Løperprofil
Tone Handegård
Voss
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
11 løp
B-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.41
- Løpskapasitet
- 16.59
- O-evne
- 1.42
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.55
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4071 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4298 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0755 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0479 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,96 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,03 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,216 |
| bomVekt | 22,15 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6114 |
| bomStorSigma | 0,767 |
| antallBom | 27 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,085 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0756 |
| havariVekt | 1,7 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0066 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2266 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4520,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4971,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.03
- Løpskapasitet
- 10.53
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2946 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3312 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0517 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,7 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7846 |
| bomVekt | 12,3 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2341 |
| bomStorSigma | 0,7099 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0533 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,81 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5654 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4034,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4096 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 22.40
- Løpskapasitet
- 19.13
- O-evne
- 3.27
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.37
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 141 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 17.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4059 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4287 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0907 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0692 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,79 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8838 |
| bomVekt | 26,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9504 |
| bomStorSigma | 1,1092 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0482 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 1,52 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0069 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0073 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | −0,0015 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4520,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5333,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 01.07.2026 Fjord-O 2026, bom 2.49 | 45 | nr. 7337 |
| Bom over fem minutter | 47 | 16.08.2025 Odda 2-dagars 2025, Vestlandsmesterskap, bom 15.40 | 59 | nr. 4309 |
| Bom over ti minutter | 47 | 16.08.2025 Odda 2-dagars 2025, Vestlandsmesterskap, bom 15.40 | 85 | nr. 6297 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 55- | 25.17 | 23 /32 | 0.36 | 11.34 | 0.16 | 11.19 | 0.10 | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 55- | 1.11.17 | 23 /62 | 5.25 | 18.46 | 1.26 | 18.27 | 1.43 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 55- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 55- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2025 | Odda 2-dagars 2025 dag2, Vestlandsmesterskap | B-åpen 17- | 1.20.18 | 13 /17 | 6.00 | 21.47 | 1.38 | 23.42 | 4.30 | |
| 16.08.2025 | Odda 2-dagars 2025, Vestlandsmesterskap | B-åpen 17- | 1.26.31 | 14 /18 | 31.21 | 31.58 | 11.35 | 23.42 | 4.30 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 55- | 39.33 | 17 /21 | 5.50 | 18.44 | 2.46 | 17.40 | 1.56 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 55- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 55- | 15.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2024 | Vestlandsmesterskap langdistanse | B-åpen 17- | 59.43 | 7 /18 | 4.44 | 17.45 | 1.24 | 20.31 | 3.35 | |
| 17.08.2024 | Vestlandsmesterskap mellomdistanse | B-åpen 17- | 1.13.41 | 14 /17 | 23.44 | 26.04 | 8.24 | 20.31 | 3.35 | |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Bopen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Bopen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Bopen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Bopen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 20.18 | 36 /63 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 22.53 | 42 /264 | 1.14 | 17.50 | 0.58 | 20.18 | 2.43 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 1.42.09 | 49 /264 | 16.56 | 22.41 | 3.46 | 20.18 | 2.43 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 54.53 | 52 /264 | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | D 50-K | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | D 50-K | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | D 50-K | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2020 | Fjord-O 2020 | D 50-K | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2019 | Natt-o-jakta | Damer - mellomlang løype | 41.32 | 8 /12 | 5.20 | 18.31 | 2.23 | 18.39 | 2.14 | |
| 17.11.2018 | Natt-O-jakta | Damer - mellomlang løype | 38.40 | 6 /6 | 5.00 | 20.02 | 2.35 | 18.41 | 2.13 | |
| 26.08.2018 | Vestlandsmesterskapet (DM), Lang (HOK-ranking 4/2018) | D/H17-C | 37.45 | 5 /8 | 2.09 | 15.42 | 0.54 | 18.12 | 2.16 | |
| 25.08.2018 | Vestlandsmesterskapet (DM), Mellom (HOK-ranking 3/2018) | D/H17-C | 1.07.08 | 6 /7 | 16.33 | 21.09 | 5.13 | 18.12 | 2.16 | |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | D 17-C | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | D 17-C | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | D 17-C | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | D 17-C | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.11.2017 | Jagersprinten | Damer - lang løype | 32.35 | 27 /27 | 3.08 | 12.47 | 1.14 | 11.43 | 0.20 | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | D17-C | 21.39 | 5 /14 | 0.58 | 12.37 | 0.34 | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | D17-C | 1.06.12 | 8 /80 | 3.23 | 18.00 | 0.55 | 19.00 | 1.58 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | D17-C | 1.08.21 | 9 /80 | 16.14 | 21.33 | 5.07 | 19.00 | 1.58 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | D17-C | 46.19 | 17 /80 | 9.57 | 21.37 | 4.39 | 19.00 | 1.58 | |
| 28.08.2016 | Vossagampen 2016 | D12 | 1.02.05 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | Åpen C | 47.57 | 9 /64 | 8.36 | 24.48 | 4.27 | 21.33 | 2.40 | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | Åpen C | 59.01 | 12 /18 | 15.31 | 27.26 | 7.13 | 21.33 | 2.40 | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | Åpen C | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | Åpen C | 2.03.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |