Løperprofil
Karin Gunnarsson
Stora Tuna
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
51 løp
Sprintrankingen
8 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.42
- Løpskapasitet
- 11.51
- O-evne
- 0.51
- Jevnhet ±
- 6,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.13
- Sikkerhet
- 29
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 51 (sist 20.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0477 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0409 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0647 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0163 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 9,4 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 29,46 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9325 |
| bomVekt | 222,27 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2658 |
| bomStorSigma | 0,6546 |
| antallBom | 96 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0204 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0722 |
| havariVekt | 14,79 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0253 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1539 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0017 |
| fartSesongSin | −0,0022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3153 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3379,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.58
- Løpskapasitet
- 8.51
- O-evne
- 0.08
- Jevnhet ±
- 5,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.15
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 0,6
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 18.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0876 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0709 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0523 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0268 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,34 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,37 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6894 |
| bomVekt | 58,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1176 |
| bomStorSigma | 0,6731 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0425 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0841 |
| havariVekt | 3,16 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0008 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5934 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0027 |
| fartSesongSin | 0,003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3279 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3325,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 20.09.2026 Veteran-SM, lång + publiktävling (medel), bom 2.13 | 109 | – |
| Bom over fem minutter | 258 | 31.08.2024 Veteran-SM, medel, bom 5.22 | 258 | – |
| Bom over ti minutter | 707 | hele karrieren siden 2013 | 707 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.2026 | Veteran-SM, lång + publiktävling (medel) | D65 | 48.22 | 14 /76 | 3.13 | 12.57 | 0.52 | 12.39 | 0.51 | |
| 19.09.2026 | Veteran-SM, medel | D65 | 32.12 | 8 /92 | 2.36 | 12.06 | 0.59 | 12.39 | 0.51 | |
