Løperprofil
Marja Tonder
Alatornion Pirkat
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.59
- Løpskapasitet
- 10.18
- O-evne
- 0.41
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0931 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1138 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,078 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0341 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,6 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,85 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9631 |
| bomVekt | 47,5 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0839 |
| bomStorSigma | 0,5308 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0321 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 4,24 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0073 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,089 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2741,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2922,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 53 | 16.07.2021 FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio, bom 2.51 | 63 | – |
| Bom over fem minutter | 148 | hele karrieren siden 2017 | 148 | – |
| Bom over ti minutter | 148 | hele karrieren siden 2017 | 148 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | D60A | 28.51 | 1 /29 | 1.06 | 9.37 | 0.22 | 11.03 | 0.27 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | D60A | 18.31 | 1 /29 | 0.29 | 10.55 | 0.17 | 11.03 | 0.27 | |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | D60A | 27.38 | 1 /27 | 1.39 | 10.37 | 0.38 | 11.03 | 0.27 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | D60A | 29.10 | 1 /31 | 0.48 | 10.39 | 0.18 | 11.03 | 0.27 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | D60A | 40.52 | 2 /30 | 1.10 | 11.21 | 0.19 | 11.03 | 0.27 | |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | D55A | 41.12 | 2 /30 | 3.36 | 9.55 | 0.52 | 10.14 | 0.45 | |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | D55A | 31.18 | 7 /32 | 4.10 | 11.37 | 1.33 | 10.14 | 0.45 | |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | D55A | 24.08 | 1 /34 | 0.46 | 9.38 | 0.18 | 10.14 | 0.45 | |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | D55A | 33.02 | 1 /36 | 0.05 | 9.00 | 0.01 | 10.14 | 0.45 | |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | D55A | 27.21 | 1 /36 | 1.12 | 9.01 | 0.24 | 10.14 | 0.45 | |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | D 50- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | D 50- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Midnattsolgaloppen 2019 | D 50- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | D 50- | 25.58 | 1 /95 | 0.10 | 9.38 | 0.04 | 11.08 | 0.58 | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | D 50- | 31.25 | 1 /95 | 0.06 | 9.45 | 0.02 | 11.08 | 0.58 | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | D 50- | 35.50 | 3 /25 | 2.30 | 10.34 | 0.44 | 11.08 | 0.58 | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | D 50- | 46.30 | 5 /95 | 6.19 | 11.33 | 1.34 | 11.08 | 0.58 | – |