Løperprofil
Ragnar Maalen-Johansen
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
27 løp
Sprintrankingen
21 løp
Skogsrankingen
nr. 2448 av 3541
Nr. 2448 av 3541 blant menn i Norge · nr. 177 av 316 i klassen H65–69 · nr. 38 av 64 i 1961-kullet
- Forventet kmtid
- 13.37
- Løpskapasitet
- 12.42
- O-evne
- 0.56
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 27 (sist 14.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1167 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1176 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0726 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0243 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,47 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9954 |
| bomVekt | 91,32 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2874 |
| bomStorSigma | 0,6549 |
| antallBom | 61 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0416 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0491 |
| havariVekt | 5,76 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0015 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1909 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,005 |
| fartSesongSin | −0,015 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3380,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3626,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 883 av 1658
Nr. 883 av 1658 blant menn i Norge · nr. 17 av 118 i klassen H65–69 · nr. 5 av 23 i 1961-kullet
- Forventet kmtid
- 7.38
- Løpskapasitet
- 7.30
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 11,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.13
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 0,5
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i desember (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 19 (sist 28.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0819 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0962 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1101 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0287 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,84 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5979 |
| bomVekt | 253,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3348 |
| bomStorSigma | 0,7408 |
| antallBom | 49 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1051 |
| havariVekt | 10,41 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,971 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0075 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2780,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2833,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.30
- Løpskapasitet
- 13.00
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.59
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 25.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0153 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0704 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1282 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9119 |
| bomVekt | 3,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4035 |