| 18.09.2026 | Veteran-SM, sprint | D65 | 13.58 | 7 /69 | 0.16 | 8.41 | 0.10 | 8.56 | 0.07 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 65- | 37.13 | 3 /60 | 1.15 | 11.39 | 0.23 | 12.36 | 0.46 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 65- | 17.52 | 7 /28 | 0.06 | 8.54 | 0.03 | 9.11 | 0.09 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 65- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 65- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | D 65- | 56.08 | 4 /19 | 3.28 | 12.50 | 0.48 | 12.39 | 0.47 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | D 65- | 45.53 | 9 /21 | 3.41 | 14.50 | 1.11 | 12.39 | 0.47 | |
| 07.06.2026 | Ösaträffen, etapp 3, lång | D65 | 42.19 | 5 /23 | 2.24 | 12.25 | 0.42 | 12.39 | 0.47 | |
| 06.06.2026 | Ösaträffen, etapp 2, medel | D65 | 29.03 | 2 /24 | 2.47 | 12.22 | 1.11 | 12.39 | 0.47 | |
| 05.06.2026 | Ösaträffen, etapp 1, medel | D65 | 27.31 | 1 /22 | 1.44 | 11.07 | 0.42 | 12.39 | 0.47 | |
| 14.09.2025 | Veteran-SM, lång | D65 | 35.45 | 8 /87 | 2.32 | 12.47 | 0.54 | 12.25 | 0.50 | |
| 13.09.2025 | Veteran-SM, medel | D65 | 27.28 | 7 /96 | 3.57 | 13.11 | 1.54 | 12.25 | 0.50 | |
| 12.09.2025 | Veteran-SM, sprint | D65 | 12.35 | 10 /72 | 0.47 | 9.02 | 0.34 | 9.03 | 0.09 | |
| 23.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, langdistanse | D 65- | 46.52 | 1 /6 | 1.34 | 12.09 | 0.24 | 12.22 | 0.48 | |
| 22.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, sprint | D 60- | 20.19 | 1 /20 | 0.42 | 9.10 | 0.19 | 9.17 | 0.09 | |
| 08.06.2025 | Ösaträffen, dag 3, medel | D65 | 24.48 | 2 /22 | 0.39 | 11.38 | 0.18 | 12.25 | 0.50 | |
| 07.06.2025 | Ösaträffen, dag 2, lång | D65 | 40.30 | 1 /17 | 1.45 | 11.51 | 0.31 | 12.25 | 0.50 | |
| 06.06.2025 | Ösaträffen, dag 1, medel | D65 | 26.07 | 1 /19 | 0.35 | 11.42 | 0.16 | 12.25 | 0.50 | |
| 01.06.2025 | Swedish League, #7, lång (WRE) + Tour de Medelpad, dag 2 | D65 | 50.36 | 3 /8 | 2.04 | 12.10 | 0.30 | 12.25 | 0.50 | |
| 31.05.2025 | Swedish League, #6, medel (WRE) + Tour de Medelpad, dag 1 | D65 | 40.03 | 3 /8 | 3.26 | 13.04 | 1.07 | 12.24 | 0.54 | |
| 15.09.2024 | DM, lång, Dalarna | D65 | 42.46 | 1 /7 | 0.17 | 10.50 | 0.04 | 12.05 | 0.54 | |
| 01.09.2024 | Veteran-SM, lång | D65 | 44.15 | 3 /48 | 4.05 | 11.41 | 1.05 | 12.05 | 0.54 | |
| 31.08.2024 | Veteran-SM, medel | D65 | 38.28 | 6 /54 | 6.47 | 12.35 | 2.13 | 12.05 | 0.55 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | D 65- | 46.06 | 1 /29 | 2.56 | 11.12 | 0.43 | 12.19 | 0.52 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | D 65- | 37.40 | 14 /31 | 7.46 | 13.56 | 2.52 | 12.19 | 0.52 | |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | D 65- | 20.12 | 2 /19 | 0.13 | 8.38 | 0.06 | 9.09 | 0.10 | |
| 09.06.2024 | Ösaträffen, dag 4, lång | D65 | 43.47 | 1 /8 | 2.32 | 12.02 | 0.42 | 12.19 | 0.52 | |
| 08.06.2024 | Ösaträffen, dag 3, medel | D65 | 28.42 | 1 /15 | 1.33 | 11.33 | 0.37 | 12.19 | 0.52 | |
| 07.06.2024 | Ösaträffen, dag 2, lång | D65 | 45.30 | 1 /17 | 1.11 | 11.32 | 0.18 | 12.19 | 0.52 | |
| 06.06.2024 | Ösaträffen, dag 1, medel | D65 | 31.17 | 1 /20 | 0.39 | 11.13 | 0.14 | 12.19 | 0.52 | |
| 18.05.2024 | Fäbodloppet, dag 1, medel | D65 | 24.20 | 1 /13 | 0.44 | 11.05 | 0.20 | 12.38 | 0.58 | |
| 10.05.2024 | Swedish League, #5, lång (WRE) + Närkekvartetten, dag 2, lång | D65 | 1.06.53 | 2 /12 | 4.58 | 12.34 | 0.56 | 12.38 | 0.58 | |
| 09.05.2024 | Swedish League, #4, medel (WRE) + Närkekvartetten, dag 1, medel | D65 | 31.36 | 2 /16 | 0.53 | 11.18 | 0.19 | 12.38 | 0.58 | |
| 01.05.2024 | Silverjakten | Lätt 2,5 km | 53.25 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | Veteran-SM, lång, med Tivedstrippeln, dag 3 | D65 | 1.04.54 | 12 /62 | 4.44 | 13.40 | 1.00 | 12.51 | 1.04 | |
| 09.09.2023 | Veteran-SM, medel, med Tivedstrippeln, dag 2 | D65 | 38.28 | 1 /71 | 3.31 | 11.50 | 1.05 | 12.51 | 1.04 | |
| 03.09.2023 | DM, lång, Dalarna | D65 | 53.37 | 1 /3 | 1.55 | 13.03 | 0.28 | 12.51 | 1.04 | |
| 02.09.2023 | DM, sprint, Dalarna | D60 | 15.41 | 2 /6 | 0.06 | 8.23 | 0.03 | 9.10 | 0.12 | |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D65 | 35.38 | 6 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 65- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D65 | 40.18 | 1 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D65 | 42.08 | 6 /28 | 1.57 | 12.50 | 0.36 | 12.53 | 1.13 | |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D65 | 46.50 | 9 /28 | 8.43 | 15.01 | 2.48 | 12.53 | 1.13 | |
| 04.06.2023 | Ösaträffen, dag 2, lång | D65 | 34.36 | 1 /13 | 0.39 | 9.44 | 0.11 | 12.53 | 1.13 | |
| 03.06.2023 | Ösaträffen, dag 1, medel | D65 | 35.29 | 5 /15 | 7.32 | 13.30 | 2.52 | 12.53 | 1.13 | |
| 13.05.2023 | OL-touren Falun, medel | D65 | 28.26 | 1 /5 | 1.07 | 11.26 | 0.27 | 12.57 | 1.04 | |
| 30.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 3: Smaaleneneløpet m/ norgescup junior | D 65- | 35.55 | 2 /15 | 0.00 | 10.59 | 0.00 | 13.06 | 1.10 | |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | D 65- | 36.32 | 6 /20 | 1.44 | 12.00 | 0.34 | 13.06 | 1.10 | |
| 10.04.2023 | Växjödubbeln, dag 2, lång | Svår 3 km | 40.28 | 19 /56 | 2.43 | 13.02 | 0.52 | 13.06 | 1.10 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | W60-A | 1.07.41 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | W60-A | 46.27 | 41 /76 | 7.18 | 14.45 | 2.19 | 13.10 | 1.22 | |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | W60-2 | 1.05.41 | 37 /75 | 10.04 | 16.30 | 2.32 | 13.10 | 1.22 | |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | W60-B | 19.44 | 7 /73 | 0.30 | 10.16 | 0.16 | 9.58 | 0.14 | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | W60-2 | 22.40 | 43 /74 | 5.33 | 11.41 | 2.52 | 9.58 | 0.14 | – |
| 05.06.2022 | Ösaträffen, dag 2, medel | D60 | 44.57 | 21 /26 | 4.15 | 15.31 | 1.28 | 12.52 | 1.04 | |
| 04.06.2022 | Ösaträffen, dag 1, lång + Veteran-SM, ultralång | D60 | 34.49 | 2 /17 | 2.00 | 11.37 | 0.40 | 12.52 | 1.04 | |
| 30.04.2022 | Fäbodloppet dag 1 | D60 | 34.59 | 2 /7 | 8.21 | 14.36 | 3.29 | 12.33 | 1.06 | |
| 23.04.2022 | Kvarnsvedsträffen | Svår 3 km | 32.24 | 15 /54 | 0.36 | 11.22 | 0.13 | 12.33 | 1.06 | |
| 18.09.2021 | Malmiafejden, dag 1 | D60 | 30.30 | 1 /9 | 1.52 | 12.00 | 0.44 | 12.36 | 0.54 | |
| 08.08.2021 | Grövelsjöorienteringen, etapp 2, Nybo, lång | D60 | 35.09 | 3 /19 | 0.30 | 11.44 | 0.10 | 12.51 | 1.00 | – |
| 07.08.2021 | Grövelsjöorienteringen, etapp 1, Nybo, medel | D60 | 28.12 | 4 /17 | 3.03 | 12.25 | 1.21 | 12.51 | 1.00 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | W 60- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | W 60- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2017 | Blodslitet 2017 | D55 | 1.51.47 | 7 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 26.06.2016 | Norsk O-Festival mellom | D 55- | 29.44 | 8 /40 | 3.09 | 11.14 | 1.11 | 11.40 | 1.03 | |
| 24.06.2016 | Norsk O-Festival sprint | D 55- | 11.42 | 6 /30 | 0.00 | 8.37 | 0.00 | – | – | – |
| 07.07.2013 | Morokulien 2-dagers | D50 | 36.33 | 2 /10 | 4.56 | 11.28 | 1.33 | 11.25 | 1.04 | – |
| 07.07.2013 | Morokulien 2-dagers | D50 | 44.15 | 2 | 3.41 | 10.24 | 0.52 | 11.25 | 1.04 | – |