Løperprofil
Sven Nevin
Freidig
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 5.24
- Løpskapasitet
- 5.09
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.08
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 08.09.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,455 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2558 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0772 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3342 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,993 |
| bomVekt | 1,05 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3528 |
| bomStorSigma | 0,7882 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0854 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1909,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2001,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.14
- Løpskapasitet
- 7.05
- O-evne
- 2.08
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.48
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 03.10.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5912 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5534 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3445 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,18 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,963 |
| bomVekt | 0,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6021 |
| bomStorSigma | 0,8927 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0835 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1667,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2171,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.20
- Løpskapasitet
- 7.55
- O-evne
- 2.25
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 3.32
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 108 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 29.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4767 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5077 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0958 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2944 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1007 |
| bomVekt | 5,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,678 |
| bomStorSigma | 0,8737 |
| antallBom | 30 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 0,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0895 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1871,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2442,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.48
- Løpskapasitet
- 6.20
- O-evne
- 1.28
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 3.49
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 01.06.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6889 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,7592 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0942 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3978 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0013 |
| bomVekt | 0,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3908 |
| bomStorSigma | 0,8082 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0332 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,3868 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1513 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1865,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 29.08.2019 Ungdomsløp 7, bom 9.35 | 43 | – |
| Bom over fem minutter | 1 | 29.08.2019 Ungdomsløp 7, bom 9.35 | 114 | – |
| Bom over ti minutter | 45 | 01.06.2019 Tradisjonsbæreren, bom 13.43 | 219 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.08.2019 | Ungdomsløp 7 | H 11-12N | 23.06 | 4 /5 | 9.50 | 16.07 | 6.52 | 12.44 | 2.53 | |
| 22.08.2019 | STOK Ungdomsløp 6 | H 11-12 | 21.47 | 5 /11 | 6.12 | 12.08 | 3.27 | 12.44 | 2.53 | |
| 13.06.2019 | STOK Ungdomsløp 5 | H 11-12 | 22.36 | 2 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2019 | Klubbmesterskap 2019 | H 11-12 | 15.54 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2019 | Tradisjonsbæreren | H 11-12 | 51.12 | 2 /2 | 16.48 | 16.52 | 5.32 | 13.04 | 2.43 | |
| 29.05.2019 | STOK Ungdomsløp nr 3 | H 11-12 | 23.11 | 7 /16 | 5.09 | 12.28 | 2.46 | 12.22 | 2.09 | |
| 23.05.2019 | Ungdomsløp 2 Skogskarene | H 11-12 | 15.52 | 4 /11 | 5.28 | 14.09 | 4.53 | 12.22 | 2.09 | |
| 09.05.2019 | STOK Ungdomsløp 1 | H11-12 | 17.00 | 8 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2018 | Byåsennatta | Parløp D/H 10-14 | 16.28 | – | 0.30 | 11.09 | 0.20 | – | – | – |
| 09.09.2018 | Tour de Trondheim | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2018 | Tour de Trondheim | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2018 | Tour de Trondheim | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2018 | Tour de Trondheim | H 11-12 | 43.23 | 9 | 22.34 | (13.34) | 7.03 | 8.56 | 0.59 | – |
| 07.09.2018 | sprint, dag 1 | H 11-12 | 31.43 | 7 | 17.38 | (18.17) | 10.10 | 8.56 | 0.59 | – |
| 01.09.2018 | KM lang/Tradisjonsbæreren | H 11-12 | 32.12 | 4 /5 | 1.19 | 13.14 | 0.32 | 13.46 | 2.06 | |
| 30.08.2018 | STOK Ungdomsløp nr 7 | H 11-12 | 18.51 | 8 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2018 | STOK Ungdomsløp 6 | H11-12 | 25.28 | 12 /15 | 8.18 | 14.52 | 4.51 | 13.58 | 2.27 | |
| 17.06.2018 | Trondheim Sprintcup 2018 Fakturagrunnlag | H 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2018 | STOK Ungdomsløp nr 5 Skogskarene | H 11-12 | 29.14 | 6 /10 | 6.21 | 14.55 | 3.14 | 14.26 | 2.12 | |
| 13.06.2018 | Klubbmesterskap Freidig 2018 | H11-12 | 20.21 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2018 | Ungdomsløp 4 | H 11-12 | 21.41 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2018 | STOK ungdomsløp 3 | H 11-12 | 27.48 | 8 /11 | 6.58 | 15.11 | 3.48 | 14.43 | 2.00 | – |
| 27.05.2018 | KM mellomdistanse | H 11-12 | 26.39 | 2 /5 | 3.05 | 15.19 | 1.46 | 14.43 | 2.00 | – |
| 24.05.2018 | Ungdomsløp 2 | H 11-12 | 32.23 | 5 /8 | 2.33 | 14.42 | 1.09 | 14.43 | 2.00 | – |
| 16.05.2018 | STOK Ungdomsløp 1 | H 11-12 | 34.54 | 10 /11 | 9.58 | 16.56 | 4.50 | 14.43 | 2.00 | – |
| 12.05.2018 | KM Sprint NTOK og STOK | H 11-12 | 29.02 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2018 | Trondheim Sprintcup, Finale | H 11-12 | 24.13 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2018 | TA-sprint 4 / Trondheim sprintcup 4 | TRH H11-12 | 24.01 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2018 | Sprintcup 3 | H 11-12 | 13.32 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2018 | Sprintcup 2 | H 11-12 | 15.57 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2018 | Sprintcup 1 | H11-12 | 11.22 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2017 | KM lang | H -10 | 8.56 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2017 | Klubbmesterskap Freidig 2017 | H10 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2017 | STOK Ungdomsløp 4 Skogskarene | H -10 | 12.59 | – | 0.58 | 11.09 | 0.50 | 11.18 | 0.57 | – |
| 24.05.2017 | STOK Ungdomsløp 3 | H -10 | 16.21 | – | 1.10 | 10.45 | 0.46 | – | – | – |
| 18.05.2017 | STOK Ungdomsløp 2 | H -10 | 18.21 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2016 | Ungdomsløp 8 | N-åpen | 9.13 | 4 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2016 | STOK Ungdomsløp 3 | N-åpen | 18.58 | 34 /77 | – | – | – | – | – | – |