Løperprofil

Markus Kvamme

Toten-Troll

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

Skogsrankingen

4 løp
18.0019.3021.0022.3024.0025.302019202020212022202320242025Våronnløpet 12.05.2018: 25.10Elgdilten 28.05.2023: 23.51Trondheim Urban 09.11.2025: 21.26

B-rankingen

4 løp
20.0022.0024.0026.0028.0020233+3 i Sälen 01.07.2022: 24.243+3 i Sälen 03.07.2022: 22.233+3 i Sälen 30.06.2023: 28.123+3 i Sälen 01.07.2023: 25.33

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
18.44
Løpskapasitet
17.34
O-evne
1.10
Jevnhet ±
7,7 %
Usikkerhet ±
1.24
Sikkerhet
2
Bommer per løp
3,7
Typisk bom
70 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
4 (sist 09.11.2025)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,4409
fartMuRaa (evne før krymping)0,6375
fartSigma (dagsform-spredning)0,0769
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0724
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,4
evidensVekt (sikkerheten)1,56
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,3461
bomVekt11,28
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2418
bomStorSigma0,616
antallBom18
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0483
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0709
havariVekt0,66
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0003
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)1,8092
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0015
fartSesongSin0,0017
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)4676,1
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4987
beregnet05.11.2026

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
22.36
Løpskapasitet
20.31
O-evne
2.05
Jevnhet ±
8,4 %
Usikkerhet ±
3.37
Sikkerhet
2
Bommer per løp
4,4
Typisk bom
84 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
4 (sist 01.07.2023)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,472
fartMuRaa (evne før krymping)0,6375
fartSigma (dagsform-spredning)0,0843
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1485
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,09
evidensVekt (sikkerheten)1,79
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,2549
bomVekt9,84
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4277
bomStorSigma0,7541
antallBom14
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0548
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0967
havariVekt0,49
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0003
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)1,1433
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0,0001
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2349
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)764,9
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)4826,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)5318,7
beregnet05.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
18.45
Løpskapasitet
17.53
O-evne
0.52
Jevnhet ±
8,6 %
Usikkerhet ±
1.18
Sikkerhet
2
Bommer per løp
2,7
Typisk bom
63 s
Disk/brutt
4 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
3 (sist 21.06.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,3384
fartMuRaa (evne før krymping)0,477
fartSigma (dagsform-spredning)0,0858
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0667
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,37
evidensVekt (sikkerheten)1,91
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,8123
bomVekt15,26
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,1424
bomStorSigma0,6227
antallBom7
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0402
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0685
havariVekt1,58
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0002
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,8479
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0006
fartSesongSin−0,001
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)4223,7
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4428,1
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (304 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 46 08.07.2023 Gammelskolla 2-dagers, dag 1, bom 3.34 52 nr. 1774
Bom over fem minutter 49 08.07.2023 Gammelskolla 2-dagers, dag 1, bom 9.16 91 nr. 4199
Bom over ti minutter 304 hele karrieren siden 2017 304 nr. 2985

Løp

36 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
21.06.2026 O-festivalen lang C-åpen 17- 48.51 22 /28 1.19 21.04 0.34 19.03 0.47 –
20.06.2026 O-festivalen mellom C-åpen 17- 52.51 24 /32 1.32 21.17 0.37 19.03 0.47 –
19.06.2026 O-festivalen sprint C-åpen 17- 11.48 1 /16 – – – – – –
09.11.2025 Trondheim Urban ÅK 1.15.00 18 /18 2.12 21.26 0.38 19.00 1.16 –
08.07.2023 Gammelskolla 2-dagers, dag 1 HA-K 1.15.00 11 /12 – – – – – –
02.07.2023 3+3 i Sälen Medelsvår 3 km – DNS – – – – – –
01.07.2023 3+3 i Sälen Medelsvår 3 km 1.16.24 88 /106 1.12 25.33 0.24 23.59 1.21
30.06.2023 3+3 i Sälen Medelsvår 3 km 1.10.41 80 /92 3.12 28.12 1.17 23.35 1.26
14.06.2023 Vest-Mjøsa cup 4 B 0.00 Disk – – – – – –
07.06.2023 Vestmjøsacup 3 B 0.00 DNS – – – – – –
28.05.2023 Elgdilten AK-Åpen 1.15.35 32 /35 6.04 23.51 1.55 19.42 1.37 –
20.05.2023 Toten sykkel-o AL-åpen 36.50 3 /3 – – – – – –
12.02.2023 Ski-O-treff mellom B-åpen 0.00 DNS – – – – – –
11.02.2023 Ski-O-treff sprint B-åpen 0.00 DNS – – – – – –
03.07.2022 3+3 i Sälen Medelsvår 3 km 1.05.54 50 /67 2.22 22.23 0.48 20.26 1.22 –
02.07.2022 3+3 i Sälen Medelsvår 3 km – DNS – – – – – –
01.07.2022 3+3 i Sälen Medelsvår 3 km 1.08.14 47 /61 5.42 24.24 2.02 20.26 1.22 –
16.02.2020 Publikumsløp NM stafett DK 1.03.29 19 /23 – – – – – –
15.02.2020 NM mellom Dir Kort 1.00.17 21 /22 – – – – – –
05.09.2018 VestMjøsa-cup 6 / Klubbmesterskap B-åpen 2.01.01 1 /1 – – – – – –
22.08.2018 VestMjøsa-cup 5 C 0.00 Disk – – – – – –
18.08.2018 Myrtrampen H 17-C 2.18.10 5 /6 – – – – – –
10.06.2018 Ringsakersprinten H 17-B 0.00 Disk – – – – – –
02.06.2018 KM sprint H17B 43.21 1 /2 – – – – – –
30.05.2018 VestMjøsa-cup 3 B 1.39.46 13 /17 – – – – – –
21.05.2018 Løvspretten H 17-C 0.00 DNS – – – – – –
20.05.2018 Elgdilten H 17-B 1.49.15 7 /8 8.24 (32.26) 2.30 22.50 1.30 –
12.05.2018 Våronnløpet H17B 1.34.45 8 /9 10.56 25.10 2.54 22.50 1.30 –
02.05.2018 Sprintcup 2/Vestmjøsa-cup 1 H 17- 39.25 6 /7 – – – – – –
30.09.2017 Furugampen 2017 H 17-C 1.11.04 6 /7 – – – – – –
16.09.2017 Nammo-cup 5 Finale C-åpen 1.01.33 7 /8 – – – – – –
23.08.2017 Nammo-cup 4 C-Åpen 0.00 DNS – – – – – –
07.06.2017 Nammo-cup 3 C-Åpen 1.09.32 5 /5 – – – – – –
24.05.2017 VestMjøsa-cup 3 / Hedemarken sprint cup løp 4 C 35.55 7 /8 – – – – – –
10.05.2017 Nammo-cup 2 C-Åpen 48.08 4 /5 3.53 21.17 1.43 – – –
19.04.2017 Nammo-cup 1 C-Åpen 31.36 3 /5 – – – – – –

Løp per år

2017: 6 løp620172018: 9 løp9201820192020: 2 løp2202020212022: 2 løp220222023: 6 løp6202320242025: 1 løp120252026: 3 løp32026