Løperprofil
Stian Gunstensen
Sandnes kommune BIL
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 2010 av 3557
Nr. 2010 av 3557 blant menn i Norge · nr. 150 av 218 i klassen H40–44 · nr. 29 av 48 i 1982-kullet
- Forventet kmtid
- 12.20
- Løpskapasitet
- 11.07
- O-evne
- 1.14
- Jevnhet ±
- 6,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 19.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0164 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0117 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0685 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0302 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,72 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1996 |
| bomVekt | 114,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2876 |
| bomStorSigma | 0,7841 |
| antallBom | 33 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1345 |
| havariVekt | 6,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0051 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3965 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0067 |
| fartSesongSin | −0,0045 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2958,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3284,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.54
- Løpskapasitet
- 7.43
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.53
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 18.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0487 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,021 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1055 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9608 |
| bomVekt | 5,9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1359 |
| bomStorSigma | 0,6526 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0829 |
| havariVekt | 0,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2862,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2927,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 24.10.2026 HARDHAUSEN, bom 2.33 | 76 | nr. 6601 |
| Bom over fem minutter | 22 | 19.08.2026 Bedriftsløp - Kalbergskogen - R13, bom 10.29 | 179 | nr. 5739 |
| Bom over ti minutter | 22 | 19.08.2026 Bedriftsløp - Kalbergskogen - R13, bom 10.29 | 309 | nr. 7185 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | HARDHAUSEN | Åpen 4 | 1.09.17 | 6 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2026 | Bedriftsløp - Sandneshallen - R18 | H40 | 35.04 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2026 | Bedriftsløp - Kalbergskogen - R13 | H40 | 1.02.37 | 17 /23 | 12.46 | 15.04 | 3.04 | 12.22 | 1.11 | |
| 12.08.2026 | Bedriftsløp - Vardeneset - R12 | H40 | 24.39 | 3 /23 | 1.36 | 11.26 | 0.45 | 12.22 | 1.11 | |
| 06.05.2026 | Bedriftsløp - Ølbergskogen - R5 | H40 | 43.32 | 9 /31 | 2.29 | 11.56 | 0.41 | 11.58 | 1.04 | |
| 26.12.2025 | Juleløpet i Sørmarka | HK | 15.31 | 1 /14 | 0.05 | 10.20 | 0.03 | 12.09 | 1.10 | |
| 25.10.2025 | HARDHAUSEN | Åpen 4 | 1.31.21 | 10 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2025 | Bedriftsløp - Bogafjell - R17 | H40 | 59.32 | 16 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2025 | Bedriftsløp - Haugstadskogen - R14 | H40 | 45.49 | 4 /17 | 3.31 | 11.47 | 0.54 | 12.31 | 1.16 | |
| 20.08.2025 | Bedriftsløp - Vagleskogen - R13 | H40 | 37.54 | 11 /25 | 2.29 | 12.17 | 0.48 | 12.31 | 1.16 | |
| 30.04.2025 | Bedriftsløp - Sveineskogen - R4 | H40 | 49.06 | 12 /17 | 6.54 | 12.56 | 1.49 | 13.01 | 1.45 | |
| 26.10.2024 | HARDHAUSEN | Trim | 52.17 | 3 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2024 | Klubbmesterskap Ganddal IL - Njåskogen | H17- | 55.58 | 13 /14 | 13.14 | 16.17 | 3.51 | 13.30 | 2.03 | |
| 25.09.2024 | Bedriftsløp Lundehaugen - R18 | HB | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2024 | Bedriftsløp Frøyland - R17 | H40 | 27.54 | 11 /25 | 1.25 | 7.48 | 0.24 | – | – | – |
| 21.08.2024 | Bedriftsløp Haugstadskogen - R13 | H40 | 56.12 | 16 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2024 | Bedriftsløp Øksnevad - R10 | H40 | 43.35 | 13 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2024 | Bedriftsløp Sørmarka - R9 | H40 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2024 | Bedrisftsløp Vagleskogen - R5 | H40 | 44.20 | 23 /29 | 8.32 | 13.42 | 2.38 | 12.22 | 1.21 | |
| 24.04.2024 | Bedriftsløp Gausel - R4 | H40 | 42.15 | 3 /30 | 1.21 | 11.02 | 0.21 | 11.53 | 0.52 | – |
| 17.04.2024 | Bedriftsløp - Sandtangen - R3 | H40 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.03.2024 | Vinterkarusell Vagleskogen | Herrer - mellomlang løype | 33.01 | 8 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2023 | Juleløpet 2023, Vinterkarusellen løp 1. | HM | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | Tour de Orientering | AK-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | Tour de Orientering | AK-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2023 | Kretsløp Ålgård (RR4) Sælandskogen | AK-åpen | 39.29 | 4 /6 | 6.12 | 15.52 | 2.29 | – | – | – |
| 18.03.2017 | Vinterkarusell Vagleskogen | GM | 37.31 | 26 /45 | – | – | – | – | – | – |