Løperprofil
Ellinor Øygard
Odda
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.02
- Løpskapasitet
- 15.52
- O-evne
- 4.09
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.24
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 175 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 30.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3392 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5176 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0676 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,83 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,08 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3391 |
| bomVekt | 9,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,1662 |
| bomStorSigma | 1,0398 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0682 |
| havariVekt | 0,89 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4224,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5331,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.53
- Løpskapasitet
- 16.29
- O-evne
- 3.24
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.48
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 135 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 22.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,253 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4029 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0869 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0865 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,5 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,5 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9868 |
| bomVekt | 8,84 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,902 |
| bomStorSigma | 1,036 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0989 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 1,3 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0074 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2967 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3878,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4678,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.47
- Løpskapasitet
- 13.18
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.25
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 17.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0407 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1651 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0919 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0916 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,29 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9513 |
| bomVekt | 10,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3931 |
| bomStorSigma | 0,811 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0433 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0683 |
| havariVekt | 0,9 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3137,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3489,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.29
- Løpskapasitet
- 7.58
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 11,7 %
- Usikkerhet ±
- 4.33
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 18.06.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4617 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3226 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1166 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3919 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0498 |
| bomVekt | 0,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3835 |
| bomStorSigma | 0,7966 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1903,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2266,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 30.08.2026 På veien mot NM stafett Bømoen, bom 2.42 | 28 | nr. 7771 |
| Bom over fem minutter | 2 | 30.08.2026 På veien mot NM stafett Bømoen, bom 18.37 | 73 | nr. 7933 |
| Bom over ti minutter | 2 | 30.08.2026 På veien mot NM stafett Bømoen, bom 18.37 | 121 | nr. 8154 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.08.2026 | På veien mot NM stafett Bømoen | Løype: Løype 3A | 1.29.47 | 16 | 35.28 | (31.25) | 12.25 | 20.13 | 4.14 | – |
| 17.08.2025 | Odda 2-dagars 2025 dag2, Vestlandsmesterskap | C-åpen 17- | 39.51 | 4 /18 | 2.12 | 16.24 | 0.54 | 15.29 | 1.26 | – |
| 16.08.2025 | Odda 2-dagars 2025, Vestlandsmesterskap | B-åpen 17- | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | B-åpen 17- | 1.34.51 | 100 /109 | 23.31 | 26.49 | 6.39 | 21.04 | 4.22 | – |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | B-åpen 17- | 58.00 | 83 /127 | 9.44 | 21.35 | 3.37 | 21.04 | 4.22 | – |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | B-åpen 17- | 23.24 | 37 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2024 | Pinseløpet dag 2 | C-åpen 10-16 | 1.04.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2024 | Pinseløpet dag 1 | C-åpen 10-16 | 1.18.04 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2019 | Odda 2-dagars 2019 (KM lang Hordaland) (HOK-ranking 5/2019) | D 11-12 | 41.59 | 6 /6 | 7.45 | 23.12 | 4.17 | 22.46 | 4.27 | – |
| 24.08.2019 | Odda 2-dagars 2019 (KM mellom Hordaland) (HOK-ranking 4/2019) | D 11-12 | 1.07.08 | 5 /5 | 23.11 | (35.41) | 12.19 | 22.46 | 4.27 | – |
| 09.09.2017 | Møllesprinten | DH1112 | 56.41 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2017 | Odda 2-dagars 2017 | N-Open | 45.18 | 10 /18 | 7.54 | 20.14 | 3.32 | 17.29 | 1.32 | |
| 17.06.2017 | Odda 2-dagars 2017 | N-Open | 15.17 | 9 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2016 | Odda 2-dagars - individuelle klasser under DM stafett | N Open | 30.48 | – | 2.02 | 19.56 | 1.19 | 18.29 | 1.14 | |
| 20.08.2016 | Odda 2-dagars / Vestlandsmeisterskap (DM) Individuelt (HOK-Ranking 5/2016) | NopenK | 41.01 | – | 9.21 | 19.05 | 4.21 | – | – | – |
| 16.08.2015 | Odda 2-dagars - dag 2 (HOK-rankingløp 4/2015) | N-open | 58.03 | – | 6.44 | (29.23) | 3.24 | 20.37 | 1.18 | – |
| 15.08.2015 | Odda 2-dagars - dag 1 | N-åpen | 46.45 | – | 3.27 | 22.35 | 1.40 | 20.37 | 1.18 | – |