Løperprofil
Mari Väänänen
Kalevan Rasti
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.21
- Løpskapasitet
- 8.58
- O-evne
- 0.22
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.14
- Sikkerhet
- 15
- Bommer per løp
- 1,6
- Typisk bom
- 56 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på lange (−2,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juli (±3,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 28 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2321 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2436 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0844 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,025 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 15,38 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5653 |
| bomVekt | 165,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0257 |
| bomStorSigma | 0,523 |
| antallBom | 29 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0227 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 9,28 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0345 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2647 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0276 |
| fartSesongSin | 0,0117 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2387 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2486,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.08
- Løpskapasitet
- 6.58
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.48
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 30.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1522 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2339 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0562 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1063 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8388 |
| bomVekt | 13,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0555 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,45 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0011 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8445 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2580,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2645,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 141 | 23.02.2025 Aguiar da Beira "O" Meeting 2025 - Middle, bom 2.21 | 183 | – |
| Bom over fem minutter | 472 | hele karrieren siden 2017 | 472 | – |
| Bom over ti minutter | 472 | hele karrieren siden 2017 | 472 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | D45A | 27.27 | 1 /26 | 0.01 | 8.20 | 0.00 | 9.20 | 0.20 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | D45A | 18.47 | 1 /26 | 0.00 | 8.53 | 0.00 | 9.20 | 0.20 | |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | D45A | 25.56 | 1 /26 | 1.16 | 9.03 | 0.27 | 9.20 | 0.20 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | D45A | 26.29 | 1 /27 | 0.11 | 8.49 | 0.04 | 9.20 | 0.20 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | D45A | 41.58 | 1 /28 | 1.18 | 8.22 | 0.16 | 9.20 | 0.20 | |
| 11.01.2026 | Madeira Orienteering Festival (MOF2026)_E5 | DE | 38.39 | 5 /25 | 0.41 | 9.07 | 0.10 | 9.56 | 0.24 | |
| 10.01.2026 | Madeira Orienteering Festival (MOF2026)_E2 | DE | 51.08 | 2 /23 | 2.13 | 9.08 | 0.24 | 9.56 | 0.24 | |
| 10.01.2026 | Madeira Orienteering Festival (MOF2026)_ER3_WRE | DE | 23.06 | 10 /24 | 3.34 | 11.57 | 1.51 | 9.56 | 0.24 | |
| 09.01.2026 | Madeira Orienteering Festival (MOF2026) | DE | 18.01 | 4 /24 | 0.49 | 10.31 | 0.29 | 9.56 | 0.24 | |
| 23.02.2025 | Aguiar da Beira "O" Meeting 2025 - Middle | DElite | 54.02 | 50 /93 | 2.55 | 10.06 | 0.33 | 9.37 | 0.26 | |
| 22.02.2025 | Aguiar da Beira "O" Meeting 2025 - Long | Vermelho | 1.04.55 | 4 /16 | 3.19 | 11.49 | 0.36 | 9.37 | 0.26 | |
| 21.02.2025 | Aguiar da Beira "O" Meeting 2025 - Prologue | WElite_B | 7.28.00 | 17 /28 | 0.10 | (532.10) | 0.03 | 9.37 | 0.26 | |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | D 40 | 14.20 | 1 /77 | 0.00 | 6.27 | 0.00 | 7.01 | 0.09 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | D 40 | 31.05 | 1 /17 | 0.01 | 8.41 | 0.00 | 8.58 | 0.22 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | D 40 | 49.53 | 2 /77 | 3.42 | 8.43 | 0.39 | 8.58 | 0.22 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | D 40 | 36.00 | 2 /77 | 0.20 | 9.01 | 0.05 | 8.58 | 0.22 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival elite + 15-16 1 | D 21-E | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival elite + 15-16 1 | D 21-E | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | D 40- | 16.14 | 2 /25 | 0.00 | 6.39 | 0.00 | 7.01 | 0.09 | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | D40 | 43.15 | 5 /55 | 1.12 | 8.59 | 0.15 | 8.49 | 0.21 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | D40 | 32.15 | 5 /55 | 1.16 | 8.37 | 0.20 | 8.49 | 0.21 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | D40 | 39.08 | 4 /55 | 2.47 | 8.34 | 0.37 | 8.49 | 0.21 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | D40 | 48.26 | 4 /55 | 0.15 | 8.38 | 0.03 | 8.49 | 0.21 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | D40 | 39.51 | 2 /55 | 0.51 | 7.56 | 0.10 | 8.49 | 0.21 | |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D40 | 35.53 | 2 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D40 | 43.42 | 1 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D40 | 39.13 | 2 /11 | 1.02 | 8.33 | 0.14 | 9.11 | 0.29 | |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D40 | 33.40 | 2 /11 | 1.47 | 8.42 | 0.28 | 9.11 | 0.29 | |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | W 21-E | 1.00.42 | 8 /51 | 0.10 | 8.12 | 0.01 | 9.21 | 0.21 | |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | OpenA6 | 54.05 | 34 /69 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | W 21-E | 36.59 | 10 /41 | 0.13 | 9.17 | 0.03 | 9.21 | 0.21 | |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | OpenA5 | 47.09 | 18 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | D 21- | 1.09.19 | 3 /117 | 0.43 | 8.45 | 0.05 | 9.30 | 0.27 | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | D 21- | 45.43 | 4 /32 | 1.42 | 8.49 | 0.20 | 9.30 | 0.27 | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | D 21- | 45.25 | 6 /117 | 0.09 | 9.00 | 0.02 | 9.30 | 0.27 | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | D 21- | 1.05.09 | 6 /117 | 1.28 | 9.02 | 0.12 | 9.30 | 0.27 | – |