Løperprofil
Sverre Sandernes
Østmarka
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
9 løp
B-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.59
- Løpskapasitet
- 13.11
- O-evne
- 1.48
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.08
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 24.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1541 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1686 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,077 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0724 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,32 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2584 |
| bomVekt | 17,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6143 |
| bomStorSigma | 0,7941 |
| antallBom | 24 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,046 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0724 |
| havariVekt | 0,91 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3233 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3510,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3988,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.06
- Løpskapasitet
- 14.02
- O-evne
- 2.04
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.17
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 25.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0909 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0913 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0928 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,077 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,32 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9403 |
| bomVekt | 17,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6181 |
| bomStorSigma | 0,8628 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0799 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 1,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2121 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3299,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3786,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.34
- Løpskapasitet
- 13.38
- O-evne
- 1.56
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 8.13
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 29.10.2016)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,066 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4453 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4235 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0002 |
| bomVekt | 0,27 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5483 |
| bomStorSigma | 0,8744 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3218,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3674,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 25.06.2025 Tunhovd 2-dagers, Dag 2, bom 2.30 | 28 | – |
| Bom over fem minutter | 36 | 19.10.2024 Blodslitet, bom 5.08 | 36 | – |
| Bom over ti minutter | 92 | 16.04.2023 Solrenningen Langdistanse, bom 10.24 | 92 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.05.2026 | Høydepunktet, KM Sprint med Trimtexcup | AK-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2025 | Tunhovd 2-dagers, Dag 2 | B-åpen 17- | 59.47 | 4 /16 | 2.28 | 14.34 | 0.36 | 16.33 | 2.12 | |
| 24.06.2025 | Tunhovd 2-dagers, Dag 1 | AK-åpen | 56.02 | 12 /20 | 3.13 | 13.51 | 0.48 | 15.03 | 1.57 | |
| 24.05.2025 | Huldersprinten mellomdistanse m. Trimtex-cup | H 55- | 48.44 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | H55 | 2.49.04 | 40 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | B-åpen 10-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.10.2023 | GRANKVISTLØPET (66. utgave) | Herrer - kort løype | 1.29.24 | 12 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2023 | Østmarka Open løp 6 | Åpen-B | 1.03.07 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | H 50- | 1.05.42 | 87 /92 | 17.23 | 19.44 | 5.13 | 16.09 | 2.37 | |
| 01.06.2023 | Østmarka Open løp 4 | Herrer-AM | 1.10.38 | 4 /8 | 7.14 | 14.11 | 1.27 | 16.09 | 2.37 | |
| 28.05.2023 | Pinseløpet dag 2 | B-åpen 17- | 1.12.39 | 34 /56 | 5.09 | 19.57 | 1.25 | 18.51 | 2.41 | |
| 16.04.2023 | Solrenningen Langdistanse | B-åpen 17- | 58.38 | 23 /26 | 15.52 | 22.12 | 6.00 | 17.52 | 2.57 | |
| 26.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, langdistanse | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, mellomdistanse | B-åpen 17- | 58.43 | 25 /64 | 8.25 | 16.21 | 2.21 | 16.20 | 2.02 | – |
| 14.06.2022 | Østmarka Open 4 / Klubbmesterskap mellom | Åpen-B | 38.13 | 3 /6 | 1.08 | 14.01 | 0.25 | 14.43 | 1.23 | |
| 05.06.2022 | Elgdilten | B-åpen 17- | 1.06.10 | 28 /43 | 9.04 | 17.07 | 2.21 | 16.20 | 2.02 | – |
| 31.05.2022 | Østmarka Open 2 | Herrer-AL | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2022 | Østmarka Open 1 | Åpen-C | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2021 | Østmarka Open 10 | Åpen-B | 1.07.04 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2019 | Knut Valstads minneløp | DirB | 56.46 | 16 /35 | 4.36 | 14.20 | 1.10 | 14.25 | 1.43 | |
| 04.05.2019 | Vårløpet | B-åpen | 37.03 | 13 /36 | 1.39 | 13.51 | 0.37 | 15.22 | 2.10 | – |
| 20.10.2018 | Blodslitet | Herrer åpen B | 1.23.06 | 40 /55 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2018 | Klubbkamp / Klubbmesterskap | H 17-B | 41.23 | 6 /6 | 5.31 | 13.48 | 1.50 | 14.04 | 1.57 | |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | B-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | B-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | B-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | B-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2018 | Østmarka Flex-o løp 4 | H 40-B | 56.09 | 1 /4 | 5.50 | 14.06 | 1.28 | 14.05 | 1.56 | |
| 22.05.2018 | Østmarka Flex-o løp 3 | B-Åpen | 1.05.34 | 5 /7 | 15.03 | 15.55 | 3.39 | – | – | – |
| 04.11.2017 | Grankvistløpet | H A-Mellom (10 km) | 2.18.39 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2017 | Gromløpet | H 45-AK | 1.15.02 | 14 /17 | 21.27 | 18.22 | 5.15 | 14.28 | 2.33 | – |
| 01.06.2017 | Østmarka Flex-o løp 4 / Klubbkamp | H 40-C | 31.03 | 1 /5 | 1.31 | 11.55 | 0.35 | 14.28 | 2.33 | – |
| 29.10.2016 | Grankvistløpet | C | 58.33 | 1 /11 | 9.20 | 9.48 | 1.34 | – | – | – |