Løperprofil

Tarja Silvennoinen

Kalevan Rasti

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser skogsrankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

10.0011.0012.0013.0020222023202420252026FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio 11.07.2021: 11.01FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio 12.07.2021: 10.05FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio 14.07.2021: 11.02FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio 16.07.2021: 10.19O-Ringen Åre, etapp 1, lång 23.07.2023: 10.23O-Ringen Åre, etapp 2, lång 24.07.2023: 10.08O-Ringen Åre, etapp 3, medel 26.07.2023: 9.49O-Ringen Åre, etapp 4, medel 27.07.2023: 11.01FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. 05.07.2026: 10.50FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 06.07.2026: 13.13FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu 07.07.2026: 11.14FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu 09.07.2026: 11.27FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu 10.07.2026: 10.13

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
11.36
Løpskapasitet
10.49
O-evne
0.47
Jevnhet ±
6,9 %
Usikkerhet ±
0.23
Sikkerhet
8
Bommer per løp
2,0
Typisk bom
78 s
Disk/brutt
4 %
Distanseprofil
best på lange (−0,3 % per dobling)
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
13 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,0428
fartMuRaa (evne før krymping)−0,0621
fartSigma (dagsform-spredning)0,0688
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0321
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)3,74
evidensVekt (sikkerheten)7,97
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,72
bomVekt55,11
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3544
bomStorSigma0,7701
antallBom16
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,043
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0757
havariVekt4,86
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0048
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)1,0892
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0001
fartSesongSin0,0005
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2881,1
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3088,2
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (150 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 36 06.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2, bom 4.02 86 –
Bom over fem minutter 150 hele karrieren siden 2017 150 –
Bom over ti minutter 150 hele karrieren siden 2017 150 –

Løp

17 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu D60A 30.37 2 /29 1.08 10.13 0.23 11.35 0.38
09.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu D60A 19.26 3 /29 0.41 11.27 0.24 11.35 0.38
07.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu D60A 29.15 3 /27 0.10 11.14 0.04 11.35 0.38
06.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 D60A 36.13 7 /31 6.46 13.13 2.28 11.35 0.38
05.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. D60A 39.01 1 /30 0.25 10.50 0.07 11.35 0.38
28.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart D60 48.47 Disk – – – – – –
27.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 4, medel D60 35.26 6 /62 0.08 11.01 0.02 10.50 0.27
26.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 3, medel D60 30.23 2 /62 0.41 9.49 0.13 10.50 0.27
24.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 2, lång D60 37.37 4 /62 0.31 10.08 0.08 10.50 0.27
23.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 1, lång D60 39.08 3 /62 2.02 10.23 0.32 10.50 0.27
16.07.2021 FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio D55A 42.52 4 /30 1.07 10.19 0.16 11.07 0.41 –
15.07.2021 FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio D55A 26.27 Disk – – – – – –
14.07.2021 FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio D55A 27.40 7 /34 1.30 11.02 0.36 11.07 0.41 –
12.07.2021 FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio D55A 37.00 4 /36 1.08 10.05 0.19 11.07 0.41 –
11.07.2021 FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio D55A 33.27 7 /36 3.23 11.01 1.07 11.07 0.41 –
21.10.2017 Blodslitet 2017 D50 1.43.31 9 /28 – – – – – –
22.10.2016 Blodslitet 2016 D50 1.26.04 9 /36 – – – – – –

Løp per år

2016: 1 løp120162017: 1 løp120172018201920202021: 5 løp5202120222023: 5 løp52023202420252026: 5 løp52026