Løperprofil
Carl Carlsson
Nyköpings OK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.41
- Løpskapasitet
- 7.52
- O-evne
- 0.49
- Jevnhet ±
- 11,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.08
- Sikkerhet
- 31
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 59 (sist 18.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3659 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3664 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1182 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0154 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 8,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 30,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8477 |
| bomVekt | 377 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2986 |
| bomStorSigma | 0,6897 |
| antallBom | 138 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0698 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 15,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0251 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,9164 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0036 |
| fartSesongSin | 0,016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2095,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2312,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.17
- Løpskapasitet
- 6.07
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 27.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2822 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2806 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0583 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0525 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,64 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8077 |
| bomVekt | 16,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0578 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,83 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3135 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2266,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2328,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.56
- Løpskapasitet
- 9.10
- O-evne
- 1.45
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.28
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 08.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3334 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3732 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,203 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9652 |
| bomVekt | 3,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4712 |
| bomStorSigma | 0,8112 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0569 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2157,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2571,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 23.54
- Løpskapasitet
- 19.23
- O-evne
- 4.31
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.34
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,7
- Typisk bom
- 128 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 22.03.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4185 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5459 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0909 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0638 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,43 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,412 |
| bomVekt | 11,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8506 |
| bomStorSigma | 1,0811 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,04 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 1,62 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9552 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0021 |
| fartSesongSin | −0,004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4578 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5644,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.55
- Løpskapasitet
- 9.39
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.24
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 13.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2667 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1288 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1201 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,21 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0772 |
| bomVekt | 3,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2481 |
| bomStorSigma | 0,7003 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0331 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,37 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2309,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2612 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 19 | 17.10.2026 Helg utan älg, etapp 1, lång, bom 2.55 | 136 | – |
| Bom over fem minutter | 141 | 22.03.2026 Torna Hällestadsträffen, bom 17.28 | 288 | – |
| Bom over ti minutter | 141 | 22.03.2026 Torna Hällestadsträffen, bom 17.28 | 288 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.10.2026 | Helg utan älg, etapp 2, medel | H21 | 43.10 | 11 /26 | 1.49 | 8.22 | 0.21 | 8.41 | 0.49 | |
| 17.10.2026 | Helg utan älg, etapp 1, lång | H21 | 1.30.35 | 14 /26 | 8.57 | 8.59 | 0.53 | 8.41 | 0.49 | |
| 15.07.2026 | Österlens 3-kvällars, kväll 3 | H21 | 32.21 | 17 /47 | 1.00 | 7.48 | 0.14 | 8.37 | 0.47 | |
| 14.07.2026 | Österlens 3-kvällars, kväll 2 | H21 | 33.00 | 24 /47 | 0.18 | 8.03 | 0.04 | 8.37 | 0.47 | |
| 13.07.2026 | Österlens 3-kvällars, kväll 1 | H21 | 36.53 | 10 /44 | 2.16 | 7.10 | 0.26 | 8.37 | 0.47 | |
| 05.07.2026 | Eskilstuna Weekend, etapp 3, lång | Svart 5 km | 43.47 | 1 /57 | 0.31 | 7.34 | 0.05 | 8.37 | 0.47 | |
| 27.05.2026 | Stockholm City Cup, # 3 | H21 | 17.57 | 22 /135 | 0.06 | 6.10 | 0.02 | 6.21 | 0.10 | – |
| 20.05.2026 | Stockholm City Cup, #2 | H21 Elit | 20.23 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2026 | Kolmårdsmedeln (Swedish League, #2, WRE) | M21E-4 | 43.42 | 29 /63 | 1.45 | 7.46 | 0.19 | 8.57 | 0.52 | |
| 22.03.2026 | Torna Hällestadsträffen | Gul 2,5 | 1.04.08 | 34 /40 | 19.17 | 31.24 | 9.26 | 25.40 | 5.48 | |
| 18.10.2025 | Helg utan älg, etapp 1, lång | H21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2025 | Fyrklubbs | Gul 2,5 | 1.10.31 | 16 /17 | 18.10 | 29.40 | 7.38 | 25.36 | 5.49 | – |
| 24.08.2025 | Långstorpsmedeln | H12 | 1.20.31 | 26 /27 | 21.06 | 32.48 | 8.36 | 25.36 | 5.49 | – |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | H21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | H21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | H21 | 3.36 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | H21 | 1.30.22 | 57 /201 | 1.27 | 8.13 | 0.08 | 9.13 | 0.53 | |
| 09.07.2025 | Gotlands 3-dagars, etapp 2, medel | H21 | 48.01 | 8 /21 | 6.58 | 9.25 | 1.22 | 9.13 | 0.53 | |
| 27.05.2025 | Stockholm City Cup, #3 | H21 | 20.42 | 50 /163 | 0.00 | 8.52 | 0.00 | 9.14 | 0.55 | |
| 21.05.2025 | Stockholm City Cup, #2 | H21 Elit | 38.27 | 58 /63 | 0.18 | (16.54) | 0.08 | 9.14 | 0.55 | |
| 14.05.2025 | Stockholm City Cup, #1 | H21 Elit | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2025 | FK Åsen, medel | Vit 2,0 | 21.36 | 8 /35 | 1.22 | 14.54 | 0.57 | – | – | – |
| 12.04.2025 | Kolmårdsdubbeln, medel | H21 Elit 1 | 44.33 | 58 /65 | 1.17 | 7.55 | 0.14 | 8.39 | 0.56 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H21-2 | 1.05.36 | 10 /130 | 3.43 | 7.21 | 0.25 | 8.48 | 0.57 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H21-2 | 1.34.55 | 86 /130 | 8.52 | 10.38 | 1.00 | 8.48 | 0.57 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H21-2 | 30.59 | 9 /130 | 0.30 | 7.04 | 0.07 | 8.48 | 0.57 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H21-2 | 47.34 | 89 /130 | 3.14 | 10.51 | 0.44 | 8.48 | 0.57 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H21-2 | 1.10.56 | 14 /130 | 4.04 | 7.23 | 0.25 | 8.48 | 0.57 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H21-2 | 1.30.45 | 64 /130 | 5.48 | 9.27 | 0.36 | 8.48 | 0.57 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H21-2 | 45.14 | 57 /130 | 2.55 | 9.11 | 0.36 | 8.48 | 0.57 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H21-2 | 51.47 | 70 /130 | 13.58 | 10.31 | 2.50 | 8.48 | 0.57 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H21-2 | 1.15.21 | 9 /124 | 0.51 | 6.56 | 0.05 | 8.48 | 0.57 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H21-2 | 1.47.57 | 73 /124 | 4.02 | 9.56 | 0.22 | 8.48 | 0.57 | |
| 06.07.2024 | Eskilstuna Weekend E2 resultat | Svår 7 km | 1.17.22 | 21 /30 | 5.55 | 10.27 | 0.48 | 8.48 | 0.57 | |
| 10.05.2024 | Swedish League, #5, lång (WRE) + Närkekvartetten, dag 2, lång | H21 | 1.31.02 | 12 /37 | 8.24 | 8.05 | 0.45 | 8.23 | 0.58 | |
| 09.05.2024 | Swedish League, #4, medel (WRE) + Närkekvartetten, dag 1, medel | M21-3 | 45.44 | 18 /43 | 1.27 | 8.04 | 0.15 | 8.23 | 0.58 | |
| 28.04.2024 | Järladubbeln, dag 2, medeldistans | H21 | 36.33 | 10 /37 | 2.44 | 7.40 | 0.34 | 8.20 | 0.58 | |
| 22.10.2023 | Helg utan älg, etapp 2, medel | H21 | 31.08 | 8 /30 | 0.50 | 7.32 | 0.12 | 8.25 | 0.59 | |
| 21.10.2023 | Helg utan älg, etapp 1, lång | H21 | 1.16.42 | 15 /30 | 9.09 | 8.24 | 1.00 | 8.25 | 0.59 | |
| 26.08.2023 | SM, medel (Swedish League, #9), final | H21 D-final | 50.11 | 20 /40 | 5.47 | 8.00 | 0.55 | 8.26 | 0.57 | |
| 25.08.2023 | SM, medel (Swedish League, #9), kval | H21D | 59.53 | 27 /42 | 12.45 | 8.46 | 1.52 | 8.26 | 0.57 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H21-1 | 1.02.17 | 15 /118 | 2.12 | 7.30 | 0.16 | 8.31 | 0.51 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H21-1 | 35.31 | 27 /118 | 2.23 | 7.54 | 0.32 | 8.31 | 0.51 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H21-1 | 44.08 | 21 /118 | 0.49 | 7.45 | 0.09 | 8.31 | 0.51 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H21-1 | 1.26.55 | 21 /118 | 1.25 | 7.41 | 0.08 | 8.31 | 0.51 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H21-1 | 1.12.51 | 27 /118 | 4.34 | 8.02 | 0.30 | 8.31 | 0.51 | |
| 06.05.2023 | Swedish League, #3, medel (WRE) + Torfejden | M21 | 43.49 | 82 /84 | – | – | – | – | – | – |
| 15.04.2023 | Swedish League, #1, medel (WRE) + Valdemarsviksdubbeln | M21 | 51.38 | 79 /81 | 3.17 | 8.39 | 0.33 | 8.39 | 1.00 | |
| 17.09.2022 | SM, medel (Swedish League, #8) | H21 B-Final | 44.08 | 28 /42 | 0.40 | 7.13 | 0.07 | 8.39 | 1.00 | |
| 16.09.2022 | SM, medel (Swedish League, #8) | H21-F | 36.52 | 15 /36 | 1.54 | 7.08 | 0.22 | 8.39 | 1.00 | |
| 11.09.2022 | SM, lång (Swedish League, #7) | H21 Final B | 2.31.32 | 27 /42 | 10.05 | 8.49 | 0.35 | 8.39 | 1.00 | |
| 10.09.2022 | SM, lång | H21 Kval A | 1.15.06 | 20 /35 | 2.21 | 7.10 | 0.13 | 8.39 | 1.00 | |
| 20.08.2022 | NAIS-Träffen, dag 1, medel | H21 | 35.23 | 6 /27 | 2.10 | 7.05 | 0.26 | 8.52 | 1.02 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H21-1 | 1.27.08 | 69 /157 | 9.33 | 11.13 | 1.14 | 9.06 | 1.02 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H21-2 | 53.45 | 2 /155 | 0.46 | 6.32 | 0.06 | 9.06 | 1.02 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H21-1 | 41.24 | 53 /157 | 5.51 | 10.44 | 1.31 | 9.06 | 1.02 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H21-2 | 40.26 | 65 /155 | 14.26 | 10.01 | 3.35 | 9.06 | 1.02 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H21-1 | 1.26.09 | 45 /157 | 2.25 | 9.41 | 0.16 | 9.06 | 1.02 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H21-2 | 59.39 | 4 /155 | 0.39 | 6.33 | 0.04 | 9.06 | 1.02 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H21-1 | 1.40.38 | 76 /157 | 6.01 | 11.06 | 0.40 | 9.06 | 1.02 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H21-2 | 57.00 | 2 /155 | 0.31 | (6.18) | 0.03 | 9.06 | 1.02 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H21-1 | 59.48 | 80 /157 | 10.42 | 11.33 | 2.04 | 9.06 | 1.02 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H21-2 | 34.49 | 1 /155 | 1.28 | (6.16) | 0.16 | 9.06 | 1.02 | |
| 10.07.2022 | Eskilstuna Weekend | Svår 7 km | 1.24.33 | 13 /17 | 5.16 | 10.29 | 0.39 | 9.06 | 1.02 | |
| 08.07.2022 | Eskilstuna Weekend | Medelsvår 5 km | 43.16 | 1 /11 | 4.18 | 9.03 | 0.54 | – | – | – |
| 24.04.2022 | Swedish League, #4, medel (WRE) + Zinkgruvemedeln | M21-2 | 53.55 | 56 /80 | 4.11 | 9.12 | 0.43 | 8.47 | 1.04 | |
| 09.04.2022 | Björkforskampen | H21 | 41.55 | 4 /32 | 0.54 | 7.30 | 0.10 | 8.47 | 1.04 | |
| 16.10.2021 | SM, sprint | H21 kval B | 14.35 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2021 | SM, medel | H21 Final C | 40.59 | 17 /37 | 5.05 | 8.15 | 1.01 | 8.58 | 1.17 | |
| 27.08.2021 | SM, medel | H21E A | 41.17 | 29 /37 | 5.57 | 8.18 | 1.12 | 8.58 | 1.17 | |
| 04.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 3, medel | H21 Elit | 37.45 | 24 /41 | 4.18 | 7.56 | 0.54 | 9.13 | 1.10 | – |
| 03.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 2, lång | H21 Elit | 2.08.23 | 15 /24 | 8.18 | 8.33 | 0.33 | 9.13 | 1.10 | – |
| 02.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 1, medel | H21 Elit | 41.29 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2021 | World Cup-test Idre Fjäll (WRE) | H21 | 54.16 | 78 /106 | 5.12 | 10.03 | 0.58 | – | – | – |
| 19.06.2021 | Ljungsbrosprinten | H21 | 19.26 | 8 /29 | 0.00 | 6.08 | 0.00 | – | – | – |
| 22.10.2016 | Blodslitet - NM resultater finnes i egen PDF | H 17-18E | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |