Løperprofil
Kerstin Uiboupin
OK Võru
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.43
- Løpskapasitet
- 9.05
- O-evne
- 0.39
- Jevnhet ±
- 6,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 60 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 03.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2182 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2291 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0678 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0342 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,66 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,83 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8933 |
| bomVekt | 98,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1002 |
| bomStorSigma | 0,538 |
| antallBom | 49 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0392 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0714 |
| havariVekt | 2,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0039 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 2,2933 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0017 |
| fartSesongSin | −0,0057 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2417,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2588,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.21
- Løpskapasitet
- 7.10
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.37
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 05.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1227 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1566 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0577 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0814 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,22 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,13 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0384 |
| bomVekt | 13,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1056 |
| bomStorSigma | 0,6285 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0561 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0848 |
| havariVekt | 0,44 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1105 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2658 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2725,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 141 | 05.10.2024 DM Lang 2024, bom 2.51 | 141 | – |
| Bom over fem minutter | 268 | 14.04.2019 Smaaleneneløpet, bom 6.20 | 268 | – |
| Bom over ti minutter | 337 | hele karrieren siden 2016 | 337 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.10.2026 | Deutsche Meisterschaften Lang 2026 | W21 | 1.46.07 | 5 /17 | 4.27 | 9.26 | 0.24 | 9.44 | 0.39 | |
| 04.10.2025 | DM-Lang + WRE | DE (Damen Elite) | 1.35.35 | 6 /21 | 3.32 | 9.14 | 0.20 | 9.37 | 0.38 | |
| 05.04.2025 | Deutsche Meisterschaften Sprint-OL 2025 | DE | 17.11 | 22 /80 | 0.50 | 7.05 | 0.21 | 7.08 | 0.11 | – |
| 20.10.2024 | VPOL2024 | Mittel | 1.02.21 | 7 /74 | 2.57 | 9.48 | 0.28 | 9.45 | 0.42 | |
| 05.10.2024 | DM Lang 2024 | W21 | 1.33.29 | 6 /21 | 5.34 | 9.07 | 0.33 | 9.45 | 0.42 | |
| 19.05.2024 | BRL 2024 Mohorn | DE | 1.33.57 | 8 /25 | 6.18 | 9.18 | 0.37 | 9.45 | 0.56 | |
| 18.05.2024 | DM Mittel 2024 | DE | 31.43 | 5 /41 | 0.14 | 8.32 | 0.04 | 9.45 | 0.56 | |
| 03.09.2022 | DM Sprint / WRE: Qualifikation | W21- A | 14.23 | 1 /24 | 0.00 | 6.34 | 0.00 | – | – | – |
| 06.07.2021 | WOC2021 / Middle Q | WA | 38.15 | 19 /27 | 3.00 | 9.50 | 0.46 | 10.35 | 1.22 | |
| 05.05.2019 | World Cup granskingsløp lang | D 21-E | 1.47.59 | 31 /33 | 14.05 | 10.20 | 1.21 | 10.20 | 1.35 | |
| 04.05.2019 | World Cup granskingsløp mellom | D 21-E | 38.54 | 26 /52 | 3.07 | 9.03 | 0.44 | 10.20 | 1.35 | |
| 14.04.2019 | Smaaleneneløpet | D21E | 1.30.25 | 38 /74 | 7.32 | 9.14 | 0.46 | 10.09 | 1.21 | |
| 13.04.2019 | Lørdagskjappen | D 21-E | 45.04 | 40 /56 | 3.49 | 9.26 | 0.48 | 10.09 | 1.21 | |
| 07.04.2019 | Norwegian Spring - Solrenningen | D 21-E2 | 1.17.06 | 24 /45 | 3.37 | 8.50 | 0.25 | 10.09 | 1.21 | |
| 17.07.2016 | VM testløp lang | D 21 | 1.42.09 | 22 /27 | 5.56 | 9.40 | 0.34 | 11.21 | 1.30 | – |
| 15.07.2016 | VM test mellom | D 19 | 1.00.29 | 37 /39 | 9.46 | 11.57 | 1.56 | 11.21 | 1.30 | – |