| bomStorSigma | 0,7674 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0811 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3058,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3410,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 10 | 14.10.2026 Harry Lagerts Nattcup 2026 – Løp 3, bom 2.30 | 139 | nr. 4907 |
| Bom over fem minutter | 113 | 08.03.2026 Fossum Inne-o, bom 6.15 | 326 | nr. 2534 |
| Bom over ti minutter | 941 | hele karrieren siden 2016 | 941 | nr. 1306 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.10.2026 | Harry Lagerts Nattcup 2026 – Løp 3 | LokalH | 50.14 | 47 /59 | 5.12 | 14.01 | 1.27 | 13.38 | 0.56 | |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | H 60- | 28.24 | 35 /44 | 0.07 | 9.51 | 0.02 | 7.59 | 0.09 | |
| 25.04.2026 | Lørdagskjappen | AK-åpen | 46.21 | 26 /101 | 3.55 | 12.53 | 1.06 | 13.37 | 1.01 | |
| 16.04.2026 | Veteran Tour Lillomarka OL | 2,0A | 19.42 | 2 /28 | 1.42 | 12.51 | 1.11 | 13.37 | 1.01 | |
| 29.03.2026 | Norsk e-tempO Cup FINALE | B | 7.53 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 24.03.2026 | Norsk e-tempO Cup #12 | Open | 5.31 | 94 /160 | – | – | – | – | – | – |
| 18.03.2026 | Norsk e-tempO Cup #11 | Open | 4.17 | 94 /169 | – | – | – | – | – | – |
| 14.03.2026 | Åpent Oslomesterskap Innendørs Orientering | H60- | 28.10 | 1 /18 | 0.44 | 6.41 | 0.10 | 7.49 | 0.09 | |
| 11.03.2026 | Norsk e-tempO Cup #10 | Open | 9.54 | 167 /183 | – | – | – | – | – | – |
| 08.03.2026 | Fossum Inne-o | Krevende H60 | 1.20.13 | 1 /6 | 14.27 | 9.49 | 1.46 | 7.49 | 0.09 | |
| 07.03.2026 | OK MOSS - Indoor Challenge - Kirkeparken VGS | Duell | 13.14 | 14 /28 | 2.05 | 9.46 | 1.32 | 7.49 | 0.09 | |
| 07.03.2026 | OK MOSS - Indoor Challenge - Kirkeparken VGS | H60 | 37.51 | 1 /7 | 1.39 | 7.02 | 0.18 | 7.49 | 0.09 | |
| 04.03.2026 | Norsk e-tempO Cup #9 | Open | 4.02 | 35 /182 | – | – | – | – | – | – |
| 24.02.2026 | Norsk e-tempO Cup #8 | Open | 5.34 | 79 /173 | – | – | – | – | – | – |
| 21.02.2026 | Innendørs Orientering Korsvoll Skole | Vanskelig | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.02.2026 | Norsk e-tempO Cup #7 | Open | 7.43 | 122 /173 | – | – | – | – | – | – |
| 11.02.2026 | Norsk e-tempO Cup #6 | Open | 4.11 | 108 /199 | – | – | – | – | – | – |
| 04.02.2026 | Norsk e-tempO Cup #5 | Open | 4.48 | 102 /205 | – | – | – | – | – | – |
| 01.02.2026 | OK MOSS Indoor challenge - Hoppern Ungdomsskole | Duell | 19.11 | 35 /67 | 3.44 | 10.33 | 2.03 | 8.04 | 0.10 | |
| 01.02.2026 | OK MOSS Indoor challenge - Hoppern Ungdomsskole | H60 | 51.16 | 2 /10 | 14.52 | 8.38 | 2.30 | 8.04 | 0.10 | |
| 27.01.2026 | Norsk e-tempO Cup #4 | Open | 6.40 | 143 /200 | – | – | – | – | – | – |
| 24.01.2026 | Porsgrunn Inne-O 2026 | H60- | 30.07 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.01.2026 | Norsk e-tempO Cup #3 | Open | 7.24 | 119 /226 | – | – | – | – | – | – |
| 17.01.2026 | Vestfold Inne-O, Sandefjord Videregående skole | H Ultravet (60 -) | 36.18 | 2 /12 | 3.39 | 8.12 | 0.49 | 8.17 | 0.08 | |
| 14.01.2026 | Norsk e-tempO Cup #2 | Open | 5.57 | 117 /238 | – | – | – | – | – | – |
| 07.01.2026 | Norsk e-tempO Cup #1 | Open | 3.30 | 82 /233 | – | – | – | – | – | – |
| 02.01.2026 | Nyttårs-Inne-O på Gjennestad | H60 | 1.11.34 | 4 /28 | 7.24 | 9.16 | 0.57 | 8.17 | 0.08 | |
| 15.10.2025 | Harry Lagerts Nattcup 2025 - Løp 3 | LokalH | 1.04.30 | 55 /71 | 5.45 | 15.01 | 1.20 | 14.26 | 1.02 | |
| 08.10.2025 | Harry Lagerts Nattcup 2025 – Løp 2 | LokalH | 47.56 | 66 /84 | 1.47 | 13.17 | 0.30 | 14.26 | 1.02 | |
| 27.04.2025 | Solrenningen Mellomdistanse | AK-åpen | 45.12 | 29 /61 | 3.33 | 13.58 | 1.06 | 14.34 | 1.08 | |
| 02.03.2025 | Øst for fjorden - Indoor løp 4# Fredrik II avd. Cicignon | H60 | 31.14 | 2 /12 | 2.10 | 8.52 | 0.37 | 8.21 | 0.09 | |
| 02.03.2025 | Øst for fjorden - Indoor løp 4# Fredrik II avd. Cicignon | Joker | 17.12 | 44 /80 | 0.20 | 8.28 | 0.10 | 8.21 | 0.09 | |
| 09.02.2025 | Øst for fjorden - Indoor - Løp #3 - Åsgård skole | H60 | 13.46 | 1 /18 | 1.14 | 7.27 | 0.40 | 8.08 | 0.10 | |
| 09.02.2025 | Øst for fjorden - Indoor - Løp #3 - Åsgård skole | Joker | 17.26 | 66 /135 | 0.46 | 9.40 | 0.26 | 8.08 | 0.10 | |
| 08.02.2025 | Vestfold InneO, Løp 4 | H60 | 40.13 | 1 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 26.01.2025 | Øst for fjorden - Indoor løp 2# Spetalen skole | H60 | 46.35 | 2 /14 | 11.54 | 9.53 | 2.32 | 8.15 | 0.11 | |
| 26.01.2025 | Øst for fjorden - Indoor løp 2# Spetalen skole | Joker | 45.26 | 28 /57 | 6.49 | 10.14 | 1.32 | 8.15 | 0.11 | |
| 19.01.2025 | Øst for fjorden - Indoor - Løp #1 Malakoff VGS | H60 | 45.12 | 5 /17 | 8.19 | 9.06 | 1.40 | 8.15 | 0.11 | |
| 04.01.2025 | Vestfold InneO, Løp 3 | H60 | 46.56 | 2 /29 | 3.38 | 7.53 | 0.37 | 8.15 | 0.11 | |
| 12.11.2024 | Ås by Night & Fog Cup #1 | N&F MM | 1.12.37 | 25 /32 | 3.17 | 15.14 | 0.41 | 14.47 | 1.08 | |
| 16.10.2024 | Harry Lagerts Nattcup 2024 Løp 3 | LokalH | 1.06.23 | 53 /70 | 7.51 | 16.54 | 2.00 | 14.32 | 1.10 | |
| 09.10.2024 | Harry Lagerts Nattcup 2024 Løp 2 | LokalH | 1.04.02 | 65 /75 | 5.54 | 14.55 | 1.22 | 14.32 | 1.10 | |
| 25.09.2024 | Harry Lagerts Nattcup 2024 Løp 1 | LokalH | 1.08.02 | 54 /64 | 7.22 | 14.30 | 1.34 | 13.44 | 1.01 | |
| 25.08.2024 | KM stafett. Østfold og Akershus og Oslo individuelle klasser | B-åpen | 44.40 | 1 /17 | 2.35 | 12.28 | 0.43 | – | – | – |
| 27.04.2024 | KM sprint | AK-åpen | 28.21 | 4 /7 | 1.10 | 11.09 | 0.28 | 9.16 | 0.08 | |
| 11.02.2024 | Østfold Indoor Challenge løp #3 | hs1 | 30.08 | 3 /10 | 3.29 | 10.14 | 1.11 | 8.40 | 0.08 | – |
| 11.02.2024 | Østfold Indoor Challenge løp #3 | hs2 | 29.50 | 2 /11 | 4.08 | 9.26 | 1.18 | 8.40 | 0.08 | – |
| 11.02.2024 | Østfold Indoor Challenge løp #3 | hs3 | 24.27 | 1 /10 | 1.06 | 7.58 | 0.22 | 8.40 | 0.08 | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | AK-åpen | 31.56 | 19 /73 | 0.16 | 12.05 | 0.06 | 13.33 | 0.52 | |
| 30.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 3: Smaaleneneløpet m/ norgescup junior | AK-åpen | 40.20 | 50 /101 | 0.55 | 12.20 | 0.17 | 13.47 | 0.56 | |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | AK-åpen | 31.13 | 24 /67 | 0.09 | 12.12 | 0.04 | 13.47 | 0.56 | |
| 12.10.2022 | Harry Lagerts Nattcup 2022 - 2 | LokalH | 1.05.31 | 67 /74 | 2.20 | 15.54 | 0.34 | 14.29 | 1.02 | |
| 05.10.2022 | Harry Lagerts Nattcup 2022_B | LokalH | 1.18.09 | 29 /36 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2022 | Harry Lagerts Nattcup 2022_1 | LokalH | 1.04.40 | 53 /61 | 6.27 | 14.44 | 1.28 | 14.13 | 1.05 | |
| 23.07.2022 | Skjærgårdscup 3 | Elite | 51.17 | 20 | 3.18 | 13.44 | 0.53 | 14.02 | 1.03 | |
