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,5
Typisk bom
101 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
6 (sist 05.06.2019)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,2922
fartMuRaa (evne før krymping)0,6142
fartSigma (dagsform-spredning)0,0853
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,3092
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,62
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0717
bomVekt1,64
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,6129
bomStorSigma0,9068
antallBom20
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0683
havariVekt0,03
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0002
fartSesongSin0,0002
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)4032,7
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4569,3
beregnet05.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
13.55
Løpskapasitet
12.26
O-evne
1.29
Jevnhet ±
11,7 %
Usikkerhet ±
5.53
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,1
Typisk bom
81 s
Disk/brutt
3 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
7 (sist 18.05.2018)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,0157
fartMuRaa (evne før krymping)−0,0338
fartSigma (dagsform-spredning)0,1175
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,3521
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,59
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,996
bomVekt1,34
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3968
bomStorSigma0,8204
antallBom13
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0347
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0328
havariVekt0,03
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0004
fartSesongSin−0,0005
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2095
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)752,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2973,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3329,6
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (188 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 19 05.06.2019 Bygdakamp 4, bom 3.12 45 –
Bom over fem minutter 20 05.06.2019 Bygdakamp 4, bom 17.46 94 –
Bom over ti minutter 20 05.06.2019 Bygdakamp 4, bom 17.46 167 –

Løp

24 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
27.09.2019 Skøynarkarrusell natt 2019 N-Åpen 22.36 – – – – – – –
11.09.2019 Bygdakamp 6 N1 23.28 30 – – – – – –
05.06.2019 Bygdakamp 4 C2 1.23.57 33 23.57 33.26 9.32 23.43 3.15
24.04.2019 BK 1 C 2 27.16 38 – – – – – –
30.05.2018 Bygdakamp 3 C 2 52.42 37 4.25 25.08 2.06 21.11 1.57
23.05.2018 Skøynarkarusell 5 C2 54.57 15 8.31 25.26 3.57 21.11 1.57
18.05.2018 Skøynarkarusell 4 N-åpen 35.32 – 1.20 20.20 0.46 18.22 1.21
22.09.2017 Skøynarkarusell 10 N-Åpen 28.52 13 1.12 17.39 0.44 18.47 1.39
23.04.2017 Blåveisløpet N-åpen 43.41 – – – – – – –
14.09.2016 O-sjuer nr. 10 / Klubbmesterskap N1 37.23 – 0.33 26.43 0.24 20.25 1.51
24.08.2016 Bygdakamp 5 - Verdal N1 50.06 – 1.47 21.29 0.46 20.40 2.17
17.08.2016 Skøynarkarusell 7 N 1.20.28 – 15.53 27.12 5.22 20.40 2.17
18.05.2016 Bygdakamp 2 - Verdal N1 – DNS – – – – – –
11.05.2016 O-sjuer nr. 4 C2 Skøynar 1.05.50 13 6.25 28.21 2.46 22.24 1.46
04.05.2016 Bygdakamp 1 - Skøynar N1 51.20 – 5.03 19.41 1.56 17.04 1.39 –
20.04.2016 O-sjuer nr. 2 B3/C5 1.08.47 48 – – – – – –
13.04.2016 O-sjuer nr. 1 B3/C5 49.17 48 – – – – – –
17.09.2014 O-sjuer 10, Røstad N1 25.02 – 2.47 26.25 2.56 – – –
30.04.2014 O-sjuer 2, Håa C2 42.47 17 1.56 33.38 1.31 24.40 1.28 –
11.09.2013 O-sjuern 10 C2 51.50 25 – – – – – –
08.05.2013 O-sjuern 5 og Klubbmesterskap C2 1.05.32 28 9.31 37.36 5.28 – – –
24.04.2013 O-sjuern 4 N1 53.17 DSQ – – – – – –
05.09.2012 O-sjuer nr 10 N1 – DNS – – – – – –
13.06.2012 O-sjuer nr. 5 C2 1.32.42 19 – – – – – –

Løp per år

2012: 1 løp120122013: 3 løp320132014: 2 løp2201420152016: 7 løp720162017: 2 løp220172018: 3 løp320182019: 4 løp42019