Løperprofil
Jaakko Rissanen
Lapin Veikot
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.17
- Løpskapasitet
- 7.45
- O-evne
- 0.32
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,378 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3923 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0704 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0328 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,89 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,55 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7309 |
| bomVekt | 99,39 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0833 |
| bomStorSigma | 0,5977 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0305 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 4,88 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0278 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,7821 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2060,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2203,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.35
- Løpskapasitet
- 6.23
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.43
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 04.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2382 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2995 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0548 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1028 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9609 |
| bomVekt | 15,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,223 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0553 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1935 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2367,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2441,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu, bom 2.00 | 196 | – |
| Bom over fem minutter | 252 | 02.07.2017 Midnattsolgaloppen 2017, bom 7.47 | 252 | – |
| Bom over ti minutter | 273 | hele karrieren siden 2017 | 273 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | H40A | 49.35 | 9 /35 | 3.13 | 8.41 | 0.34 | 8.17 | 0.30 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | H40A | 25.27 | 11 /36 | 0.16 | 7.49 | 0.05 | 8.17 | 0.30 | |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | H40A | 44.48 | 11 /38 | 0.15 | 7.50 | 0.03 | 8.17 | 0.30 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | H40A | 38.05 | 7 /36 | 1.09 | 7.30 | 0.14 | 8.17 | 0.30 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | H40A | 1.05.27 | 9 /36 | 2.56 | 7.22 | 0.20 | 8.17 | 0.30 | |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M35A | 1.28.39 | 19 /43 | 2.00 | 7.16 | 0.10 | 8.19 | 0.36 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M35A | 44.02 | 32 /48 | 2.54 | 8.10 | 0.32 | 8.19 | 0.36 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M35-1 | 1.09.26 | 16 /45 | 2.01 | 7.46 | 0.14 | 8.19 | 0.36 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M35A | 16.09 | 19 /38 | 0.09 | 5.55 | 0.03 | – | – | – |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M35-1 | 15.19 | 20 /67 | 0.31 | 6.02 | 0.12 | – | – | – |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | H21A | 1.20.02 | 9 /20 | 2.30 | 8.43 | 0.16 | 9.59 | 1.03 | – |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | H21A | 50.28 | 14 /22 | 5.23 | 10.02 | 1.04 | 9.59 | 1.03 | – |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | H21A | 53.03 | 15 /21 | 6.56 | 10.28 | 1.22 | 9.59 | 1.03 | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | H 21- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | H 21- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | H 21- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | A Lang | 36.16 | 3 /8 | 2.03 | 10.53 | 0.37 | – | – | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | A Lang | 1.18.00 | 5 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | A Lang | 46.28 | 7 /30 | – | – | – | – | – | – |