| 22.07.2022 | Skjærgårdscup 2 | Elite | 46.27 | 17 | 2.15 | 14.11 | 0.41 | 14.02 | 1.03 | |
| 21.07.2022 | Skjærgårdscup 1 | Elite | 48.46 | 22 | 1.23 | 13.15 | 0.23 | 14.02 | 1.03 | |
| 22.10.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Finale | Lokal | 1.27.47 | 51 /65 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Løp 3 | Lokal | 47.28 | 46 /110 | 1.14 | 12.30 | 0.19 | 14.08 | 1.11 | |
| 06.10.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Bonusløp | Lokal | 38.50 | 28 /73 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Løp 2 | Lokal | 1.15.46 | 76 /87 | 10.01 | 16.56 | 2.14 | 14.36 | 1.17 | |
| 15.09.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Prolog | Lokal | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.12.2020 | Kråkecup #4 | Åpen-Kort | 56.02 | 2 /7 | 5.34 | 14.08 | 1.24 | 13.52 | 1.11 | |
| 07.10.2020 | Harry Lagerts Nattcup 2020 - Løp 3 | Lokal | 59.29 | 78 /97 | 4.02 | 14.31 | 0.59 | 13.54 | 1.18 | |
| 30.09.2020 | Harry Lagerst Nattcup 2020 - Bonusløp | Lokal | 1.00.37 | 72 /88 | 24.03 | 18.55 | 7.30 | 13.41 | 1.21 | |
| 23.09.2020 | Harry Lagerts Nattcup 2020 - Løp 2 | Lokal | 53.32 | 67 /97 | 4.39 | 13.31 | 1.10 | 13.41 | 1.21 | |
| 16.09.2020 | Harry Lagerts Nattcup 2020 - Løp 1 | Lokal | 54.39 | 80 /98 | 5.49 | 14.47 | 1.34 | 13.41 | 1.21 | |
| 02.10.2019 | Harry Lagerts Nattcup 2019 Bonus | Lokal | 1.00.27 | 61 /64 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2019 | Harry Lagerts Nattcup 2019 Løp 1 | Lokal | 52.13 | 45 /76 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | OpenA1 | 40.01 | 11 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | OpenA2 | 28.22 | 5 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | OpenA3 | 41.01 | 11 /64 | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2019 | Lørdagskjappen | DirAK | 44.44 | 24 /84 | 1.38 | 11.57 | 0.26 | 12.33 | 0.34 | |
| 26.10.2018 | Harry Lagerts Nattcup 2018 Finale | Lokal | 1.20.14 | 61 /67 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2018 | Harry Lagerts Nattcup 2018 Løp4 | Lokal | 45.17 | 53 /92 | 3.05 | 13.00 | 0.53 | 12.47 | 0.40 | – |
| 10.10.2018 | Harry Lagerts Nattcup 2018 Løp3 | Lokal | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2018 | Harry Lagerts Nattcup 2018 Bonus | Lokal | 56.20 | 53 /62 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2018 | Harry Lagerts Nattcup 2018 Løp2 | Lokal | 49.55 | 74 /98 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2017 | Harry Lagerts Nattcup 2017 Løp 1 | Lokal | 33.12 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2017 | Terje 60 | Forspiel | 37.59 | 7 | 3.32 | 13.01 | 1.13 | – | – | – |
| 09.04.2017 | Norwegian Spring - Solrenningen | DIR-AK | 53.54 | 29 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2016 | Harry Lagerts Nattcup 2016 Bonus | Lokal | 57.45 | 44 /68 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2016 | Harry Lagerts Nattcup 2016-3 | Lokal | 44.19 | 58 /102 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2016 | Harry Lagerts Nattcup 2016-2 | C-Lokal | 44.48 | 49 /102 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2016 | Harry Lagerts Nattcup 2016-1 | C-Lokal | 50.21 | 56 /92 | – | – | – | – | – | – |