Løperprofil
Lisa Carlsson
Linné
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
41 løp
B-rankingen
6 løp
C-rankingen
4 løp
N-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.45
- Løpskapasitet
- 11.51
- O-evne
- 0.54
- Jevnhet ±
- 23,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 17
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på lange (−10,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±3,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 41 (sist 18.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0241 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0231 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,2304 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0203 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 17,26 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8227 |
| bomVekt | 252,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3565 |
| bomStorSigma | 0,7761 |
| antallBom | 76 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,02 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0599 |
| havariVekt | 13,71 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,1583 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3041 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0129 |
| fartSesongSin | −0,0303 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3155,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3394 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.39
- Løpskapasitet
- 11.21
- O-evne
- 0.17
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.44
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 19.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3366 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3735 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0702 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1393 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,99 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3057 |
| bomVekt | 10,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3017 |
| bomStorSigma | 0,6885 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0577 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0844 |
| havariVekt | 0,24 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6931 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0038 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4211 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4318,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.23
- Løpskapasitet
- 14.58
- O-evne
- 2.25
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.07
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 114 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i april (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 01.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1556 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,121 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0977 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1145 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1104 |
| bomVekt | 16,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7363 |
| bomStorSigma | 0,6964 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0536 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,55 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1326 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | −0,0063 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3521,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4090,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.36
- Løpskapasitet
- 12.13
- O-evne
- 2.23
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.07
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 111 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 21.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,043 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0571 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0933 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,074 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,6 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1396 |
| bomVekt | 22,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7058 |
| bomStorSigma | 0,7823 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0472 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0768 |
| havariVekt | 1,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2349 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2886,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3449,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.25
- Løpskapasitet
- 12.04
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 15,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.13
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 15.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0521 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0699 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1587 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1531 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8661 |
| bomVekt | 13,4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4631 |
| bomStorSigma | 0,7926 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0327 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0021 |
| fartSesongSin | 0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2883,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3207,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 16 | 17.10.2026 Helg utan älg, etapp 1, lång, bom 3.37 | 99 | – |
| Bom over fem minutter | 22 | 05.09.2026 DM, medel, Göteborg + Bohuslän-Dal, bom 7.19 | 259 | – |
| Bom over ti minutter | 342 | 22.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 1, bom 10.18 | 342 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.10.2026 | Helg utan älg, etapp 2, medel | Blå 3,0 | 41.22 | 8 /65 | 2.06 | 14.11 | 0.43 | 12.45 | 0.54 | |
| 17.10.2026 | Helg utan älg, etapp 1, lång | Blå 3,0 | 1.00.24 | 24 /63 | 5.37 | 16.11 | 1.30 | 12.45 | 0.54 | |
| 05.09.2026 | DM, medel, Göteborg + Bohuslän-Dal | D21 GOF | 51.40 | 18 /28 | 9.22 | 10.18 | 1.52 | 11.05 | 0.54 | |
| 29.08.2026 | DM, medel, Uppland | D21 | 40.48 | 4 /23 | 0.03 | 8.45 | 0.01 | 11.34 | 0.53 | |
| 04.07.2026 | Eskilstuna Weekend, etapp 2, medel | Blå 3 km | 1.09.38 | 60 /94 | 7.52 | (18.25) | 2.05 | 12.30 | 0.56 | |
| 20.05.2026 | Stockholm City Cup, #2 | D21 | 20.39 | 68 /89 | 2.56 | 15.23 | 2.11 | 11.22 | 0.54 | |
| 12.05.2026 | Stockholm City Cup, #1 | D21 | 27.30 | 67 /94 | 1.50 | 14.39 | 0.59 | 11.22 | 0.54 | |
| 25.04.2026 | Uppsala möte, medel | Svart 5,0 | 43.08 | 11 /73 | 0.32 | 8.21 | 0.06 | 10.28 | 0.53 | |
| 11.04.2026 | Lännamedeln | D21 | 40.16 | 2 /60 | 2.03 | 8.36 | 0.26 | 10.28 | 0.53 | |
| 18.10.2025 | Helg utan älg, etapp 1, lång | Blå 3,0 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | Etappstart Gul 5,0 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Etappstart Gul 3,5 | 45.31 | 14 /91 | 5.50 | 13.14 | 1.42 | 14.46 | 2.16 | |
| 05.07.2025 | Eskilstuna Weekend, etapp 2, lång | Blå 3 km | 51.49 | 64 /97 | 1.08 | (16.19) | 0.21 | 11.21 | 1.01 | |
| 08.06.2025 | Ösaträffen, dag 3, medel | D35 | 27.58 | 4 /33 | 0.05 | 9.09 | 0.02 | 11.04 | 1.03 | |
| 07.06.2025 | Ösaträffen, dag 2, lång | D35 | 58.40 | 9 /36 | 2.05 | 10.01 | 0.21 | 11.04 | 1.03 | |
| 06.06.2025 | Ösaträffen, dag 1, medel | D35 | 33.42 | 5 /42 | 0.57 | 9.27 | 0.16 | 11.04 | 1.03 | |
| 14.05.2025 | Stockholm City Cup, #1 | D21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2025 | Bohuslunken, Five-O, #4, medel | D21 Elit | 40.27 | 10 /20 | 0.41 | 8.58 | 0.09 | 11.26 | 1.09 | |
| 01.09.2024 | Veteran-SM, lång | D35 | 1.04.28 | 2 /14 | 1.57 | 8.45 | 0.16 | 12.00 | 1.11 | |
| 31.08.2024 | Veteran-SM, medel | D35 | 33.49 | 2 /22 | 0.22 | (8.32) | 0.06 | 12.28 | 1.15 | |
| 24.08.2024 | DM, medel, Uppland | D21 | 51.44 | 11 /30 | 6.35 | 10.17 | 1.19 | 12.28 | 1.15 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | D21 Motion | 1.18.01 | 20 /47 | 4.23 | 13.40 | 0.46 | 13.51 | 1.19 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | D21 Motion | 1.01.12 | 33 /47 | 7.32 | 16.14 | 2.00 | 13.51 | 1.19 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | Etappstart Lätt 5,0 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | D21 Motion | 1.17.21 | 24 /47 | 6.39 | 15.16 | 1.19 | 13.51 | 1.19 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | Etappstart Lätt 3,5 | 1.09.11 | 43 /98 | 16.00 | 18.03 | 4.10 | 15.55 | 2.40 | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | D21 Motion | 1.31.52 | 35 /47 | 18.54 | (19.45) | 4.04 | 13.51 | 1.19 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | Etappstart Lätt 5,0 | 32.51 | 11 /50 | 1.19 | 12.11 | 0.29 | 15.55 | 2.40 | – |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | D21 Motion | 1.19.16 | 35 /47 | 13.53 | 16.21 | 2.52 | 13.51 | 1.19 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | Etappstart Lätt 3,5 | 47.23 | 68 /93 | 11.15 | 17.38 | 4.11 | 15.55 | 2.40 | – |
| 08.06.2024 | Ösaträffen, dag 3, medel | D35 | 37.06 | 2 /17 | 1.17 | 9.46 | 0.20 | 11.10 | 1.00 | |
| 07.06.2024 | Ösaträffen, dag 2, lång | D35 | 1.09.21 | 2 /14 | 3.14 | 9.23 | 0.26 | 11.10 | 1.00 | |
| 06.06.2024 | Ösaträffen, dag 1, medel | D35 | 33.13 | 1 /14 | 0.24 | 8.42 | 0.06 | 11.10 | 1.00 | |
| 12.05.2024 | Orintos vårtävling | D21 | 42.12 | 2 /27 | 0.11 | (8.35) | 0.02 | 12.21 | 1.09 | |
| 01.05.2024 | Klemmingekampen | Medelsvår 3 km | 43.14 | 7 /49 | 5.39 | 15.14 | 1.59 | 16.55 | 2.26 | |
| 19.04.2024 | Uppsala möte, natt | D21 | 59.54 | 5 /13 | 1.34 | (9.25) | 0.15 | 13.57 | 1.16 | |
| 19.08.2023 | Göteborg O-meeting, etapp 2, sprint | Svår 3 km | 33.44 | 51 /59 | 6.43 | 13.15 | 2.38 | 11.16 | 0.25 | – |
| 13.08.2023 | Mörtsjödubbeln, medel | D20 | 1.40.19 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | D17-20 Kort | 1.11.18 | 33 /65 | 2.52 | 15.49 | 0.38 | 15.57 | 1.25 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | D17-20 Kort | 59.57 | 42 /65 | 9.35 | 19.03 | 3.03 | 15.57 | 1.25 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | D17-20 Kort | 1.11.08 | 41 /65 | 12.33 | 18.11 | 3.12 | 15.57 | 1.25 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | D17-20 Kort | 1.54.36 | 58 /65 | 13.40 | 20.36 | 2.27 | 15.57 | 1.25 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | D17-20 Kort | 1.50.25 | 52 /66 | 13.44 | 21.44 | 2.42 | 15.57 | 1.25 | |
| 16.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | Mycket lätt 4 km | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Mycket lätt 4 km | 1.07.12 | 9 /11 | 6.26 | 18.45 | 1.48 | 14.28 | 1.16 | |
| 14.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Mycket lätt 4 km | 51.03 | 2 /7 | 3.46 | 13.39 | 1.00 | 14.28 | 1.16 | |
| 09.07.2023 | Eskilstuna Weekend, etapp 3, lång | Medelsvår 3 km | 1.16.20 | 46 /80 | 13.22 | 20.03 | 3.31 | 18.31 | 2.55 | |
| 07.07.2023 | Eskilstuna Weekend, etapp 1, medel | Lätt 2,5 km | 35.33 | 15 /36 | 1.58 | 17.19 | 0.57 | – | – | – |
| 18.05.2023 | Swedish League, #5, medel (WRE) samt publiktävling | Women21-3 | 35.57 | 24 /50 | 0.41 | 9.44 | 0.11 | 10.40 | 0.35 | |
| 10.05.2023 | DM, sprint, Stockholm | D20 | 33.04 | 7 /13 | 4.10 | 14.45 | 1.52 | – | – | – |
| 16.04.2023 | Enenracet | Svår 5 km | 50.20 | 25 /62 | 2.08 | 10.17 | 0.26 | 10.48 | 0.38 | |
| 22.10.2022 | GMOK:s höstmedel | Svår 5 km | 1.02.07 | 7 /25 | 2.04 | 10.03 | 0.20 | 10.55 | 0.43 | |
| 15.10.2022 | Helg utan älg | Medelsvår 3 km | 47.26 | 26 /87 | 0.06 | 16.04 | 0.02 | 17.21 | 2.04 | |
| 03.09.2022 | DM, medel, Uppland | Svår 5 km | 39.51 | 6 /15 | 1.22 | 9.32 | 0.20 | 11.22 | 1.01 | |
| 03.09.2022 | DM, medel, Göteborg | Lätt 5 km | 16.17 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2022 | Göteborg O-meeting | Medelsvår 3 km | 31.13 | 18 /37 | 4.03 | 17.08 | 2.13 | 17.02 | 2.14 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | Etappstart Svår 3,5 | 45.04 | 129 /290 | 6.14 | 13.17 | 1.50 | 12.05 | 1.15 | |
| 17.07.2022 | Hallands 3-dagars | Mycket lätt 4 km | 45.12 | 3 /7 | 8.20 | 11.52 | 2.11 | 11.43 | 1.13 | – |
| 16.07.2022 | Hallands 3-dagars | Mycket lätt 4 km | 34.39 | 3 /11 | 1.36 | 10.21 | 0.29 | 11.43 | 1.13 | – |
| 15.07.2022 | Hallands 3-dagars | Mycket lätt 4 km | 52.26 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2022 | Göteborgsdubbeln, dag 1, lång | Lätt 2,5 km | 1.07.42 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2021 | Helg utan älg | Medelsvår 3 km | 46.10 | 66 /130 | 10.54 | 19.46 | 4.40 | 17.06 | 2.18 | – |
| 24.10.2021 | Delsjömedeln | Mycket lätt 4 km | 43.17 | 2 /8 | 1.31 | 13.51 | 0.29 | – | – | – |
| 23.10.2021 | Helg utan älg | Medelsvår 3 km | 43.54 | 30 /125 | 1.40 | 15.49 | 0.36 | 17.06 | 2.18 | – |
| 01.08.2021 | Barkenträffen dag 2 | Svår 5 km | 43.09 | 12 /19 | 4.35 | 11.30 | 1.13 | 11.25 | 1.02 | |
| 31.07.2021 | Barkenträffen dag 1 | Svår 5 km | 42.09 | 3 /17 | 1.17 | 10.31 | 0.19 | 11.12 | 0.38 | – |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | D 21- | 1.12.19 | 4 /13 | 1.19 | 8.59 | 0.10 | 9.52 | 0.33 | – |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | D 21- | 45.08 | 5 /52 | 1.19 | 9.13 | 0.16 | 9.52 | 0.33 | – |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | D 21- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | D 21- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |