Løperprofil
Mikkel Ibsen Lervåg
Velledalen IL
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
11 løp
Sprintrankingen
8 løp
N-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
nr. 648 av 3541
Nr. 648 av 3541 blant menn i Norge · nr. 23 av 116 i klassen H15–16 · nr. 7 av 62 i 2011-kullet
- Forventet kmtid
- 9.10
- Løpskapasitet
- 8.26
- O-evne
- 0.44
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- best på lange (−3,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±1,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 08.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2931 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2748 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0737 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0278 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,58 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,16 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9088 |
| bomVekt | 112,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1729 |
| bomStorSigma | 0,6234 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0904 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0523 |
| havariVekt | 8,46 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0568 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4105 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | 0,0125 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2243,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2440,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 478 av 1658
Nr. 478 av 1658 blant menn i Norge · nr. 38 av 91 i klassen H15–16 · nr. 14 av 40 i 2011-kullet
- Forventet kmtid
- 6.36
- Løpskapasitet
- 6.30
- O-evne
- 0.06
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.09
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 0,6
- Typisk bom
- 53 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±1,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 27.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2214 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2127 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0752 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0223 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,37 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7067 |
| bomVekt | 100,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9766 |
| bomStorSigma | 0,532 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,045 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0555 |
| havariVekt | 6,77 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0185 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8121 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0152 |
| fartSesongSin | 0,0055 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2411 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2449,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.50
- Løpskapasitet
- 8.38
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.41
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 14.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3935 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4062 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0867 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0669 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8983 |
| bomVekt | 17,06 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2744 |
| bomStorSigma | 0,6662 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0514 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0752 |
| havariVekt | 1,81 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0087 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1112 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0029 |
| fartSesongSin | 0,0064 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2031,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2315,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.30
- Løpskapasitet
- 8.01
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.58
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 10.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4649 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4857 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0889 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1874 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,18 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9602 |
| bomVekt | 5,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4028 |
| bomStorSigma | 0,7898 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0477 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0676 |
| havariVekt | 0,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6017 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1892,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2245 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.14
- Løpskapasitet
- 6.04
- O-evne
- 1.10
- Jevnhet ±
- 10,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.48
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 29.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,731 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,8848 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1077 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2222 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9321 |
| bomVekt | 4,73 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,27 |
| bomStorSigma | 0,7513 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0344 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0326 |
| havariVekt | 0,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6251 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1452,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1730,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 186 | 13.06.2026 Krinsløp lang, bom 2.03 | 186 | – |
| Bom over fem minutter | 206 | 19.05.2026 Råtass og treningsløp Trøsethytta, bom 5.33 | 206 | – |
| Bom over ti minutter | 522 | 08.09.2019 KM langdistanse, bom 14.28 | 522 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.10.2026 | Halloween sprintcupfinale Flisnes | Lang | 15.47 | 5 /31 | 0.09 | 6.13 | 0.04 | 6.39 | 0.06 | |
| 20.10.2026 | Sprintcup Ikornes | Lang | 13.42 | 2 /34 | 0.12 | 6.06 | 0.05 | 6.39 | 0.06 | |
| 13.10.2026 | Sprintcup Vasstranda | Lang | 20.24 | 3 /26 | 0.20 | 6.23 | 0.06 | 6.39 | 0.06 | |
| 27.09.2026 | Fjellgeita | Herrer 6 km | 56.32 | 2 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2026 | Råtass og treningsløp Skibua Nakkane | Lang | 46.29 | 4 /12 | 2.12 | 8.45 | 0.25 | 9.14 | 0.44 | |
| 06.09.2026 | Haustløpet Sykkylven | AL-åpen | 40.59 | 2 /17 | 2.24 | 7.59 | 0.28 | 9.14 | 0.44 | |
| 02.08.2026 | Hovedløpet sprint | H15 | 19.24 | 24 /50 | 0.34 | 7.08 | 0.13 | 7.09 | 0.10 | |
| 01.08.2026 | Hovedløpet Langdistanse | H15 | 51.35 | 8 /49 | 2.21 | 9.00 | 0.25 | 9.35 | 0.53 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 15-16 | 51.14 | 4 /20 | 3.13 | 8.39 | 0.33 | 9.41 | 0.57 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 15-16 | 21.11 | 8 /10 | 1.53 | 8.58 | 0.48 | 7.19 | 0.11 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 15-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 15-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2026 | Råtass og treningsløp Akslaseter | Lang | 49.10 | 1 /9 | 4.08 | 8.52 | 0.45 | 9.56 | 0.59 | |
| 14.06.2026 | Km Sprint Markane | H 15-16 | 13.04 | 2 /5 | 0.00 | 7.13 | 0.00 | 6.56 | 0.09 | |
| 13.06.2026 | Krinsløp lang | A-kort | 31.49 | 1 /6 | 3.08 | 10.33 | 1.02 | 9.56 | 0.59 | |
| 09.06.2026 | Råtass og klubbmesterskap Eikenosa | Lang | 53.42 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2026 | Råtass og treningsløp Trøsethytta | Lang | 42.55 | 7 /10 | 6.43 | 10.41 | 1.40 | 9.59 | 1.02 | |
| 05.05.2026 | Råtass og treningsløp Emblemssanden | Lang | 28.20 | 3 /19 | 0.05 | 8.39 | 0.02 | 9.59 | 1.02 | |
| 28.04.2026 | Råtass og sprintløp Veddesvingen | Mellom | 31.49 | 1 /17 | 3.12 | 6.53 | 0.42 | 6.53 | 0.10 | – |
| 21.04.2026 | Råtass og treningsløp Sunnmøre museum | Lang | 26.31 | 9 /30 | 3.04 | 10.32 | 1.09 | 10.02 | 0.54 | – |
| 14.04.2026 | Råtass og treningsløp Stafsethneset | Lang | 14.28 | 2 /30 | 0.26 | 6.40 | 0.12 | 6.53 | 0.10 | – |
| 28.09.2025 | Fjellgeita Emblem | Herrer 6 km | 1.01.46 | 5 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2025 | Kretsmesterskap langdistanse | H 13-14 | 28.38 | 1 /4 | 2.27 | 9.12 | 0.47 | 10.26 | 1.00 | |
| 07.09.2025 | Haustløpet Sykkylven | AK-åpen | 48.38 | 2 /15 | 3.05 | 8.39 | 0.33 | 9.47 | 0.44 | – |
| 23.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, langdistanse | H 13-14 | 23.10 | 3 /13 | 0.58 | 9.22 | 0.23 | 11.04 | 1.11 | – |
| 22.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, sprint | H 13-14 | 13.45 | 4 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2025 | Hovedløpet sprint | H 14 | 14.49 | 25 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 02.08.2025 | Hovedløpet lang | H 14 | 33.16 | 18 /45 | 4.02 | 11.13 | 1.22 | 11.04 | 1.11 | – |
| 01.06.2025 | Krinsløp Markane Jaktstart | B | 33.29 | 2 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2025 | Krinsløp mellom | B-løype | 26.51 | 2 /18 | 0.35 | 10.41 | 0.14 | – | – | – |
| 02.10.2022 | Fjellgeita - Emblem | Herrer 4 km | 42.02 | 6 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | H 11-12 | 23.36 | 14 /96 | 4.10 | 12.37 | 2.14 | 11.08 | 1.07 | |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2022 | Verdal 2-dagers - Dag 2 | H 11-12 | 13.18 | 2 /7 | 0.02 | 9.18 | 0.01 | 10.50 | 1.04 | – |
| 21.05.2022 | Verdal 2-dagers - Dag 1 | H 11-12 | 15.11 | 1 /6 | 0.20 | 8.45 | 0.12 | 10.50 | 1.04 | – |
| 26.09.2021 | Fjellgeita | Fjellkillingen | 21.13 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2021 | Molde todagers - mellomdistanse | H 9-10 | 14.14 | 1 /3 | 0.33 | 8.02 | 0.19 | 8.51 | 0.40 | |
| 28.08.2021 | Molde todagers - KM Sprint | H 9-10 | 8.02 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | H 9-10 | 16.10 | 1 /9 | 1.06 | 7.14 | 0.30 | 8.51 | 0.40 | |
| 13.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Sprint | H 9-10 | 10.44 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2020 | Fjellgeita, Emblem | Fjellkillingen | 28.20 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2020 | Bysprinten Molde | H 9-10 | 15.22 | Moved | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2020 | KM Langdistanse, Molde | H 9-10C | 24.24 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2020 | Haustsprinten, Ikornnes, Sykkylven | H -10 | 12.09 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2020 | KM Langdistanse | H 9-10 | 19.48 | 2 /6 | 1.19 | 10.35 | 0.42 | 11.47 | 0.57 | |
| 22.08.2020 | KM Mellom | H 9-10 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | Oppdal 2-dagers | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | Oppdal 2-dagers | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2019 | Fjellgeita | Fjellkillingen | 28.44 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2019 | KM langdistanse | H-12N | 34.53 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2019 | Haustsprinten | H -10 | 27.50 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2019 | Midt-Norsk Mesterskap Lang | N-åpen | 24.43 | 4 /13 | 2.18 | 13.40 | 1.16 | 13.14 | 0.57 | – |
| 23.08.2019 | Midt-Norsk Mesterskap Sprint | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Oppdal 2-dagers | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2019 | Oppdal 2-dagers | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2019 | Verdens o-dag 2019 | Lang | 34.25 | 8 | 5.11 | 23.06 | 3.29 | 18.42 | 1.09 | – |
| 17.03.2019 | Skiorientering Fjellsætra | Superkort | 25.48 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2018 | Sprint | H -10 | 29.39 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2018 | Svartevatnet | Kort | 26.51 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2018 | Vårsprint Velledalen | H -10 | 17.08 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2018 | KM Mellom | H-12N | 19.41 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2017 | Høstsprinten Sunnmøre | Råtassen | 21.11 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | H-10 | 29.47 | 27 /91 | 2.05 | 19.58 | 1.24 | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | H-10 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2017 | KM-Lang | H -10N | 44.32 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2017 | Kretsmesterskap mellomdistanse Myrdalsetra | H-12N | 26.28 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2017 | Mellomdistanse Emblem | H-12N | 45.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.10.2016 | Fjellgeita | Fjellkillingen | 1.01.32 | – | 5.38 | 24.42 | 2.16 | – | – | – |
| 12.06.2016 | Kretsløp mellomdistanse | H-12N | 29.28 | – | – | – | – | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.08.2026 | Kretsstafetten | DHDH | Møre og Romsdal 1 | 4 | 13.17 | 25 | 24 |