Løperprofil
Sølvi Utbø Sakseid
Equinor
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.32
- Løpskapasitet
- 14.19
- O-evne
- 1.13
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.37
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 14.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2357 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1511 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0993 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,22 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9394 |
| bomVekt | 4,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5501 |
| bomStorSigma | 0,7595 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0719 |
| havariVekt | 0,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3809,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4135,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.11
- Løpskapasitet
- 11.56
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 03.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3868 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4115 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1217 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1541 |
| bomVekt | 4,9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,276 |
| bomStorSigma | 0,737 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0835 |
| havariVekt | 0,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4424,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4519,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.39
- Løpskapasitet
- 14.30
- O-evne
- 2.09
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.22
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 04.07.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1278 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0891 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0908 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2332 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,71 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,071 |
| bomVekt | 3,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,573 |
| bomStorSigma | 0,8931 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0516 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6571 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3423,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3932,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.12
- Løpskapasitet
- 11.43
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 7.18
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 10.07.2016)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0738 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,7438 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1005 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4397 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9989 |
| bomVekt | 0,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4009 |
| bomStorSigma | 0,8162 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2800,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3157,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 14.05.2025 Bedriftsløp - Melshei/Arboretet - R6, bom 2.20 | 35 | – |
| Bom over fem minutter | 47 | 04.07.2021 Sørlandsgaloppen 2021, bom 5.02 | 61 | – |
| Bom over ti minutter | 171 | hele karrieren siden 2016 | 171 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.05.2025 | Bedriftsløp - Melshei/Arboretet - R6 | DT | 27.17 | 12 /60 | 2.14 | 14.06 | 1.09 | – | – | – |
| 03.04.2024 | Bedriftsløp - Universitetet - R1 | D65 | 33.01 | 7 /12 | 6.07 | 14.01 | 2.36 | – | – | – |
| 19.03.2022 | Vinterkarusell på Tastaveden | Damer - mellomlang løype | 50.09 | 11 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2021 | DM Vest - Vestlandsmesterskap - Mellom | C Åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 17- | 22.51 | 22 /140 | 1.37 | 16.59 | 1.12 | 19.00 | 2.47 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 17- | 48.19 | 23 /140 | 15.53 | 26.22 | 8.40 | 19.00 | 2.47 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 17- | 1.17.15 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2020 | Nærløp - Krossberg - kan løpes 21.apr-5.mai | D-kort A | 54.50 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2019 | RR4, Kretsløp kortdistanse, Hålandskogen Sola | C Åpen | 17.43 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2019 | RR1, Bogsdalen | CÅpen | 33.36 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | D45-AK | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | D45-AK | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | D45-AK | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | D45-AK | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.03.2018 | Vinterkarusell Vagleskogen | DK | 55.57 | 7 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2017 | Vestlandsmesterskap (DM) langdistanse (HOK-rankingløp 6/2017) | C-åpen | 39.13 | 2 /7 | 9.28 | 16.27 | 3.58 | – | – | – |
| 20.05.2017 | KM sprint 2017 Rogaland | C-åpen | 16.42 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2017 | Kretsløp mellomdistanse Bogsdalen | CÅpen | 19.33 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2017 | Flex-O-løp Kyrkjevollen | Trim Kort | 30.35 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 18.03.2017 | Vinterkarusell Vagleskogen | JK | 1.03.14 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | N-åpen | 13.45 | 19 /84 | 1.23 | 13.10 | 1.20 | – | – | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | N-åpen | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | N-åpen | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |