Løperprofil
Inka Mäenpää
Løten OL
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.12
- Løpskapasitet
- 8.56
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 8.00
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 13.09.2012)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2369 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0432 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0901 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5793 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9981 |
| bomVekt | 0,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4658 |
| bomStorSigma | 0,8285 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2376,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2712,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.18
- Løpskapasitet
- 6.06
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 4.54
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 30.08.2012)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2852 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,051 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,575 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9993 |
| bomVekt | 0,03 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2207 |
| bomStorSigma | 0,7066 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2259,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2336,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.41
- Løpskapasitet
- 8.44
- O-evne
- 1.57
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 5.05
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 02.07.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,379 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,421 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0825 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3893 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9696 |
| bomVekt | 0,92 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5569 |
| bomStorSigma | 0,9078 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8851 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2060,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2520,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.28
- Løpskapasitet
- 6.58
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 5.46
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 12.06.2014)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5941 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4673 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1006 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5201 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9959 |
| bomVekt | 0,11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4044 |
| bomStorSigma | 0,8183 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1664,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2022,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 26 | 02.07.2017 Midnattsolgaloppen 2017, bom 8.40 | 57 | – |
| Bom over fem minutter | 26 | 02.07.2017 Midnattsolgaloppen 2017, bom 8.40 | 57 | – |
| Bom over ti minutter | 84 | hele karrieren siden 2012 | 84 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | D 11-12 | 27.54 | 1 /21 | 0.08 | 11.19 | 0.03 | 13.25 | 1.39 | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | D 11-12 | 32.54 | 3 /7 | 9.00 | 15.02 | 4.07 | 13.25 | 1.39 | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | D 11-12 | 17.53 | 3 /21 | 0.47 | 12.04 | 0.32 | 13.25 | 1.39 | – |
| 12.06.2014 | O-cup Bak-Olsen/Holtbakken | N | 19.11 | 17 /31 | 1.21 | 12.09 | 0.51 | – | – | – |
| 05.06.2014 | O-cup Skittenelv | NK | 4.50 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2014 | O-cup Skittenelv | NL | 24.29 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2012 | o-cup Finnvika | OLA | 36.30 | 18 /32 | 1.12 | 13.37 | 0.27 | 13.16 | 0.45 | – |
| 30.08.2012 | o-cup Tromsdalen | OLA | 18.07 | 6 /35 | 1.35 | 6.58 | 0.37 | – | – | – |
| 16.08.2012 | o-cup Storelva | OLA | 19.55 | 14 /52 | 1.05 | 10.58 | 0.36 | – | – | – |
| 11.08.2012 | Nord-Norsk mesterskap lang | N-åpen | 35.01 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.08.2012 | Nord-Norsk mesterskap sprint | N-åpen | 12.04 | – | – | – | – | – | – | – |