Løperprofil

Erling Molvik Jørgensen

Sandnes

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser C-rankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

18.0021.0024.0027.002019Klubbkamp/Ungdomscup 05.06.2018: 23.55Klubbløp SI Hytta 21.06.2018: 17.16KM Lang 18.08.2018: 22.46Klubbkamp/Ungdomscup finale - Bogafjell 11.09.2018: 27.08RR1, Bogsdalen 27.04.2019: 27.04Ranking Langdistanse i Brekkeheia 19.05.2019: 17.10KM Lang, Rogalandsranking #7, Sandnes 24.08.2019: 22.22

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
9.35
Løpskapasitet
8.20
O-evne
1.15
Jevnhet ±
7,9 %
Usikkerhet ±
3.13
Sikkerhet
0
Bommer per løp
2,7
Typisk bom
88 s
Disk/brutt
5 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 22.01.2020)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,3045
fartMuRaa (evne før krymping)0,2181
fartSigma (dagsform-spredning)0,0786
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,2899
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,24
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9795
bomVekt0,43
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4797
bomStorSigma0,8146
antallBom1
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0491
havariTrening (disk/brutt, trening)0,076
havariVekt0,02
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2219,3
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2550
beregnet06.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
14.22
Løpskapasitet
12.27
O-evne
1.55
Jevnhet ±
11,5 %
Usikkerhet ±
4.59
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,5
Typisk bom
88 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
7 (sist 24.08.2019)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,0274
fartMuRaa (evne før krymping)0,0922
fartSigma (dagsform-spredning)0,1146
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,298
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)1,23
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0653
bomVekt4,38
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4777
bomStorSigma0,8749
antallBom18
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,068
havariVekt0,05
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,8324
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0001
fartSesongSin−0,0027
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2938,2
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3391,1
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (340 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 16 30.11.2019 SI klubbmesterskap, SI hytta Melshei, bom 2.21 53 –
Bom over fem minutter 70 28.05.2019 Ungdomscup 2.løp, Klubbkamp, Sandnes, bom 5.01 91 –
Bom over ti minutter 192 02.09.2018 Ganddalsløpet, bom 26.12 192 –

Løp

37 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
09.06.2020 Ungdomscup/klubbkamp, Hålandskogen H 13-14 0.00 Disk – – – – – –
19.05.2020 Nærløpskarusell, Varatunparken H 13-14 0.00 Disk – – – – – –
23.01.2020 Natt treningsløp Ny 19.41 4 /5 – – – – – –
22.01.2020 SI Nattløp Gramstad, løp 6 HK 23.02 4 /7 1.52 15.38 1.16 – – –
30.11.2019 SI klubbmesterskap, SI hytta Melshei H11-12 53.52 8 /8 – – – – – –
20.11.2019 Nattløpkarusell løp 2, Sviland Ny 19.47 9 /16 – – – – – –
26.10.2019 HARDHAUSEN H 11-12 0.00 Disk – – – – – –
17.09.2019 Ungdomscup finale H11-12 26.36 8 /10 – – – – – –
24.08.2019 KM Lang, Rogalandsranking #7, Sandnes H 11-12 43.20 6 /8 2.05 22.22 1.05 19.39 1.57
28.05.2019 Ungdomscup 2.løp, Klubbkamp, Sandnes H 11-12 47.45 10 /10 – – – – – –
21.05.2019 Ungdomscup/Klubbkamp Storhaug H 11-12 32.49 9 /9 – – – – – –
19.05.2019 Ranking Langdistanse i Brekkeheia H 11-12 33.21 4 /8 3.04 17.10 1.35 19.24 2.15
27.04.2019 RR1, Bogsdalen H1112 50.35 3 /4 11.04 27.04 5.55 20.53 2.32
05.01.2019 Vinterkarusell Kalbergskogen HK 0.00 DNS – – – – – –
26.12.2018 Juleløpet 2018 Herrer - kort løype 52.55 7 /12 – – – – – –
02.12.2018 SI klubbmesterskap H11-12 56.06 7 /7 – – – – – –
27.10.2018 HARDHAUSEN H 11-12 1.14.51 4 /7 – – – – – –
16.09.2018 Ranking -Sprintløp Stavanger Sentrum H 11-12 33.05 6 /6 – – – – – –
11.09.2018 Klubbkamp/Ungdomscup finale - Bogafjell H11-12 45.56 11 /14 15.17 27.08 9.02 19.25 2.03
04.09.2018 Klubbkamp/Ungdomscup H 11-12 40.13 8 /12 – – – – – –
02.09.2018 Ganddalsløpet H 11-12 52.53 5 /5 – – – – – –
18.08.2018 KM Lang H 11-12 41.11 9 /12 3.05 22.46 1.42 18.41 1.04
21.06.2018 Klubbløp SI Hytta C 34.56 8 /18 0.57 17.16 0.28 17.16 1.01 –
19.06.2018 Ungsomscup/Klubbkamp nr 3 på Storhaug H 11-12 33.49 13 /16 – – – – – –
05.06.2018 Klubbkamp/Ungdomscup H 11-12 41.08 8 /10 5.18 23.55 3.05 17.16 1.01 –
15.05.2018 Ungdomscup/ Klubbkamp H 11-12 32.55 13 /15 – – – – – –
12.11.2017 SI Klubbmesterskap, SI hytta H10 43.00 – – – – – – –
12.09.2017 Klubbkamp/Ungdomscup - 6, 2017 Finale - Øksnevadskogen Nord Ny 23.37 Disk – – – – – –
05.09.2017 Klubbkamp/Ungdomscup - 5, Gramstad H Ny 27.00 – – – – – – –
30.05.2017 Klubbkamp/Ungdomscup - 2, 2017 H Ny 20.27 9 /14 – – – – – –
23.05.2017 Klubbkamp/Ungdomscup - 1, 2017 - SI - Dale H Ny 44.19 22 /24 – – – – – –
16.05.2017 Nærløp Sørmarka GN 47.17 6 /7 – – – – – –
02.05.2017 Nærløp Hesthammer N-åpen 26.02 14 /37 – – – – – –
25.04.2017 Nærløp, Resafjell GN 36.16 10 /12 – – – – – –
06.11.2016 Klubbmesterskap Sandnes IL, SI hytta HN 29.27 – – – – – – –
13.09.2016 Nærløpskarusell/Klubbkamp, Gramstad - Sandnes IL Gutter NY 33.20 – – – – – – –
24.10.2015 HARDHAUSEN Mini Hardhausen 1.03.38 – – – – – – –

Løp per år

2015: 1 løp120152016: 2 løp220162017: 8 løp820172018: 12 løp1220182019: 9 løp920192020: 4 løp42020