Løperprofil
Erik Lokreim Slapgard
Toten-Troll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.09
- Løpskapasitet
- 9.50
- O-evne
- 2.19
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.50
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 115 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 22.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1409 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1341 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0975 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0659 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,99 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2378 |
| bomVekt | 48,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7469 |
| bomStorSigma | 0,9525 |
| antallBom | 42 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0415 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0745 |
| havariVekt | 1,59 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0162 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,8712 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2618,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3234,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.53
- Løpskapasitet
- 6.39
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.09
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 03.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1984 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2289 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0605 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1544 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,56 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0149 |
| bomVekt | 5,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3068 |
| bomStorSigma | 0,7065 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0843 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2464,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2549,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.43
- Løpskapasitet
- 13.38
- O-evne
- 2.05
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 6.51
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 16.05.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0635 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2575 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3615 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9957 |
| bomVekt | 1,03 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5564 |
| bomStorSigma | 0,8741 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0835 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3209,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3698,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 53 | 22.06.2025 O-Festival lang, bom 3.13 | 105 | nr. 1509 |
| Bom over fem minutter | 64 | 22.06.2025 O-Festival lang, bom 14.38 | 105 | nr. 3632 |
| Bom over ti minutter | 64 | 22.06.2025 O-Festival lang, bom 14.38 | 444 | nr. 5794 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | B-åpen 17- | 53.05 | 7 /90 | – | – | – | – | – | – |
| 25.03.2026 | Toten vintersprintcup 3 | A | 16.22 | 2 /61 | – | – | – | – | – | – |
| 11.01.2026 | Ski-o-treff (med HL sprint) | H35 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.01.2026 | Ski-o-treff (med NM og HL Langdistanse) | H35 | 1.15.34 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | AL-åpen | 1.57.19 | 47 /60 | 27.50 | 14.00 | 3.19 | 12.10 | 2.26 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | AL-åpen | 48.31 | 32 /101 | 4.37 | 9.58 | 0.57 | 12.10 | 2.26 | |
| 22.02.2025 | NM Langdistanse og publikumsløp | AL-åpen | 1.22.36 | 2 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 12.01.2025 | Worldcup publikumsløp mellom - NC junior | H 21- | 51.17 | 15 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 11.01.2025 | Worldcup publikumsløp sprint - NC junior | H 21- | 20.57 | 11 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 03.02.2024 | NM ski-o lang | AL-åpen | 54.15 | 2 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 28.01.2024 | Toten skiorientering | A | 31.55 | 7 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 07.01.2024 | Ski-O-treff / Norgescup | H 21- | 0.00 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 06.01.2024 | Ski-O-treff / Hovedløpet / Veteranmesterskap | A-åpen | 54.58 | 12 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2023 | KM lang Innlandet | H21 | 1.43.37 | 5 /5 | 10.43 | 9.47 | 1.01 | 11.38 | 2.29 | |
| 02.07.2023 | 3+3 i Sälen | Svår 5 km | 43.43 | 3 /23 | 2.24 | 9.11 | 0.30 | 11.43 | 2.29 | |
| 01.07.2023 | 3+3 i Sälen | Svår 5 km | 57.21 | 8 /22 | 10.48 | 11.00 | 2.04 | 11.43 | 2.29 | |
| 30.06.2023 | 3+3 i Sälen | Svår 5 km | 50.16 | 6 /14 | 9.12 | 10.54 | 2.00 | 12.07 | 2.32 | |
| 03.05.2023 | Vestmjøsacup 2 | A | 17.19 | 4 /34 | 0.12 | 6.40 | 0.05 | 6.56 | 0.19 | – |
| 12.03.2023 | NC jaktstart ski-o | H 21- | 1.31.54 | 8 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 11.03.2023 | NC sprint ski-o | H 21- | 19.27 | 9 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 12.02.2023 | Ski-O-treff mellom | A-åpen | 52.08 | 10 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 11.02.2023 | Ski-O-treff sprint | A-åpen | 31.42 | 37 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 02.02.2023 | KK-runden | AL | 38.20 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2022 | NM ultralang med publikumsløp | H 21- | 5.34.25 | 26 /28 | 29.23 | 12.42 | 1.07 | 13.14 | 3.03 | |
| 13.08.2022 | NC mellom med publikumsløp | AK-åpen | 26.31 | 2 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 03.07.2022 | 3+3 i Sälen | Svår 5 km | 1.13.14 | 19 /33 | 21.33 | 14.34 | 4.17 | 12.29 | 2.51 | – |
| 02.07.2022 | 3+3 i Sälen | Svår 5 km | 46.33 | 4 /30 | 8.17 | 10.13 | 1.49 | 12.29 | 2.51 | – |
| 01.07.2022 | 3+3 i Sälen | Svår 5 km | 1.05.39 | 13 /25 | 13.21 | 12.57 | 2.38 | 12.29 | 2.51 | – |
| 23.01.2021 | Lygna skiO weekend - VM uttak - NM sprint senior | H 21- | 32.41 | 18 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 15.02.2020 | NM mellom | Dir Lang | 45.02 | 11 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2018 | KM sprint | H21 | 45.04 | 5 /6 | 15.26 | 13.40 | 4.41 | – | – | – |
| 16.05.2018 | VestMjøsa-cup 2 | B | 35.32 | 1 /11 | 2.39 | 11.01 | 0.49 | – | – | – |
| 08.01.2017 | Ski-O Venabu mellom | H 21- | 59.30 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.01.2017 | Ski-o Venabu sprint | H 21- | 32.30 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |