Løperprofil
Sander Fjellsol
Ringsaker
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.38
- Løpskapasitet
- 9.43
- O-evne
- 1.55
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.26
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 108 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 27.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1526 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,137 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0908 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2587 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0689 |
| bomVekt | 3,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6816 |
| bomStorSigma | 0,9722 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,077 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0011 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2586,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3094,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.33
- Løpskapasitet
- 7.15
- O-evne
- 0.19
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.19
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 17.06.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1124 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,387 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,267 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,26 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1046 |
| bomVekt | 1,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4115 |
| bomStorSigma | 0,8621 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0851 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9505 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2685,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2801,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.13
- Løpskapasitet
- 9.42
- O-evne
- 2.31
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.25
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 12.05.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2766 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2199 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2464 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0683 |
| bomVekt | 1,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6585 |
| bomStorSigma | 0,8935 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0848 |
| havariVekt | 0,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2284 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2875,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.57
- Løpskapasitet
- 6.30
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.00
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 10.05.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6619 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,7939 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1005 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4075 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,14 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0112 |
| bomVekt | 0,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3714 |
| bomStorSigma | 0,8024 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1555,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1902,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 04.09.2021 Nammocup 5 - finale, bom 2.08 | 22 | – |
| Bom over fem minutter | 17 | 12.05.2021 Nammocup 1, bom 6.12 | 66 | – |
| Bom over ti minutter | 42 | 17.06.2020 Nammo-cup 3, bom 19.11 | 96 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.09.2021 | Ringreven individuelt | Åpen A | 44.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2021 | Nammocup 5 - finale | B-åpen | 55.20 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2021 | Nammocup 4 | B-åpen | 52.46 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2021 | Nammo-cup 3 | B-åpen | 9.34 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2021 | Nammocup 2 | B-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2021 | Nammocup 1 | B-åpen | 44.35 | 1 /2 | 14.33 | 20.35 | 6.43 | – | – | – |
| 27.09.2020 | Ringreven individuelt | Åpen A | 28.56 | – | 6.16 | 12.47 | 2.46 | 14.44 | 3.17 | |
| 29.08.2020 | KM Lang / Fjelldilten | B-åpen 10-16 | 48.18 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2020 | Nammo-cup 4 | H15-16 | 26.51 | 6 /6 | 5.37 | 12.04 | 2.31 | 9.49 | 0.44 | – |
| 17.06.2020 | Nammo-cup 3 | H15-16 | 1.05.21 | 7 /7 | 30.57 | 25.14 | 11.57 | – | – | – |
| 13.06.2020 | Nammo-cup 2 | H15-16 | 1.12.19 | 5 /7 | 21.32 | 19.51 | 5.54 | 18.53 | 4.28 | – |
| 06.06.2020 | Nammo-cup 1 | H 15-16 | 1.45.14 | 6 /6 | 36.21 | 26.28 | 9.08 | 18.53 | 4.28 | – |
| 21.05.2020 | Ungdomsløp Vang OL | H1516 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2019 | Ringreven individuelt | 3 km åpen | 41.51 | 5 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2019 | Klubbmesterskap Ringsaker OK | Å2,5C | 49.26 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2019 | Nammo-Cup 6 (Finale) | Åpen C | 26.33 | 4 /9 | 3.20 | 11.17 | 1.25 | – | – | – |
| 28.08.2019 | Nammo-cupen 5 | C-Åpen | 10.02 | 4 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2019 | Nammo-cupen 4 | C-Åpen | 24.13 | 3 /12 | 3.58 | 13.38 | 2.14 | – | – | – |
| 05.06.2019 | Nammo-Cup 3 | C-Åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2019 | Nammo-cupen 2 | C-Åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2018 | Klubbmesterskap Ringsaker OK | Å2,5C | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2017 | KM stafett Hedmark og Oppland - Individuelle klasser | N-åpen | 21.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2017 | Løvspretten 2017 | Dir N | 52.47 | 4 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2017 | Nammo-cup 2 | N-Åpen | 21.05 | – | 2.08 | 11.50 | 1.12 | – | – | – |
| 02.10.2016 | Ringreven individuelt | H 11-12N | 28.48 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2016 | Ringsakersprinten | N-åpen | 20.46 | – | – | – | – | – | – | – |