Løperprofil
Arn Viljo Wikestad
Os Orienteringsklubb
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.50
- Løpskapasitet
- 9.46
- O-evne
- 2.03
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.51
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 106 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 27.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2672 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2437 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1007 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1451 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0055 |
| bomVekt | 7,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6666 |
| bomStorSigma | 0,8018 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0465 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0746 |
| havariVekt | 0,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5169 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0027 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2308,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2793,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.14
- Løpskapasitet
- 7.42
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 19,6 %
- Usikkerhet ±
- 4.22
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 09.07.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5068 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3771 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1959 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3869 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1 |
| bomVekt | 1,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4273 |
| bomStorSigma | 0,8141 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0346 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,2101 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1842,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2208,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 27.08.2023 DM Vest Vestlandsmesterskap Mellom, bom 4.02 | 84 | – |
| Bom over fem minutter | 14 | 26.08.2023 DM Vest Vestlandsmesterskap Lang, bom 5.05 | 105 | – |
| Bom over ti minutter | 145 | hele karrieren siden 2017 | 145 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.06.2024 | KM langdistanse | C-åpen 10-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2024 | KM mellomdistanse | C-åpen 10-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2024 | Sprintcup 2/24 | HN | 9.14 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2023 | DM Vest Vestlandsmesterskap Mellom | C-åpen 10-16 | 29.59 | 4 /5 | 5.06 | 14.50 | 2.31 | 12.54 | 2.14 | |
| 26.08.2023 | DM Vest Vestlandsmesterskap Lang | C-åpen 10-16 | 23.19 | 2 /5 | 7.08 | 14.01 | 4.17 | 12.54 | 2.14 | |
| 29.05.2022 | Odda 2-dagars (HOK-ranking 3/2022) | C-åpen 10-16 | 22.30 | 1 /5 | 2.23 | 11.33 | 1.13 | 11.28 | 1.10 | – |
| 28.05.2022 | Odda 2-dagars / KM mellom | C-åpen 10-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.11.2019 | Klubbmesterskap | D/H-12 | 15.29 | 1 /6 | 0.22 | 7.17 | 0.10 | – | – | – |
| 25.08.2019 | Odda 2-dagars 2019 (KM lang Hordaland) (HOK-ranking 5/2019) | H 11-12N | 25.05 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2019 | Odda 2-dagars 2019 (KM mellom Hordaland) (HOK-ranking 4/2019) | H 11-12N | 19.28 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 03.11.2018 | Klubbmesterskap | D/H-12 | 17.03 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 25.11.2017 | Klubbmesterskap Sprint | D/H-12 | 27.47 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2017 | Sprintcupfinale Bergen | HN | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | N-åpen | 10.51 | 12 /351 | 0.08 | (11.14) | 0.08 | 17.17 | 1.34 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | N-åpen | 15.19 | 16 /351 | 0.32 | (11.43) | 0.24 | 17.17 | 1.34 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | N-åpen | 28.16 | 64 /72 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | N-åpen | 45.40 | 75 /351 | 4.34 | (30.44) | 3.04 | 17.17 | 1.34 | |
| 18.06.2017 | Odda 2-dagars 2017 | N-Open | 54.04 | 15 /18 | 10.33 | 24.09 | 4.43 | 17.56 | 1.53 | – |
| 17.06.2017 | Odda 2-dagars 2017 | N-Open | 20.12 | 14 /19 | 1.35 | 18.56 | 1.29 | 17.56 | 1.53 | – |
| 30.05.2017 | Sprintcup 3 Bergen | HN | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.03.2017 | Gneist 2-dagers (lørdagsløpet er HOK-rankingløp 1/2017) | N åpen kort | 21.30 | 8 /16 | 1.18 | 16.36 | 1.00 | – | – | – |