Løperprofil
Sigrid Aarbakke
Os Orienteringsklubb
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
5 løp
B-rankingen
10 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.49
- Løpskapasitet
- 13.12
- O-evne
- 1.37
- Jevnhet ±
- 14,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.49
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Sesongprofil
- best i november (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 30.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1477 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1507 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1461 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,054 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1472 |
| bomVekt | 24,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4644 |
| bomStorSigma | 0,9465 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0684 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,068 |
| havariVekt | 2,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,005 |
| fartSesongSin | 0,0074 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3514,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3943,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.02
- Løpskapasitet
- 10.50
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.00
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 08.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,29 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3745 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0869 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0305 |
| bomVekt | 4,03 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2297 |
| bomStorSigma | 0,6481 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0815 |
| havariVekt | 0,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4016,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4092,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 322 av 335
Nr. 322 av 335 blant kvinner i Norge · nr. 40 av 42 i klassen D45–49 · nr. 8 av 8 i 1977-kullet
- Forventet kmtid
- 23.57
- Løpskapasitet
- 20.13
- O-evne
- 3.44
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.56
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 136 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 29.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4567 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4747 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0973 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,038 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,86 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,08 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1504 |
| bomVekt | 48,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9139 |
| bomStorSigma | 0,964 |
| antallBom | 35 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0508 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0717 |
| havariVekt | 3,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8998 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0039 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4759 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5637,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.43
- Løpskapasitet
- 12.55
- O-evne
- 1.48
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.40
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 30.08.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0128 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1527 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2751 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9923 |
| bomVekt | 0,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4978 |
| bomStorSigma | 0,8629 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0479 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3051,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3477,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 16 | 29.08.2026 Kretsmesterskap Lemmesmarki, bom 6.51 | 28 | nr. 3991 |
| Bom over fem minutter | 16 | 29.08.2026 Kretsmesterskap Lemmesmarki, bom 6.51 | 95 | nr. 6242 |
| Bom over ti minutter | 27 | 18.10.2025 Blodslitet, bom 14.59 | 114 | nr. 6945 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.08.2026 | På veien mot NM stafett Bømoen | Løype: Løype N | 25.41 | 3 | 0.47 | 12.12 | 0.22 | 14.53 | 1.50 | |
| 29.08.2026 | Kretsmesterskap Lemmesmarki | B-åpen 17- | 56.51 | 4 /7 | 9.35 | 26.27 | 4.28 | 23.56 | 3.54 | |
| 18.10.2025 | Blodslitet | B-åpen 17- | 1.51.39 | 82 /93 | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 45.59 | 58 /75 | 2.34 | 20.00 | 1.07 | 23.11 | 4.07 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 1.05.53 | 66 /245 | 16.56 | 23.10 | 5.57 | 23.11 | 4.07 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 1.31.13 | 77 /245 | 22.05 | 28.15 | 6.50 | 23.11 | 4.07 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2025 | Sprintcup-1 Bergen | D 40- | 30.20 | 6 /9 | 2.18 | 12.24 | 0.56 | – | – | – |
| 02.11.2024 | Klubbmesterskap og 10 års jubileum | B-åpen 17- | 1.05.15 | 5 /5 | 9.41 | 22.28 | 3.20 | 23.10 | 3.44 | |
| 18.08.2024 | Vestlandsmesterskap langdistanse | B-åpen 17- | 1.38.43 | 16 /18 | 26.05 | 29.21 | 7.45 | 23.56 | 4.01 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | D45 Motion | 1.29.03 | 66 /88 | 12.31 | 22.25 | 3.09 | 21.09 | 2.11 | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | D45 Motion | 1.07.26 | 74 /88 | 10.22 | 24.11 | 3.43 | 21.09 | 2.11 | – |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | D45 Motion | 1.28.46 | 66 /88 | 5.36 | 21.48 | 1.23 | 21.09 | 2.11 | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | D45 Motion | 1.30.20 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | D45 Motion | 1.27.59 | 76 /87 | 15.52 | 22.34 | 4.04 | 21.09 | 2.11 | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2022 | Møllesprinten | BOpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2022 | Vestlandsmesterskapet (DM), Mellom | B-åpen 17- | 47.24 | 14 /19 | 5.55 | 22.56 | 2.52 | 21.59 | 2.53 | |
| 29.05.2022 | Odda 2-dagars (HOK-ranking 3/2022) | B-åpen 17- | 1.12.16 | 9 /13 | 8.53 | 24.04 | 2.57 | 22.14 | 2.53 | |
| 28.05.2022 | Odda 2-dagars / KM mellom | B-åpen 17- | 1.05.57 | 12 /16 | 15.40 | 28.02 | 6.40 | 22.14 | 2.53 | |
| 03.10.2021 | HOK-rankingfinale 2021 | B-åpen 17- | 42.44 | 2 /4 | 3.54 | 19.11 | 1.45 | 17.59 | 1.17 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 22.06 | 40 /264 | 0.56 | 17.13 | 0.44 | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 45.41 | 45 /264 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 23.31 | 47 /63 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 17- | 1.53.55 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2020 | Møllesprinten, HOK-rankingfinale 2020 | COpen17 | 37.33 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2020 | Vestlandsmesterskapet (DM) langdistanse, med innlagt HOK-ranking 6/2020 | C-åpen 17- | 19.12 | 1 /5 | 0.45 | 14.14 | 0.33 | – | – | – |
| 30.08.2020 | Vestlandsmesterskapet (DM) langdistanse, med innlagt HOK-ranking 6/2020 | C-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 16.11.2019 | Klubbmesterskap | Open N | 40.19 | 3 /10 | 1.57 | 24.14 | 1.10 | – | – | – |
| 07.09.2019 | Møllesprinten (HOK-ranking 6/2019) | COpen | 53.08 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 09.03.2019 | BiOs 2018/2019 løp 5 | Damer Ny | 33.03 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |