Løperprofil
Jarl Valdal
Sandnes
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.20
- Løpskapasitet
- 13.58
- O-evne
- 1.22
- Jevnhet ±
- 14,1 %
- Usikkerhet ±
- 5.36
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 30.06.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2044 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3715 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1411 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,311 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,992 |
| bomVekt | 2,1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5732 |
| bomStorSigma | 0,8083 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0489 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2647 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3717,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4083 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.56
- Løpskapasitet
- 8.44
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 3.11
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 28.06.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0748 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0898 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3052 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9778 |
| bomVekt | 1,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2276 |
| bomStorSigma | 0,696 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3238,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3313,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.17
- Løpskapasitet
- 18.41
- O-evne
- 2.36
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.14
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 18 (sist 26.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3776 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4024 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0956 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0998 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,5 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,02 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0567 |
| bomVekt | 30,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6084 |
| bomStorSigma | 0,9911 |
| antallBom | 48 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0833 |
| havariVekt | 1,41 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0023 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0731 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0025 |
| fartSesongSin | −0,0058 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4396,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5006,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.25
- Løpskapasitet
- 14.28
- O-evne
- 1.57
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 8.49
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 27.08.2016)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1264 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2053 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4301 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0021 |
| bomVekt | 0,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5534 |
| bomStorSigma | 0,8732 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3418,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3877,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 26.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 4, bom 8.06 | 41 | – |
| Bom over fem minutter | 4 | 26.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 4, bom 8.06 | 102 | – |
| Bom over ti minutter | 14 | 23.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 2, bom 12.49 | 143 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.12.2024 | Klubbmesterskap Sandnes IL | B-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | Etappstart Medelsvår 3,3 | 1.11.21 | 101 /124 | 9.35 | 23.30 | 3.09 | 21.32 | 2.36 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | Etappstart Medelsvår 3,3 | 1.06.56 | 94 /136 | 15.02 | 23.25 | 5.16 | 21.32 | 2.36 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | Etappstart Medelsvår 3,3 | 1.12.51 | 116 /135 | 3.38 | 21.29 | 1.04 | 21.32 | 2.36 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | B-åpen 17- | 43.05 | 51 /86 | 3.40 | 17.58 | 1.32 | 20.25 | 2.17 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | B-åpen 17- | 1.02.01 | 85 /368 | 8.30 | 23.32 | 3.14 | 20.25 | 2.17 | |
| 31.05.2024 | Trondheim Open, Jubileumsløp, KM sprint. | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | B-åpen 17- | 43.50 | 24 /194 | 1.05 | 18.40 | 0.28 | 21.59 | 2.24 | |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | B-åpen 17- | 1.11.20 | 42 /194 | 6.48 | 27.40 | 2.38 | 21.59 | 2.24 | |
| 11.07.2021 | Fjelluka 2021 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2021 | Fjelluka 2021 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2021 | Fjelluka 2021 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2021 | Fjelluka 2021 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 19.14 | 31 /63 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 1.42.50 | 50 /264 | 20.18 | 22.50 | 4.30 | 21.06 | 2.51 | |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 27.43 | 57 /264 | 1.50 | 21.36 | 1.26 | 21.06 | 2.51 | |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2021 | Ungdomscup No. 4 - Hålandskogen | Ledsager | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2021 | Ungdomscup No. 2 - Neseskogen | Ledsager | – | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | Publikum | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | Publikum | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | Publikum | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2019 | KM Lang, Rogalandsranking #7, Sandnes | B-åpen | 40.26 | 8 /15 | 0.18 | 17.36 | 0.08 | 19.05 | 2.35 | |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - lang | Dir B | 1.46.05 | 47 /56 | 16.10 | (22.59) | 3.30 | 15.49 | 1.34 | – |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | Dir B | 59.00 | 9 /72 | 5.44 | 13.24 | 1.18 | 15.49 | 1.34 | – |
| 28.06.2019 | Norsk o-festival - sprint | Dir B | 25.27 | 5 /37 | 1.55 | 9.15 | 0.42 | – | – | – |
| 01.06.2019 | KM Mellom | B-open | 30.20 | 4 /8 | 4.01 | 17.56 | 2.23 | 19.08 | 2.54 | |
| 18.05.2019 | Kretsløp RR6 - Mellom Vigreskogen | B-åpen | 42.47 | 4 /13 | 8.35 | 20.26 | 4.06 | 19.39 | 3.06 | |
| 11.05.2019 | RR4, Kretsløp kortdistanse, Hålandskogen Sola | B Åpen | 37.25 | 6 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2019 | RR2, Skjæveland | B-Åpen | 1.16.50 | 5 /8 | 20.47 | 25.48 | 6.59 | 20.43 | 3.50 | |
| 27.04.2019 | RR1, Bogsdalen | B-Åpen | 38.33 | 7 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 16.02.2019 | Vinterkarusell, Dale | Herrer - kort løype | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | B-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | B-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | B-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | B-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2018 | Rogalandsranking, kretsløp, Sandnes IL | B-Åpen | 40.59 | 6 /16 | 4.56 | 17.39 | 2.07 | 18.37 | 2.48 | |
| 15.05.2018 | Ungdomscup/ Klubbkamp | B-Åpen | 30.46 | 5 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 28.10.2017 | HARDHAUSEN | Trim | 32.39 | 2 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2017 | Klubbkamp/Ungdomscup - 6, 2017 Finale - Øksnevadskogen Nord | B-åpen | 26.13 | 5 /18 | 4.57 | 19.26 | 3.40 | 20.36 | 3.49 | |
| 29.08.2017 | Klubbkamp/Ungdomscup - 4, 2017 Husabø | B-Åpen | 16.46 | 1 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | B-åpen | 22.27 | 3 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | B-åpen | 1.06.06 | 12 /105 | 8.19 | 19.38 | 2.28 | 21.53 | 4.27 | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | B-åpen | 46.24 | 17 /105 | 7.55 | 18.16 | 3.07 | 21.53 | 4.27 | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | B-åpen | 1.21.17 | 29 /105 | 22.42 | 29.15 | 8.10 | 21.53 | 4.27 | – |
| 13.06.2017 | Klubbkamp/Ungdomscup - 3, 2017 Rundevold | B-Åpen | 39.05 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2017 | Klubbkamp/Ungdomscup - 2, 2017 | B-Åpen | 53.43 | 11 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2017 | Klubbkamp/Ungdomscup - 1, 2017 - SI - Dale | B-Åpen | 46.30 | 7 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2017 | Kretsløp Rogalandsranking, SI, Lundekvam (Vårli) | B-Åpen | 1.19.02 | 4 | 34.49 | 33.03 | 14.33 | – | – | – |
| 30.04.2017 | Vikesprinten | B-open | 47.20 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 06.11.2016 | Klubbmesterskap Sandnes IL, SI hytta | HB | 1.13.01 | 12 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2016 | Kretsløp - Sørmarka NM løyper | B-åpen | 11.32 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2016 | Nærløpskarusellen Klubbkamp finale Ganddal | B-åpen | 18.43 | 5 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2016 | KM Mellomdistanse | C-Åpen | 34.23 | 3 /8 | 6.04 | 16.22 | 2.53 | – | – | – |