Løperprofil
Görel Skoog
Växjö OK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.15
- Løpskapasitet
- 18.16
- O-evne
- 1.59
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.29
- Sikkerhet
- 13
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 22 (sist 18.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4803 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4835 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0707 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0232 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,34 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 13,03 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1328 |
| bomVekt | 102,75 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6578 |
| bomStorSigma | 0,9742 |
| antallBom | 48 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0809 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1046 |
| havariVekt | 8,53 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0108 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1789 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0046 |
| fartSesongSin | 0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4861,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5388,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.23
- Løpskapasitet
- 13.07
- O-evne
- 0.16
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.56
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 14 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 17.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4814 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5128 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0558 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0675 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,42 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,43 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2194 |
| bomVekt | 13,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4038 |
| bomStorSigma | 0,5372 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1438 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,66 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0012 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6796 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4862,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4963,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.14
- Løpskapasitet
- 17.21
- O-evne
- 3.53
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 218 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 03.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3044 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3186 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0875 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0722 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,92 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8965 |
| bomVekt | 9,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,3841 |
| bomStorSigma | 0,7555 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,057 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0748 |
| havariVekt | 0,99 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0655 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4083,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4998,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.05
- Løpskapasitet
- 16.48
- O-evne
- 1.17
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.39
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 06.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2758 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2867 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0877 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,66 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,92 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0401 |
| bomVekt | 7,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2285 |
| bomStorSigma | 0,7039 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0439 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,77 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3969,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4270,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 18.10.2026 Helg utan älg, etapp 2, medel, bom 2.38 | 68 | – |
| Bom over fem minutter | 6 | 18.10.2026 Helg utan älg, etapp 2, medel, bom 17.28 | 98 | – |
| Bom over ti minutter | 6 | 18.10.2026 Helg utan älg, etapp 2, medel, bom 17.28 | 186 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.10.2026 | Helg utan älg, etapp 2, medel | D65 | 1.12.23 | 24 /26 | 25.40 | (29.54) | 10.36 | 20.15 | 1.59 | |
| 17.10.2026 | Helg utan älg, etapp 1, lång | D65 | 1.07.23 | 22 /26 | 5.39 | 19.48 | 1.40 | 20.15 | 1.59 | |
| 03.10.2026 | DM, lång, Dalarna + Tuna Ting, dag 1, lång | Orange 3,0 | 1.11.10 | 26 /29 | 18.44 | 23.42 | 6.14 | 21.15 | 3.54 | – |
| 20.09.2026 | Veteran-SM, lång + publiktävling (medel) | D65 | 1.07.09 | 56 /76 | 0.58 | 17.56 | 0.15 | 19.22 | 1.24 | |
| 19.09.2026 | Veteran-SM, medel | D65 | 1.04.21 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2026 | Veteran-SM, sprint | D65 | 16.06 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.08.2026 | Trampen, dag 1, medel | D65 | 54.49 | 8 /9 | 3.12 | 19.26 | 1.08 | 19.24 | 1.36 | |
| 06.06.2026 | Ösaträffen, etapp 2, medel | Gul 2,5km | 31.54 | 23 /45 | 1.12 | 18.42 | 0.42 | – | – | – |
| 14.09.2025 | Veteran-SM, lång | D65 | 55.49 | 70 /87 | 2.44 | 19.58 | 0.59 | 19.06 | 1.47 | |
| 13.09.2025 | Veteran-SM, medel | D65 | 35.08 | 44 /96 | 0.47 | 16.51 | 0.23 | 19.06 | 1.47 | |
| 17.08.2025 | SM, sprint, publiktävling söndag | Svår 2.5 | 30.04 | 14 /14 | 6.01 | 16.43 | 3.21 | 13.09 | 0.22 | – |
| 08.06.2025 | Ösaträffen, dag 3, medel | D65 | 46.20 | 18 /22 | 11.51 | 21.44 | 5.34 | 19.18 | 2.03 | |
| 06.06.2025 | Ösaträffen, dag 1, medel | D65 | 40.12 | 12 /19 | 1.06 | 18.01 | 0.30 | 19.18 | 2.03 | |
| 25.10.2024 | Höst-Open sprint | D65 | 27.31 | 21 /32 | 1.28 | 12.23 | 0.40 | – | – | – |
| 29.09.2024 | Skärmjakten, dag 2, medel | D65 | 1.12.43 | 7 /7 | 14.12 | 21.52 | 4.16 | 18.56 | 1.51 | |
| 22.09.2024 | Swedish League, #11, jaktstartsfinal, förkortad lång + Tuna Ting, medel | D65 | 36.38 | 5 /9 | 3.03 | 17.08 | 1.26 | 18.56 | 1.51 | |
| 15.09.2024 | DM, lång, Dalarna | D65 | 1.22.13 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2024 | Årefjällens 3-dagars, dag 2, medel | D65 | 1.06.27 | 1 /5 | 6.24 | 19.23 | 1.52 | 18.51 | 1.34 | |
| 18.05.2024 | Fäbodloppet, dag 1, medel | D65 | 46.16 | 8 /13 | 6.55 | 21.04 | 3.09 | 18.59 | 1.39 | |
| 12.05.2024 | DOL-kampen, dag 2 | D65 | 44.11 | 9 /9 | 2.38 | 18.23 | 1.06 | 18.59 | 1.39 | |
| 01.05.2024 | Silverjakten | D65 | 43.39 | 9 /11 | 1.36 | 17.28 | 0.38 | 18.59 | 1.39 | |
| 27.08.2023 | IFK Mora OK, dag 2, medel | D65 | 1.09.38 | 5 /6 | 15.54 | 21.17 | 4.52 | 18.47 | 2.07 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Etappstart Svår 2,5 | 54.32 | 27 /49 | 10.54 | 18.28 | 3.42 | 18.21 | 1.31 | |
| 25.07.2023 | O-Ringen Åre MTBO, etapp 3, sprint | Etappstart Svår Mellan | 34.27 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2023 | Enenracet | Svår 3 km | 57.23 | 108 /119 | 5.02 | 20.04 | 1.46 | 19.30 | 1.03 | |
| 29.05.2022 | MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, medel | D60 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2022 | MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #5, sprint | D60 | 1.00.17 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2022 | Fäbodloppet dag 2 | Svår 3 km | 55.33 | 38 /40 | 1.04 | 20.10 | 0.23 | 20.15 | 0.50 | |
| 16.10.2021 | Daladubbeln, individuella öppna klasser (lördag) | Medelsvår 3 km | 58.07 | 83 /113 | 1.23 | 19.56 | 0.28 | – | – | – |
| 03.10.2021 | Tuna Ting, medel | Svår 3 km | 1.07.04 | 31 /43 | 3.20 | 22.19 | 1.07 | 20.59 | 0.54 | |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | D 55- | 42.38 | 10 /15 | 1.23 | 17.10 | 0.33 | 17.51 | 0.35 | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | D 55- | 1.08.26 | 10 /57 | 2.18 | 17.13 | 0.35 | 17.51 | 0.35 | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | D 55- | 47.02 | 13 /57 | 1.34 | 19.39 | 0.39 | 17.51 | 0.35 | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | D 55- | 46.46 | Disk | – | – | – | – | – | – |