Løperprofil
Jonas Steen
Nittedal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.54
- Løpskapasitet
- 10.34
- O-evne
- 1.20
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 4.18
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 17.06.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0674 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4628 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0827 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3085 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0051 |
| bomVekt | 1,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5441 |
| bomStorSigma | 0,7932 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0787 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2814,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3169,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.05
- Løpskapasitet
- 8.54
- O-evne
- 2.11
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 3.58
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 27.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3634 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2426 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0929 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3055 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0041 |
| bomVekt | 0,83 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6186 |
| bomStorSigma | 0,8466 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0834 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8822 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2094,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2608 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.15
- Løpskapasitet
- 10.17
- O-evne
- 1.58
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 5.15
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 29.05.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2162 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0566 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,093 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3564 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9882 |
| bomVekt | 0,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5908 |
| bomStorSigma | 0,8598 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2427,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2891,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.03
- Løpskapasitet
- 6.30
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.29
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 05.06.2016)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6619 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,7705 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1006 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,443 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0022 |
| bomVekt | 0,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4274 |
| bomStorSigma | 0,8169 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1555,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1923,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 27.08.2019 Østmarka Open 7, bom 3.34 | 33 | – |
| Bom over fem minutter | 17 | 03.06.2019 Tour of Lillomarka 2019 - Løp 5, bom 5.57 | 49 | – |
| Bom over ti minutter | 107 | hele karrieren siden 2016 | 107 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.09.2019 | Østmarka Open 10 | Herrer-C | 39.54 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2019 | Nittedalsløpet KM Mellomdistanse Trimtex-løp | H 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2019 | Østmarka Open 7 | H 13-14 | 40.43 | 8 /11 | 5.11 | 17.50 | 2.16 | 15.59 | 1.46 | |
| 17.06.2019 | Tour of Lillomarka 2019 - Løp 6 | HB | 1.12.12 | 21 /23 | 6.38 | 17.36 | 1.37 | 17.33 | 1.28 | – |
| 03.06.2019 | Tour of Lillomarka 2019 - Løp 5 | HB | 1.14.20 | 21 /26 | 7.29 | 20.26 | 2.03 | 17.33 | 1.28 | – |
| 27.05.2019 | Tour of Lillomarka 2019 - Løp 4 | HC | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2019 | Tour of Lillomarka 2019 - Løp 3 | HC | 37.44 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2019 | Tour of Lillomarka 2019 - Løp 1 | HC | 16.57 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2018 | Østmarka Open - Løp 5 | H 13-14 | 33.35 | 3 /7 | 4.45 | 15.51 | 2.15 | 15.26 | 1.26 | – |
| 28.08.2018 | Østmarka Open - Løp 2 | Herrer-C | 32.45 | 2 /2 | 0.05 | 18.34 | 0.03 | – | – | – |
| 21.08.2018 | Ni-Nitti-i-Nittedal Flexoløp 4 | BlåC | 40.24 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2018 | Østmarka Flex-o løp 5 | H 13-14 | 51.39 | 6 /8 | 0.03 | 14.50 | 0.01 | – | – | – |
| 29.05.2018 | Østmarka Flex-o løp 4 | H 11-12 | 47.22 | 3 /4 | 8.56 | (25.17) | 4.46 | 16.00 | 2.01 | – |
| 27.05.2018 | Ni-Nitti-i-Nittedal Flexoløp 2 | BlåC | 41.53 | 4 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2018 | Østmarka Flex-o løp 3 | H 11-12 | 40.27 | 2 /8 | 2.54 | 15.55 | 1.08 | 16.00 | 2.01 | – |
| 15.05.2018 | Ni-Nitti-i-Nittedal Flexoløp | BlåC | 20.57 | 5 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2016 | Blodslitet 2016 | H -10 | 1.37.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2016 | Nittedalsløpet med Trimtex-cup | H -10 | 35.34 | 6 /11 | 6.11 | 13.11 | 2.18 | – | – | – |